۲۲:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۷

اجتماعی

ثابت بودن کرایه حمل و نقل با اعتراض رانندگان مواجه شد

رانندگان کامیون و فعالان بخش حمل و نقل جاده ای کالا می گویند چرا با وجود گذشت ۳۵ از سال جدید هنوز کرایه حمل و نقل بار ثابت مانده و به روز رسانی نرخ شاخص تن کیلومتر جاده ای انجام نشده است

جاده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، ابراهیم علیاری فعال بخش حمل و نقل جاده ای کالا، در شبکه های اجتماعی در این مورد نوشت: از اوخر سال گذشته چنانچه شاهد بودیم و دیدیم تمام ارگان ها و نهادهای دولتی اقدامات لازم و اولیه و نهایی خود برای افزایش نرخ خدمات، مالیات، عوارض، جریمه ها، ویزیت (بیمارستانی و مطبی)، ارزش افزوده و..را متناسب و سازگار با شرایط اقتصادی و تورم موجود انجام داده و تصویب کردند و بلافاصبه از اوایل سال ۱۴۰۳ نیز این افزایش نرخ ها را عملیاتی کردند.

این راننده کامیون افزود: افزایش ها نرخ حدمات، مالیات، عوارض، جریمه ها و … در حالی با سرعت صورت گرفت که هیچ ارگان ، سازمان و دستگاه نظارتی و … به این موضوع اعتراضی نکرد چرا که اغلب این افزایش ها مربوط به خدمات دولتی و ارگان ها و نهادهای تحت امر دولت و همچنین سرمایه داران و شرکت های خصولتی بود.

ثابت بودن کرایه حمل و نقل

ثابت بودن کرایه حمل و نقل

علیاری ادامه داد: اما اکنون شاهد هستیم که امروز ۳۶ روز از سال ۱۴۰۳ می گذرد و هنوز کرایه حمل و نقل بار و بروز رسانی نرخ شاخص تن کیلومتر دست نخورده باقی مانده است.

این فعال بخش  جاده ای کالا تاکید کرد: احتمالا اگر اقدامی هم بخواهد در این مورد انجام شود و با توجه به هزینه ها و تورم، تغییراتی در کرایه ها صورت گیرد عده ای از خواب زمستانی بیدار شده و مانع از به روز رسانی تعرفه حمل و نقل شده و درخواست قانونی و برحق رانندگان مبنی بر افزایش کرایه های حمل و نقل کالا را سرکوب خواهند کرد.

علیاری گفت: چه حکمتی هست که اول سال همه سازمان ها و مسئولان ذینفع و ذی ربط و بی ربط بسیج می شوند که کرایه حمل و نقل را سرکوب و دستوری کنند؟

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط