توزیع ۳۴۱۲ بسته مهر تحصیلی به دانش آموزان نیازمند در خراسان رضوی

معاون فرهنگی، اجتماعی اداره کل اوقاف خراسان رضوی گفت: طرح مهر تحصیلی در استان خراسان رضوی با توزیع ۳۴۱۲ بسته مهر تحصیلی با هدف کمک به دانش‌آموزان نیازمند و کمتر برخوردار در استان اجرا شد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، حجت الاسلام و المسلمین ایزدی در خصوص کمک تحصیلی به دانش آموزان نیازمند گفت: هر ساله در آستانه شروع سال تحصیلی جدید، این طرح با هدف اعطای بسته‌های لوازم‌التحریر به دانش‌آموزان کم برخوردار اجرا می‌شود.

معاون فرهنگی اوقاف استان افزود: امسال نیز این طرح همچون سال‌های گذشته از محل اجرای امینانه نیات واقفین نیک اندیش با موضوع کمک به تحصیل دانش‌آموزان نیازمند با توزیع ۳۴۱۲ بسته مهر تحصیلی اجرا شد.

وی ارزش ریالی این بسته‌ها را ۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با اجرای طرح مهر تحصیلی با همکاری مطلوب آموزش و پرورش دانش آموزان نیازمند در این استان شناسایی و بسته‌های حمایتی تحصیلی بین آن‌ها توزیع شد.

وی تامین بسته‌های تحصیلی که شامل کیف، نوشت افزار و دفتر است را از محل اجرای امینانه نیات واقفان و مشارکت‌های مردمی دانست و افزود: وظیفه همگان است در مسیر علم و دانش و تامین نیاز‌های تحصیل دانش آموزان گام بردارند.

حجت الاسلام ایزدی با اشاره به اینکه اجرای دقیق و امینانه نیت واقفان از رسالت‌های مهم اوقاف است، بیان داشت: با توجه به مشکلات و نیاز‌های جامعه باید نیت واقف به سمت این نیاز‌ها هدایت شود.

معاون فرهنگی اجتماعی اداره کل اوقاف استان با بیان اینکه طرح مهر تحصیلی از جمله برنامه‌های خیرخواهانه برای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان مستعد است یادآور شد: نهادینه سازی و ترویج فرهنگ وقف امری ضروری برای ارتقای فرهنگ، معنویت و رفع نیاز‌های جامعه است که در کنار حفظ و احیای موقوفات باید در زمینه ایجاد وقف‌های جدید اقدام شود.

حجت الاسلام ایزدی تصریح کرد: با توجه به مکان موقوفات مرتبط این بسته در شهرستان‌های تایباد، تربت حیدریه، داورزن، سبزوار، کلات، نیشابور، مشهد، طرقبه شاندیز، کاشمر، جغتای توزیع شد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.