۱۵:۳۹ - ۱۴۰۰/۰۱/۱۷

تمدید محدودیت تردد به عراق به مدت دو هفته

حسین ذوالفقاری رییس کمیته امنیتی انتظامی ستاد کرونا از تمدید ۲ هفته‌ای محدودیت‌های تردد به عراق خبر داد. وی گفت:‌ با موافقت رییس جمهوری و رییس ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز گذشته سفر به ترکیه جز در موارد تجاری، بازرگانی و ضروری ممنوع ش...

تمدید محدودیت تردد به عراق به مدت دو هفته

حسین ذوالفقاری رییس کمیته امنیتی انتظامی ستاد کرونا از تمدید ۲ هفته‌ای محدودیت‌های تردد به عراق خبر داد.

وی گفت:‌ با موافقت رییس جمهوری و رییس ستاد ملی مقابله با کرونا، از روز گذشته سفر به ترکیه جز در موارد تجاری، بازرگانی و ضروری ممنوع شده است.

وی افزود: وزارت بهداشت هر بخش، منطقه و استانی که پروتکل‌ها را رعایت نکردند به موقع اعلام می‌کنند تا مورد پیگیری قرار بگیرد. همچنین تعداد قابل توجهی از ناقضان مقررات قرنطینه‌ای شناسایی شده‌اند و در بانک اطلاعاتی وزارت بهداشت است قرار شد حداکثر ظرف یک هفته اسامی افراد با تست مثبت نقض کننده قرنطینه به نیروی انتظامی اعلام شود تا از آن طریق جریمه‌های قانونی برای آنان اعمال شود.

وی افزود: مقرر شد با حمایت و پشتیبانی وزارت بهداشت و هلال احمر موضوع کنترل ترددها در مرزهای زمینی و هوایی با جدیت بیشتر و با دقت در چارچوب به موارد ابلاغ شده اعمال و تست‌ها انجام شود تا مشکلی برای کشور ایجاد نشود.

رییس کمیته امنیتی اجتماعی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی هم در فاز پنجم با جدیت ادامه می‌یابد، اظهار کرد: کار غربالگری، قرنطینه و حمایت‌های لازم در این زمینه باید انجام شود و این طرح محله محوری که از چند ماه قبل شروع شده، با قدرت دنبال شود.

ذوالفقاری با قدردانی از مردم و دستگاه‌های فعال در حوزه مدیریت بیماری و انسجام خاطرنشان کرد: هیچ کشوری مانند جمهوری اسلامی به مدت طولانی اعمال محدودیت بیماری کرونا نداشته است.

معاون وزیر کشور گفت: از حدود ۵ آبان سال گذشته‌ طرح مدیریت هوشمند را در کشور اعمال کردیم و به طور مستمر آن را ادامه دادیم. هر شهری که وضعیت آن تغییر کرده، شراط اعمال محدودیت‌ها بر اساس وضعیت انجام شده است.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور خاطرنشان کرد: ملاک عمل برای همه ما مصوبات ستاد ملی است و هیچ پیشنهادی به ستاد ملی فرستاده نشده مگر با اظهارنظر و هماهنگی ۱۰۰ درصدی.

وی همچنین افزود: ممکن است اختلاف نظر کارشناسی در سطح ستاد ملی هم وجود داشته باشد اما ملاک عمل مصوبات ستاد ملی بوده است که در تمام این مدت و مراحل کار مد نظر قرار گرفته و مبنای تلاش جمعی بوده است.

افکار

مطالب مرتبط