تمدید فرانسه با دشان، سیلی به صورت زیدان

شکی وجود ندارد که زین‌الدین زیدان تمایل زیادی برای به دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی فرانسه داشت ولی با تمدید رسمی قرارداد دیدیه دشان امیدهای او تا چند سال دیگر ناامید شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از ورزش۳،تمدید فرانسه با دشان، سیلی به صورت زیدان. زین‌الدین زیدان برای نزدیک به دو سال گذشته برای نشستن روی نیمکت تیم ملی فرانسه برنامه‌ریزی می‌کرد. کافی است به فرصت‌هایی که زیزو در این مدت از دست داد و پاسخ‌های منفی او به چند تیم باشگاهی که برخی از آنها واقعا جذاب بود توجه کنید تا مشخص شود زیدان تا چه حد دوست داشت هدایت خروس‌ها را به دست بگیرد.

زیدان از همان زمانی که در بهار ۲۰۲۱ رئال مادرید را ترک کرد می‌دانست برای آینده دوران مربی‌گری‌اش چه می‌خواهد. او بعد از فتح سه دوره پیاپی چمپیونزلیگ و دو فصل لالیگا رویای دیگری در سر داشت: تیم ملی فرانسه. زیدان بعد از دو فصل بسیار دشوار در مادرید به یک سال استراحت نیاز داشت ولی بعد از آن هر کاری در توانش بود کرد تا روی نیمکت فرانسه بنشیند.

*زیدان به صراحت خودش را به فدراسیون فرانسه پیشنهاد می‌دهد

در دو سال گذشته هر فوتبالدوستی از تمایل زیدان برای این پست باخبر شده بود. زیزو که معمولا در مقابل رسانه‌ها از پاسخ‌های صریح طفره می‌رفت این بار عادتش را کنار گذاشت و در مصاحبه با اکیپ گفت:” بله البته که هدایت فرانسه را می‌خواهم. امیدوارم یک روز این پست را داشته باشم. ولی چه زمانی؟ این دست من نیست. ولی دلم می‌خواهد دوران مربی‌گری‌ام را با فرانسه به پایان برسانم. من بازیکن این تیم بوده‌ام و بازی در تیم ملی فرانسه زیباترین اتفاقی است که در زندگی‌ام افتاده.

*اما دیدیه دشان قراردادش را تمدید کرد

حالا همه تلاشهای زیدان نقش بر آب شده چرا که فدراسیون فوتبال فرانسه و دیدیه دشان در روزهای اخیر رسما به توافق رسیدند. رسانه‌ها در فرانسه می‌گویند نوئل لوگرائه، رئیس فدراسیون فرانسه، قراردادی هیجده ماهه را برای امضا مقابل دشان گذاشته ولی سرمربی فعلی فرانسه اصرار می‌کند تنها در صورتی خواهد ماند که قراردادش تا ۲۰۲۶ تمدید شود. این بدون شک سیلی‌ای به صورت زیدان بود. او حالا باید دست‌کم تا سه سال دیگر منتظر بماند تا به رویایش برسد.

 اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

انتهای پیام/*