تماشا کنید: کایوت وقتی دوربین را می بیند عقلش را از دست می دهد!

دوربین‌های ردیابی که در مناطق جنگلی نصب می‌شوند به ردیابی حفاظت از حیوانات کمک می‌کنند و همچنین معمولاً موارد بسیار منحصربه‌فردی را به عکاسی از حیات وحش ارائه می‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر به نقل از ساناپرس، کایوت وقتی دوربین را می بیند عقلش را از دست می دهد! دوربین‌های ردیابی که در مناطق جنگلی نصب می‌شوند به ردیابی حفاظت از حیوانات کمک می‌کنند و همچنین معمولاً موارد بسیار منحصربه‌فردی را به عکاسی از حیات وحش ارائه می‌دهند.

 

کایوت در این ویدیو فقط به دنبال کسب و کار خود در حال عبور از مسیری خوب در منطقه یوکان کانادا است که ناگهان نگاهی اجمالی به دوربین ردیابی می‌اندازد.

کایوت هنگام راه رفتن بینی خود را روی زمین نگه می دارد و به محض اینکه تهدیدی را احساس می کند، بلافاصله وارد عمل می شود. منظور از عمل، “دیوانه می شود” است، زیرا کایوت واقعاً نمی دانست چگونه با دوربین مرموز دنباله دار کار کند.

در یک چشم به هم زدن، کایوت تمام بدن خود را روی زمین فرو می برد و سر خود را به سرعت تکان می دهد. ظاهراً سعی می‌کند دوربین را «خارج» کند و باید بگویم که کار بسیار خوبی انجام می‌دهد.

همانطور که بدن و سر خود را به سمت چپ تکان می دهد، کایوت وزن خود را تغییر می دهد و به سمت راست بلند می شود و از دوربین دنباله دار دور می شود.

حدس می‌زنم اکنون می‌دانیم که اگر نمی‌خواهید کایوت‌ها در ملک شما باشند، می‌توانید فقط یک دسته دوربین دنباله‌دار قرار دهید؟

دیوید تروپ، که صفحه کم‌های حیات وحش یوکان را اداره می‌کند، این ویدئو را در فیس‌بوک پست کرد و گفت: « کایوت‌ها به محتاط بودن نسبت به دوربین‌های دنباله‌دار معروف هستند. به طور اجتناب ناپذیری حیات وحش می تواند ویژگی های محیط خود را تشخیص دهد، خواه از طریق بینایی، صدا یا بویایی باشد.»

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.