تماس تلفنی گانتز و وزیر دفاع آمریکا درباره ایران

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در تماس تلفنی با وزیر دفاع آمریکا درباره تحولات منطقه‌ای از جمله پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران و خروج آمریکا از افغانستان گفتگو کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی شامگاه پنجشنبه به‌صورت تلفنی با «لوید آستین» وزیر دفاع ایالات متحده رایزنی کرد.

طبق بیانیه منتشر شده توسط وزارت جنگ رژیم اسرائیل، گانتز در این تماس «تحولات منطقه‌ای از جمله نیاز به متوقف کردن پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران و خروج آمریکا از افغانستان» را با آستین مورد بحث و تبادل نظر قرار داد.

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، این تماس ساعاتی قبل از رأی‌گیری کنگره آمریکا درباره حذف یا حفظ کردن بند کمک ۱ میلیارد دلاری به سامانه‌های «گنبد آهنین» این رژیم در بودجه نظامی واشنگتن، انجام شده است.

بر این اساس، گانتز همچنین از آستین به دلیل تداوم حمایت‌های نظامی و مالی دولت آمریکا و پنتاگون «در تجهیز اسرائیل به ابزار‌های ضروری برای دفاع از خودش» قدردانی کرد.

کابینه جدید رژیم صهیونیستی از زمان آغاز به کار در ماه‌های اخیر، تلاش خود را به کار گرفته تا با فرستادن مقام‌های رژیم صهیونیستی به ایالات متحده و دیدار با مقام‌های آمریکایی و کشور‌های امضاکننده برجام، از احیای توافق هسته‌ای ایران جلوگیری کنند.

پیش از این نیز «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی ادعا کرده بود: «ایران در آستانه دستیابی به سلاح اتمی است و باید بداند که این امر [از سوی اسرائیل]بی‌پاسخ نخواهد ماند».

انتهای پیام/*