تقویم نجومی امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ | تقویم همسران ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲

تقویم نجومی امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ | تقویم همسران ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲ را در زیر بخوانید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، تقویم نجومی امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲ | تقویم همسران ۲۶ شهریورماه ۱۴۰۲ را در زیر بخوانید.

 

تقویم نجومی همسران امروز یکشنبه ۲۶ شهریور ۱۴۰۲

✴️ یکشنبه 👈۲۶ شهریور/ سنبله ۱۴۰۲
👈۱ ربیع الاول ۱۴۴۵👈 ۱۷ سپتامبر ۲۰۲۳
❤️حلول ماه ربیع الاول بر همه شما عزیزان مبارکباد.
🏛 مناسبت های دینی و اسلامی.
⏺ ابتدای وضع تاریخ هجری قمری.
🐪هجرت پیامبر خدا صلی الله علیه و اله از مکه به مدینه.
⏺امشب شب لیله المبیت است شبی که علی علیه السلام جای پیامبر صلی الله علیه و اله خوابید.
😭 دفن بدن مطهر پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله توسط امیرالمؤمنین علیه السلام در حجره حضرت فاطمه علیها السلام.
🏴هجوم به خانه وحی.
🏴مسمومیت امام حسن عسکری علیه السلام.
⭐️ احکام دینی و اسلامی
❇️امروز روز خوبی برای امور زیر است:
✅امور ازدواجی خواستگاری عقد و عروسی.
✅مسافرت.
✅خرید رفتن و خرید کردن.
✅امور زراعی و کشاورزی.
✅آغاز بنایی و خشت بنا نهادن.
✅تجارت و داد و ستد.
✅و ملاقات با مسولین خوب است.
👼 مناسب زایمان و نوزاد مقبول و محبوب و تا پایان عمر خوشبخت و شادمان است.

🔭 احکام نجوم.
🌓 امروز : قمر در برج میزان است و از نظر نجومی برای امور زیر نیک است:
✳️فروش طلا و جواهرات.
✳️آغاز معالجه و درمان.
✳️و نوشیدن معجون های دارویی خوب است.
🔵امور کتابت حرز و بستن و نماز آن خوب است.
👩‍❤️‍👨مباشرت امشب:
فرزند به قسمت و روزی خود راضی باشد.

مسیر رجال الغیب از سمت مغرب میباشد.بهتر است هنگام حرکت به سمت محل کار یا در مکانی که حاجتی دارید رو به این سمت نهاده و از ایشان یاری بطلبید.چون کسی در نزد شروع در شغلی و سفری روی خود را به طرف ایشان کند و همت از ایشان طلبد، بدین نهج (صورت): بِسمِ اللّهِ الرَّحمنِ الرَّحیم، اَلسَّلامُ عَلَیکَ یا رِجالُ الغَیبِ. اَلسَّلامُ عَلَیکَ اَیَّتُهاَ الاَرواحُ المُقَدَّسَهِ. اَغیثُونی بِغَوثِهِ و اُنظُروُا اِلَیَّ بِنَظرَهٍ یا رُقَبا یا نُقَبا یا نُجَبا یا اَبدالَ یا اَوتادَ یا غَوث َیا قُطُب و به هر زبانی که خواهد، مطلب خواهد و شروع در مدعا کند، البته به مقصود رسد.

ذات الکرسی عمود ۹:۰۲ 🤲 دعا در زمان ذات الکرسی #مستجاب است. 🗓 #ذات_الکرسی مخصوص روز #یکشنبه است‌‌.

  اصلاح سر و صورت.
طبق روایات ، اصلاح مو (سر و صورت) در این روز از ماه قمری ، باعث کوتاهی عمر می شود.

حجامت خون دادن فصد و زالو انداختن خون دادن یا حجامت فصدزالو انداختن در این روز، از ماه قمری،برای رگ ها ضرر دارد.

 تعبیر خواب.
خوابی که شب ” دوشنبه ” دیده شود طبق آیه ی ۲ سوره مبارکه “بقره” است.
الم ذالک الکتاب لا ریب فیه…
و چنین استفاده میشود که خواب بیننده بر چیزی اطلاع یابد که قبلا نمی دانست و یا خبری در قالب نامه یا حکمی به وی برسد که باعث خوشحالی وی گردد. و به این صورت مطلب خود رو قیاس کنید.

 ناخن گرفتن
یکشنبه برای گرفتن ناخن، روز مبارک و مناسبی نیست و طبق روایات ممکن است موجب بی برکتی در زندگی گردد.

  دوخت و دوز
یکشنبه برای بریدن و دوختن لباس نو روز مناسبی نیست . طبق روایات موجب غم واندوه و حزن شده و برای شخص، مبارک نخواهد بود‌( این حکم شامل خرید لباس نیست)

وقت استخاره در روز یکشنبه: از طلوع آفتاب تا ساعت ۱۲ و بعداز ساعت ۱۶ عصر تا مغرب.
ذکر روز یکشنبه : یا ذالجلال والاکرام  ۱۰۰ مرتبه

ذکر بعد از نماز صبح ۴۸۹ مرتبه یافتاح که موجب فتح و نصرت یافتن میگردد .

💠 ️روز یکشنبه طبق روایات متعلق است به حضرت علی علیه السلام و فاطمه زهرا سلام الله علیها . سفارش شده تا اعمال نیک و خیر خود را در این روز به پیشگاه مقدس ایشان هدیه کنیم تا ثواب دوچندان نصیبمان گردد.

یا ذَالجَلالِ وَ اْلاِکْرام؛ “ای صاحب جلال و بزرگواری”

نماز شب دوشنبه

پیامبراکرم(ص) در روایتی فرمودند:

«أَرْبَعاً بِالْحَمْدِ سَبْعاً وَ الْقَدْر مَرَّهً وَ یَقُولُ بَعْدَ التَّسْلِیمِ مِائَهَ مَرَّهٍ» چهار رکعت در هر رکعت هفت مرتبه سوره حمد و یک مرتبه سوره قدر خوانده شود بعد از سلام صد مرتبه بگوید:«اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ» و صد مرتبه بگوید:«اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَی جِبْرِیلُ».( البلدالامین، کفعمی ادعیه و اعمال ایام هفته)

نماز روز یک‌شنبه

از  حضرت امام عسکری(ع) روایت شده: هر که روز یکشنبه چهار رکعت نماز بجای آورد و در هر رکعت سوره «حمد» و «تَبارَک» بخواند، حق‌تعالی او را در بهشت جا دهد، هر جای آن‌که بخواهد.
راوی از آن حضرت پرسید در چه وقتی از روز باید این نماز را بجای آورد؟ فرمود: بین طلوع آفتاب تا ابتدای ظهر.

دعای روز یک‌شنبه

بِسْمِ اللّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ، بِسْمِ اللّٰهِ الَّذِى لَاأَرْجُو إِلّا فَضْلَهُ، وَلَا أَخْشىٰ إِلّا عَدْلَهُ، وَلَا أَعْتَمِدُ إِلّا قَوْلَهُ، وَلَا أُمْسِکُ إِلّا بِحَبْلِهِ، بِکَ أَسْتَجِیرُ یَا ذَا الْعَفْوِ وَالرِّضْوانِ مِنَ الظُّلْمِ وَالْعُدْوانِ، وَمِنْ غِیَرِ الزَّمانِ، وَتَواتُرِ الْأَحْزانِ، وَطَوارِقِ الْحَدَثانِ، وَمِنِ انْقِضَاءِ الْمُدَّهِ قَبْلَ التَّأَهُّبِ وَالْعُدَّهِ، وَ إِیَّاکَ أَسْتَرْشِدُ لِمَا فِیهِ الصَّلَاحُ وَالْإِصْلاحُ، وَبِکَ أَسْتَعِینُ فِیَما یَقْتَرِنُ بِهِ النَّجَاحُ وَ الإِنْجَاحُ، وَ إِیَّاکَ أَرْغَبُ فِى لِبَاسِ الْعافِیَهِ وَتَمامِها وَ شُمُولِ السَّلَامَهِ وَدَوامِهَا، وَأَعُوذُ بِکَ یَا رَبِّ مِنْ هَمَزاتِ الشَّیَاطِینِ، وَ أَحْتَرِزُ بِسُلْطانِکَ مِنْ جَوْرِ السَّلَاطِینِ؛

به نام خدا که رحتمش بسیار و مهربانی‌اش همیشگی است، به نام خدایی که جز به فضل و بخشش او امید نبستم و جز از عدالت او نهراسم و جز به سخن او اعتماد نکنم و جز به ریسمانش چنگ نزنم، تنها به تو پناه می‌آورم ای خدای گذشت کننده و خوشنود شونده از ستم و دشمنی و پیش‌آمدهای روزگار و اندوه‌های پیاپی و از بدبختی‌ها و حوادث ناگوار دوران و از گذشت عمر پیش از مهیا شدن و توشه برداشتن و تنها از تو راهنمایی می‌جویم به‌سوی آنچه خیر و صلاح من در آن است و فقط از تو یاری می‌خواهم در آنچه پیروزی و رستگاری با آن همراه است و در پوشیدن لباس تندرستی و کمال آن و فراگیری سلامتی و دوام آن تنها به تو دل می‌بندم و به تو پناه می‌آورم ای پروردگار من از وسوسه‌های شیاطین و به یاری اقتدار و قدرتت می‌پرهیزم از ستم پادشاهان،

فَتَقَبَّلْ مَا کَانَ مِنْ صَلَاتِى وَصَوْمِى، وَاجْعَلْ غَدِى وَمَا بَعْدَهُ أَفْضَلَ مِنْ سَاعَتِى وَیَوْمِى، وَأَعِزَّنِى فِى عَشِیرَتِى وَقَوْمِى، وَاحْفَظْنِى فِى یَقْظَتِى وَنَوْمِى، فَأَنْتَ اللّٰهُ خَیْرٌ حَافِظاً، وَأَنْتَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِینَ، اللّٰهُمَّ إِنِّى أَبْرَأُ إِلَیْکَ فِى یَوْمِى هٰذَا وَمَا بَعْدَهُ مِنَ الْآحادِ، مِنَ الشِّرْکِ وَالْإِلْحَادِ، وَأُخْلِصُ لَکَ دُعَائِى تَعَرُّضاً لِلْإِجَابَهِ، وَأُقِیمُ عَلَىٰ طَاعَتِکَ رَجَاءً لِلْإِثَابَهِ، فَصَلِّ عَلَىٰ مُحَمَّدٍ خَیْرِ خَلْقِکَ، الدَّاعِى إِلَىٰ حَقِّکَ، وَأَعِزَّنِى بِعِزِّکَ الَّذِى لَایُضَامُ، وَاحْفَظْنِى بِعَیْنِکَ الَّتِى لَاتَنَامُ، وَاخْتِمْ بِالانْقِطَاعِ إِلَیْکَ أَمْرِى، وَبِالْمَغْفِرَهِ عُمْرِى، إِنَّکَ أَنْتَ الْغَفُورُ الرَّحِیمُ.

پس آنچه از نماز و روزه‌ام صورت گرفته بپذیر و فردا و روزهای پس از آن مرا بهتر از این ساعت و امروزم قرار ده و مرا در بین خویشاوندان و بستگانم توانمند کن و در بیداری و خواب نگهدارم باش، چراکه تویی خدا و بهترین نگهدار و تویی مهربان‌ترین مهربانان. خدایا، من در امروزم و یکشنبه‌های دیگر از شرک و بی‌دینی، به‌سوی تو بیزاری می‌جویم و دعایم را فقط برای تو خالص می‌کنم تا در معرض اجابت قرار گیرد و به امید پاداش تو بر طاعتت پایداری می‌کنم، پس درود فرست بر بهترین آفریده‌ات محمّد آن‌که دعوت‌کننده مردم به حقانیت تو بود و مرا نیرومند گردان با نیرومندی خواری ناپذیرت و به دیده بی‌خواب خودت نگاهم دار و کارم را با گسستن از همه خلق و پیوستن به تو و عمرم را با آمرزش خویش پایان‌بخش، همانا تویی بسیار آمرزنده و مهربان.

اعمال مخصوص روز یک شنبه

دعا و زیارت حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) در روز یکشنبه

زیارت روز یک‌شنبه امام علی (ع)

السَّلامُ عَلَى الشَّجَرَهِ النَّبَوِیَّهِ، وَالدَّوْحَهِ الْهَاشِمِیَّهِ، الْمُضِیئَهِ الْمُثْمِرَهِ بِالنُّبُوَّهِ الْمُونِقَهِ بِالْإِمَامَهِ، وَعَلىٰ ضَجِیعَیْکَ آدَمَ وَنُوحٍ عَلَیْهِمَا السَّلامُ . السَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلَىٰ أَهْلِ بَیْتِکَ الطَّیِّبِینَ الطَّاهِرِینَ، السَّلامُ عَلَیْکَ وَعَلَى الْمَلائِکَهِ الْمُحْدِقِینَ بِکَ وَالْحَافِّینَ بِقَبْرِکَ، یَا مَوْلاىَ یَا أَمِیرَالْمُؤْمِنِینَ، هَذاَ یَوْمُ الْأَحَدِ وَهُوَ یَوْمُکَ وَبِاسْمِکَ، وَأَنَا ضَیْفُکَ فِیهِ وَجارُکَ، فَأَضِفْنِى یَا مَوْلاىَ وَأَجِرْنِى، فَإِنَّکَ کَرِیمٌ تُحِبُّ الضِّیافَهَ، وَمَأْمُورٌ بِالْإِجارَهِ، فَافْعَلْ مَا رَغِبْتُ إِلَیْکَ فِیهِ، وَرَجَوْتُهُ مِنْکَ، بِمَنْزِلَتِکَ وَآلِ بَیْتِکَ عِنْدَاللّٰهِ، وَمَنْزِلَتِهِ عِنْدَکُمْ، وَبِحَقِّ ابْنِ عَمِّکَ رَسُولِ‌اللّٰهِ صَلَّى‌اللّٰهُ‌عَلَیْهِ‌وَآلِهِ وَسَلَّمَ وَعَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ.

سلام بر شجره نبوت و درخت تنومند هاشمی، درخت تابان و بارور به برکت نبوّت و خرّم و سرسبز به حرمت امامت و بر دو آرمیده در کنارت آدم و نوح (درود بر آن‌ها باد). سلام بر تو و بر اهل‌بیت پاک و پاکیزه‌ات، سلام بر تو و بر فرشتگان حلقه‌زننده بر اطرافت و گردآمده بر قبرت، ای مولای من، ای امیرمؤمنان، امروز روز یکشنبه و روز تو و به نام توست و من در این روز میهمان و پناهنده به توأم، ای مولای من، از من پذیرایی کن و مرا پناه ده، همانا تو بزرگ‌منش و مهمان‌نوازی را دوست داری و از سوی خدا مأمور به پناه دادنی، پس برآور خواهشی را که برای آن در این روز بسوی تو روی آوردم و آن را از تو امید دارم، به حق مقام والای خود و جایگاه بلند اهل‌بیتت نزد خدا و جایگاه خدا نزد شما و به‌حق پسر عمویت رسول خدا که خدا بر او و خاندانش، همه و همه درود و سلام فرستد.

زیارت روز یک‌شنبه حضرت زهرا (س)

السَّلامُ عَلَیْکِ یَا مُمْتَحَنَهُ، امْتَحَنَکِ الَّذِى خَلَقَکِ فَوَجَدَکِ لِمَا امْتَحَنَکِ صَابِرَهً، أَنَا لَکِ مُصَدِّقٌ صَابِرٌ عَلَىٰ مَا أَتىٰ بِهِ أَبُوکِ وَوَصِیُّهُ صَلَواتُ اللّٰهِ عَلَیْهِما، وَأَنَا أَسْأَلُکِ إِنْ کُنْتُ صَدَّقْتُکِ إِلّا أَلْحَقْتِنِى بِتَصْدِیقِى لَهُمَا، لِتُسَرَّ نَفْسِى، فَاشْهَدِى أَنِّى ظاهِرٌ بِوَلَایَتِکِ وَوَِلایَهِ آلِ بَیْتِکِ صَلَوَاتُ اللّٰهِ عَلَیْهِمْ أَجْمَعِینَ.

سلام بر تو ای آزموده شده، آن‌که تو را آفرید آزمودت، پس تو را به آنچه آزمود شکیبا یافت، من از صمیم قلب به تو ایمان دارم و بر آنچه پدر بزرگوارت و جانشینش (درود خدا بر آن دو باد) آوردند بردبارم و از تو می‌خواهم ازآنجاکه مؤمن به تو هستم مرا به گروندگان آن دو ملحق سازی تا دلشاد گردم، پس گواه باش که همانا من تنها به ولایت تو و ولایت اهل‌بیتت (که درود خدا بر همه آنان باد) پیروز شدم.

زیارت حضرت زهرا(سلام‌الله‌علیها) به روایتی دیگر

السَّلامُ عَلَیْکِ یَا مُمْتَحَنَهُ، امْتَحَنَکِ الَّذِى خَلَقَکِ قَبْلَ أَنْ یَخْلُقَکِ، وَکُنْتِ لِمَا امْتَحَنَکِ بِهِ صَابِرَهً، وَنَحْنُ لَکِ أَوْلِیَاءٌ مُصَدِّقُونَ، وَ لِکُلِّ مَا أَتىٰ بِهِ أَبُوکِ صَلَّى اللّٰهُ عَلَیْهِ وَآلِهِ وَسَلَّمَ وَأَتىٰ بِهِ وَصِیُّهُ عَلَیْهِ السَّلامُ مُسَلِّمُونَ، وَنَحْنُ نَسْأَلُکَ اللّٰهُمَّ إِذْ کُنَّا مُصَدِّقِینَ لَهُمْ أَنْ تُلْحِقَنَا بِتَصْدِیقِنا بِالدَّرَجَهِ الْعَالِیَهِ، لِنُبَشِّرَ أَنْفُسَنَا بِأَنَّا قَدْ طَهُرْنا بِوَِلایَتِهِمْ عَلَیْهِمُ السَّلامُ.
سلام بر تو ای آزموده شده، آزمودت آن‌که تو را آفرید پیش از آفریدنت در دنیا و در آن آزمون شکیبا بودی و ما دوستان و تصدیق‌کنندگان توییم و به همه‌ی آنچه پدر بزرگوارت (درود خدا بر او و خاندانش باد) و جانشینش (درود بر او) آوردند سر می‌سپاریم؛ خدایا! از تو می‌خواهیم ازآن‌رو که تصدیق‌کنندگان آن بزرگواران بودیم ما را به خاطر این باور به درجه‌ی والا برسانی تا خود را بشارت دهیم که به ولایت آنان پاک گشتیم (درود بر آنان).

استعاذه روز یکشنبه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏

اللَّهُ أَکْبَرُ اللَّهُ أَکْبَرُ اسْتَوَی الرَّبُّ عَلَی الْعَرْشِ وَ قَامَتِ السَّمَاوَاتُ وَ الْأَرْضُ بِحِکْمَتِهِ

وَ زَهَرَتِ النُّجُومُ بِأَمْرِهِ وَ رَسَتِ الْجِبَالُ بِإِذْنِهِ لَا یُجَاوِزُ اسْمُهُ‏ مَنْ فِی السَّمَاوَاتِ وَ الْأَرْضِ

الَّذِی دَانَتْ لَهُ الْجِبَالُ وَ هِیَ طَائِعَهٌ وَ انْبَعَثَتْ لَهُ الْأَجْسَادُ وَ هِیَ بَالِیَهٌ وَ بِهِ أَحْتَجِبُ عَنْ کُلِّ غَاوٍ

وَ بَاغٍ وَ طَاغٍ وَ جَبَّارٍ وَ حَاسِدٍ وَ بِسْمِ اللَّهِ الَّذِی جَعَلَ بِهِ‏ (بَیْنَ الْبَحْرَیْنِ حاجِزاً) وَ أَحْتَجِبُ بِاللَّهِ

‏ (الَّذِی جَعَلَ فِی السَّماءِ بُرُوجاً وَ جَعَلَ فِیها سِراجاً وَ قَمَراً مُنِیراً) وَ زَیَّنَهَا لِلنَّاظِرِینَ وَ حَفِظَهَا (مِنْ کُلِّ شَیْطانٍ رَجِیمٍ‏ )

وَ جَعَلَ‏ فِی الْأَرْضِ رَواسِیَ‏ جِبِالًا أَوْتَاداً أَنْ یُوصَلَ إِلَیَّ بِسُوءٍ أَوْ فَاحِشَهٍ أَوْ بَلِیَّهٍ-

(حم تَنْزِیلٌ مِنَ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ‏) ‏ (حم عسق کَذلِکَ یُوحِی إِلَیْکَ وَ إِلَی الَّذِینَ مِنْ قَبْلِکَ اللَّهُ الْعَزِیزُ الْحَکِیمُ‏) وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ سَلَّمَ تَسْلِیما( وبگاه موسسه تحقیقات و نشر معارف اهل بیت(ع))

تسبیح روز یکشنبه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ سُبْحَانَ مَنْ مَلَأَ الدَّهْرَ قُدْسُهُ

سُبْحَانَ مَنْ یَغْشَی الْأَبَدَ نُورُهُ سُبْحَانَ مَنْ أَشْرَقَ کُلَّ شَیْ‏ءٍ ضَوْؤُهُ

سُبْحَانَ مَنْ یُدَانُ بِدِینِهِ کُلُّ دِینٍ وَ لَا یُدَانُ بِغَیْرِ دِینِهِ

سُبْحَانَ مَنْ قَدَرَ بِقُدْرَتِهِ کُلَّ قَدْرٍ وَ لَا یَقْدِرُ أَحَدٌ قَدْرَهُ

سُبْحَانَ مَنْ لَا یُوصَفُ عِلْمُهُ سُبْحَانَ مَنْ لَا یَعْتِدِی عَلَی أَهْلِ مَمْلَکَتِهِ

سُبْحَانَ مَنْ لَا یَأْخُذُ أَهْلَ الْأَرْضِ بِأَلْوَانِ الْعَذَابِ سُبْحَانَ الرَّءُوفِ الرَّحِیمِ

سُبْحَانَ مَنْ هُوَ مُطَّلِعٌ عَلَی خَزَائِنِ الْقُلُوبِ سُبْحَانَ مَنْ یُحْصِی عَدَدَ الذُّنُوبِ

سُبْحَانَ مَنْ لَا یَخْفَی عَلَیْهِ خَافِیَهٌ فِی الْأَرْضِ وَ لَا فِی السَّمَاءِ

سُبْحَانَ رَبِّیَ الْوَدُودِ سُبْحَانَ الْفَرْدِ الْوَتْرِ سُبْحَانَ الْعَظِیمِ الْأَعْظَم(بلدالامین، ذکر تسابیحها الأیام‏؛ تسبیح یوم الأحد)

دعای امام کاظم (ع) در روز یکشنبه

مَرْحَباً بِخَلْقِ اللَّهِ الْجَدِیدِ وَ بِکُمَا مِنْ کَاتِبَیْنِ وَ شَاهِدَیْنِ اکْتُبَا بِسْمِ اللَّهِ أَشْهَدُ أَنْ لَا إِلَهَ إِلَّا اللَّهُ وَ أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ

وَ أَشْهَدُ أَنَّ الْإِسْلَامَ کَمَا وَصَفَ وَ الدِّینَ کَمَا شَرَعَ وَ أَنَّ الْکِتَابَ کَمَا أَنْزَلَ وَ الْقَوْلَ کَمَا حَدَّثَ وَ (أَنَّ اللَّهَ هُوَ الْحَقُّ الْمُبِینُ‏) 

حَیّا اللَّهُ مُحَمَّداً بِالسَّلَامِ وَ صَلَّی عَلَیْهِ کَمَا هُوَ أَهْلُهُ وَ عَلَی آلِهِ أَصْبَحْتُ وَ أَصْبَحَ الْمُلْکُ‏ وَ الْکِبْرِیَاءُ وَ الْعَظَمَهُ

وَ الْخَلْقُ وَ الْأَمْرُ وَ اللَّیْلُ وَ النَّهَارُ وَ مَا یَکُونُ فِیهِمَا لِلَّهِ وَحْدَهُ لَا شَرِیکَ لَهُ

اللَّهُمَّ اجْعَلْ أَوَّلَ هَذَا النَّهَارِ صَلَاحاً وَ أَوْسَطَهُ نَجَاحاً وَ آخِرَهُ فَلَاحاً وَ أَسْأَلُکَ خَیْرَ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَهِ

اللَّهُمَّ لَا تَدَعْ لِی ذَنْباً إِلَّا غَفَرْتَهُ وَ لَا هَمّاً إِلَّا فَرَّجْتَهُ وَ لَا دَیْناً إِلَّا قَضَیْتَهُ وَ لَا غَائِباً إِلَّا حَفِظْتَهُ وَ أَدَّیْتَهُ وَ لَا مَرِیضاً إِلَّا شَفَیْتَهُ وَ عَافَیْتَهُ

وَ لَا حَاجَهً مِنْ حَوَائِجِ الدُّنْیَا وَ الْآخِرَهِ لَکَ فِیهَا رِضًا وَ لِیَ فِیهَا صَلَاحٌ إِلَّا قَضَیْتَهَا

اللَّهُمَّ تَمَّ نُورُکَ فَهَدَیْتَ وَ عَظُمَ حِلْمُکَ فَعَفَوْتَ وَ بَسَطْتَ یَدَکَ فَأَعْطَیْتَ

فَلَکَ الْحَمْدُ وَجْهُکَ خَیْرُ الْوُجُوهِ وَ عَطِیَّتُکَ أَنْفَعُ الْعَطِیَّهِ فَلَکَ الْحَمْدُ تُطَاعُ رَبَّنَا فَتَشْکُرُ وَ تُعْصَی رَبَّنَا فَتَغْفِرُ تُجِیبُ الْمُضْطَرَّ

وَ تَکْشِفُ الضُّرَّ وَ تَشْفِی السَّقِیمَ‏ وَ تُنَجِّی مِنَ الْکَرْبِ الْعَظِیمِ لَا یَجْزِی بِآلَائِکَ وَ لَا یُحْصِی نَعْمَاءَکَ أَحَدٌ رَحْمَتُکَ‏ وَسِعَتْ کُلَّ شَیْ‏ءٍ

وَ أَنَا شَیْ‏ءٌ فَارْحَمْنِی وَ مِنَ الْخَیْرَاتِ فَارْزُقْنِی تَقَبَّلْ صَلَاتِی وَ اسْمَعْ دُعَائِی

وَ لَا تُعْرِضْ عَنِّی یَا مَوْلَایَ حِینَ أَدْعُوکَ وَ لَا تَحْرِمْنِی إِلَهِی حِینَ أَسْأَلُکَ مِنْ أَجْلِ خَطَایَایَ وَ لَا تَحْرِمْنِی لِقَاءَکَ

وَ اجْعَلْ مَحَبَّتِی وَ إِرَادَتِی مَحَبَّتَکَ وَ إِرَادَتَکَ وَ اکْفِنِی هَوْلَ الْمُطَّلَعِ

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ إِیمَاناً لَا یَرْتَدُّ وَ نَعِیماً لَا یَنْفَدُ وَ مُرَافَقَهَ مُحَمَّدٍ صَلَّی اللَّهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ فِی أَعْلَی جَنَّهِ الْخُلْدِ

اللَّهُمَّ وَ أَسْأَلُکَ الْعَفَافَ وَ التُّقَی وَ الْعَمَلَ بِمَا تُحِبُّ وَ تَرْضَی وَ الرِّضَا بِالْقَضَاءِ وَ النَّظَرَ إِلَی وَجْهِکَ

اللَّهُمَّ لَقِّنِّی حُجَّتِی عِنْدَ الْمَمَاتِ وَ لَا تُرِنِی عَمَلِی حَسَرَاتٍ اللَّهُمَّ اکْفِنِی طَلَبَ مَا لَمْ تُقَدِّرْ لِی مِنْ رِزْقٍ‏ وَ مَا قَسَمْتَ لِی

فَأْتِنِی بِهِ فِی یُسْرٍ مِنْکَ وَ عَافِیَهٍ اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ‏ تَوْبَهً نَصُوحاً تَقَبَّلُهَا مِنِّی تَبْقَی عَلَیَّ بَرَکَتُهَا

وَ تَغْفِرُ بِهَا مَا مَضَی مِنْ ذُنُوبِی وَ تَعْصِمُنِی بِهَا فِیمَا بَقِیَ مِنْ عُمُرِی یَا أَهْلَ التَّقْوَی وَ أَهْلَ الْمَغْفِرَهِ وَ صَلَّی اللَّهُ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ إِنَّکَ حَمِیدٌ مَجِیدٌ (مصباح المتهجد)

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.