۲۲:۵۹ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۶

تعطیلی مدارس یزد فردا دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲؟| آخرین خبر از تعطیلی مدارس

بارش برف و باران در اغلب شهرهای استان یزد کاماکان ادامه دارد، در همین راستا مدارس برخی مناطق یزد فردا تعطیل شد

تعطیلی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، با فعالیت سامانه بارشی از دیشب در استان یزد، از اکثر مناطق استان یزد بارش باران و برف گزارش شده است.

بر این اساس ستاد مدیریت بحران استان یزد گفت: آموزش حضوری مدارس ابتدایی استان یزد به جز شهرستان‌های ابرکوه، بافق، خاتم و مروست،به علت برودت هوا فردا تعطیل بوده و کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان یزد، فعالیت سامانه بارشی از دیشب در استان آغاز شده و تا اوایل وقت دوشنبه ادامه خواهد یافت که بارش باران و برف با احتمال رعد و برق، وزش باد نسبتا شدید تا شدید، کاهش محسوس دما همراه با پدیده مه و در گردنه‌ها و نواحی کوهستانی هم کولاک برف از عمده فعالیت‌های این سامانه خواهد بود.

وزش باد نسبتا شدید و کولاک برف، کاهش محسوس دما، پدیده مه و یخ زدگی و لغزندگی سطح جاده‌ها به ویژه در نواحی سردسیر و کوهستانی، کاهش دید به ویژه در جاده‌های کوهستانی و گردنه ها، احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال جاری شدن روان آب و احتمال خسارت به سازه‌های موقت از مخاطره‌های این سامانه به شمار می‌آید.

مدیریت مصرف انرژی، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی، کنترل تردد‌های جاده‌ای به ویژه مناطق کوهستانی و تفرجگاهی، پرهیز از تردد‌های جاده‌ای غیر ضرور، پاکسازی دهانه پل ها، لایروبی کانال‌ها و آب روها، پرهیز از فعالیت‌های کوهنوردی، کنترل دمای گلخانه‌ها و سالن‌های سربسته پرورش دام و طیور، استحکام سازه‌های موقت و موکب‌های نیمه شعبان نیز در بازه زمانی فعالیت این سامانه توصیه شده است.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط