۰۹:۵۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۴

تصویب افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان در سال اول/ آخرین وضعیت اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، افزایش حقوق بازنشستگان از مهمترین دغدغه این قشر در ایران است. همسان سازی حقوق بازنشستگان شروع افزایش حقوق بازنشستگان خواهد بود و از این حیث ما در اندیشه معاصر علاوه بر تصویب افزایش ۴۰ درصدی حقوق ب...

همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، افزایش حقوق بازنشستگان از مهمترین دغدغه این قشر در ایران است. همسان سازی حقوق بازنشستگان شروع افزایش حقوق بازنشستگان خواهد بود و از این حیث ما در اندیشه معاصر علاوه بر تصویب افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان به آخرین وضعیت اجرایی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز پرداخته ایم که در ادامه می خوانیم.

نمایندگان در جلسه علنی و در ادامه بررسی موارد ارجاعی از کمیسیون تلفیق، جزء ۲ بند الحاقی ۲ ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه را تصویب کردند.

طبق این مصوبه، سازمان تامین اجتماعی مکلف است با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طول سه سال اول برنامه نسبت به متناسب سازی مستمری بازنشستگان و شاغلین اقدام کند به نحوی که در پایان سال سوم نسبت مستمری بازنشسته به حداقل دستمزد همان سال، با ۹۰ درصد نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقراری مستمری، متناسب گردد.

 

این متناسب سازی در سال اول به میزان ۴۰ درصد و در سال های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد مابه التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود.

 

سید سلمان ذاکر عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت : همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مطالبه آن‌ها، دولت و مجلس بوده است. در برنامه هفتم مصوب کردیم که ۹۰% حقوق شاغلین به بازنشستگان داده شود.

وی افزود: این پیشنهاد از طرف کمیسیون اجتماعی بود. اما به لحاظ بار مالی سنگین این موضوع به تدریج تصویب شد.

 

ذاکر اظهار داشت : این‌گونه است که در ۱۴۰۳ چهل‌درصد ۱۴۰۴ سی‌درصد دیگر و ۱۴۰۵ سی‌درصد بعدی به مرور زمان برای بازنشستگان لشکری و کشوری اعمال شود.

آخرین خبر از افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی / خبر فوری افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی 1401 + جزئیات

تصویب افزایش ۴۰ درصدی حقوق بازنشستگان در سال اول

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تاکید کرد: همسان‌سازی تامین اجتماعی مشکلاتی داشته است. این موضوع مشابه حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری بود، اما مشکلاتی باعث شد به کمیسیون تلفیق ارجاع شود و پس از اصلاحات مجددا بررسی شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار