۰۰:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۵

تصمیم جنجالی پرسپولیس در مورد تمدید قرارداد اوسمار ویرا

آینده‌ی اوسمار ویرا در پرسپولیس همچنان در هاله‌ای از ابهام است. مذاکرات باشگاه با این مربی برزیلی هنوز به نتیجه نرسیده و به نظر می‌رسد ۱۰ روز آینده برای تعیین تکلیف نهایی سرنوشت‌ساز باشد.

تصمیم جنجالی پرسپولیس در مورد تمدید قرارداد اوسمار ویرا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،اوسمار ویرا که در دومین فصل حضورش در پرسپولیس توانست دومین جام قهرمانی را برای این تیم به ارمغان بیاورد در حال حاضر در بلاتکلیفی به سر می‌برد. وی که در نیم فصل گذشته پس از جدایی یحیی گل‌محمدی هدایت سرخ‌ها را بر عهده گرفت، در یک رقابت نفس‌گیر با استقلال به مقام قهرمانی لیگ برتر دست یافت. با این حال، هنوز مشخص نیست که او در فصل آینده نیز سکان هدایت پرسپولیس را بر عهده خواهد داشت یا خیر.

ویرا که بعد از جدایی یحیی گل‌محمدی به شکلی ناگهانی و بعد از ناکامی این باشگاه در مذاکره با برانکو ایوانکوویچ و دیگر گزینه‌هایش به عنوان سرمربی تیم انتخاب شده بود، در روزهای اول با منتقدین زیادی مواجه بود تا خود را به اثبات برساند. با این حال فعالیت جالب باشگاه در پنجره نقل و انتقالات و جذب سه مهره‌ای که سهم زیادی در موفقیت تیم داشتند (عیسی آل کثیر، عبدالکریم حسن و اوستون اورونوف)، در فاصله‌ای نزدیک با استقلال و جواد نکونام در نهایت توانست به جام قهرمانی بوسه بزند.

او روز گذشته با حضور در باشگاه جام قهرمانی را نیز در اختیار رضا درویش قرار داد تا در موزه سرخ‌ها و در کنار دیگر افتخارات این تیم قرار گیرد. جایی که البته فرصت مناسبی برای گفتگو در خصوص ادامه همکاری و شرایط دو طرف شکل گرفت.

اوسمار اما اولین آلارم‌های مربوط به احتمال پایان همکاری خود بعد از دو سال حضور در ایران را داده بود؛ جایی که در پست اینستاگرامی‌اش به همسرش و شرایط دوری طی این مدت اشاره کرده بود.

در این مذاکره کوتاه نیز گفته می‌شود اوسمار با اشاره به شرایط خانوادگی‌اش از باشگاه فرصت خواسته است. سرمربی برزیلی پرسپولیس که حضورش بعد از جدایی حمید مطهری در این تیم به عنوان دستیار اول یحیی گل‌محمدی با توجه به رزومه‌اش نیز با چالش همراه بود، اکنون طی دو فصل و با چهار عنوان به عنوان مربی و سرمربی، جایگاه خوبی در اختیار دارد.

با این حال طی ساعات اخیر شایعاتی نیز درباره احتمال حضور وی در فوتبال امارات نیز به گوش می‌رسد. با این حال باشگاه پرسپولیس نیز به دنبال این خواهد بود تا در صورت تمایل اوسمار برای ادامه همکاری، شرایط حضور خانواده‌اش را در ایران نیز فراهم کند. اما به نظر می‌رسد این موضوع نیز به واسطه شرایط شغلی همسر اوسمار منتفی باشد. همسر اوسمار شاغل و در شغل دامپزشکی مشغول به فعالیت است و گفته می‌شود شرایط حضور در ایران را ‌ندارد.اوسمار

در نهایت طرفین در گفتگویی که روز گذشته با یکدیگر داشتند، فرصتی ۱۰ روزه به اوسمار داده شده تا در خصوص این موضوع و شرایط همکاری نظر نهایی‌اش را اعلام کند. ۱۰ روزی که روزشمار آن از امروز استارت خورده و باید دید در ۲۵ خرداد چه تصمیمی نهایی خواهد شد.

به نظر شما اوسمار ویرا بار دیگر روی نیمکت این تیم حاضر خواهد شد یا پرسپولیس و رضا درویش بار دیگر باید درگیر نام‌های ریز و درشت برای سرمربیگری این تیم در فصل بیست و چهارم باشند؟

باشگاه پرسپولیس که تمایل زیادی به حفظ اوسمار دارد، در تلاش است تا با فراهم کردن شرایط حضور خانواده او در ایران، رضایت وی را جلب کند. با این حال، به نظر می‌رسد این موضوع چندان آسان نباشد و شغل همسر اوسمار، مانع بزرگی بر سر راه این کار باشد.

در همین حال شایعاتی نیز درباره احتمال حضور اوسمار در فوتبال امارات به گوش می‌رسد.

پرسپولیس و هواداران این تیم در حالی منتظر پاسخ نهایی اوسمار هستند که تنها ۱۰ روز تا پایان فرصت تعیین شده توسط باشگاه برای تصمیم‌گیری او باقی مانده است.

سرنوشت پرسپولیس در این ۱۰ روز مشخص خواهد شد. آیا اوسمار بار دیگر روی نیمکت این تیم حاضر خواهد شد یا پرسپولیس و رضا درویش بار دیگر باید درگیر نام‌های ریز و درشت برای سرمربیگری این تیم در فصل بیست و چهارم باشند؟
این سوالی است که ذهن هواداران پرسپولیس را به خود مشغول کرده و باید منتظر ماند و دید در ۲۵ خرداد چه تصمیمی نهایی خواهد شد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط