تشریح جزئیات پرداخت معوقات رتبه‌بندی معلمان/ باقیمانده حقوق اسفندماه فرهنگیان پرداخت شد

سرپرست بانک ملی گفت: با دستور رئیس جمهور و پیگیری های معاون اول دولت سیزدهم با همکاری بانک مرکزی، باقیمانده حقوق اسفندماه فرهنگیان پرداخت شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه و به نقل از خبرگزاری تسنیم، باقیمانده حقوق اسفند ماه فرهنگیان پرداخت شد.

سرپرست بانک ملی با اعلام این خبر گفت: به دستور رئیس‌جمهور و پیگیری مخبر؛ معاون اول دولت سیزدهم با همکاری بانک مرکزی، باقیمانده حقوق اسفند ماه فرهنگیان پرداخت شد.

با نهایی شدن احکام رتبه‌بندی فرهنگیان، قرار بود معوقات مربوط به رتبه‌بندی برای فرهنگیان مشمول تا پیش از پایان سال، واریز شود اما تعداد زیادی از فرهنگیان کشورمان  اعلام کردند که در آخرین لحظات سال ۱۴۰۱ هنوز حقوق اسفند و معوقات رتبه‌بندی برای آنها واریز نشده است!

در نهایت در حالیکه روز دوشنبه ۲۹ اسفند، علی احمدی؛ معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه و بودجه از پرداخت حقوق معلمان تا پایان روز ۲۹ اسفند خبر داده بود اما آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ خود درباره بروز خطا در محاسبه پرداخت‌های ۲۹ اسفند معلمان بابت حقوق اسفند اعلام کرد:

“با عرض پوزش از همکاران محترم با توجه به خطای نرم‌افزاری متاسفانه پرداخت حقوق اسفندماه با کسوراتی همراه بوده که با همکاری و همگرایی خوب ارکان دولت اعم از سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور، به دنبال جبران آن و پرداخت مابه التفاوت، در ساعات آینده هستیم.

در پی اعمال کسورات بیش از حد مقرری ماه‌های گذشته در فیش حقوقی اسفند ماه، آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور، به دنبال جبران آن و پرداخت حقوق کسر شده در ساعات آینده هستند؛ در پایان ضمن پوزش مجدد از همکاران عزیز مطمئنیم با صبر معلمانه خود، ما را همراهی خواهند کرد.”

طبق آنچه قانون بودجه امسال مقرر کرده برای اجرای رتبه بندی معلمان، ۳۸ هزار میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده است اما احکام صادر شده از سوی آموزش و پرورش بدون رعایت قانون بوده است و مستلزم بار مالی ۵۶ هزار میلیارد تومان است.

این موضوع باعث کسری ۱۸ هزار میلیارد تومان برای ۱۸ماه گذشته است و برای سال آینده نیز در مقایسه با بودجه مصوب برای سال ۱۴۰۲حداقل ۱۲هزار میلیارد تومان کسری بودجه بوجود می آورد.

عذرخواهی آقای وزیر برای تاخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان!

آقای وزیر آموزش و پرورش امروز هم بابت تاخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان عذرخواهی کرد و گفت: “از فرهنگیان به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق اسفندماه عذرخواهی می‌کنم! در لحظه تحویل سال توفیق داشتم در بانک ملی شاهد تلاش عزیزان برای پرداخت باقیمانده حقوق اسفندماه فرهنگیان محترم باشم.”

معوقات رتبه‌بندی معلمان چه زمانی پرداخت می‌شود؟

همچنین نوری؛ وزیر آموزش و پرورش در توضیح زمان پرداخت معوقات مربوط به رتبه‌بندی معلمان هم اعلام کرد:

“حقوق رتبه‌بندی بر اساس رتبه پایه افراد در سال ۱۴۰۱ پرداخت شده است؛ آنچه مورد نظر است، عدم پرداخت حقوق بر اساس رتبه استحقاقی افراد بوده است.

اختلاف در مبنای محاسباتی باعث تاخیر در پرداخت این بخش بوده است، نه اختلاف با سازمان برنامه و بودجه.

امیدواریم در جلسه ای که روز شنبه یا یکشنبه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار می‌‌شود، این مسئله هم رفع شود و پرداخت این بخش از معوقات نیز صورت پذیرد.”

اعلام شمار تماس مستقیم برای پاسخگویی به سؤالات فرهنگیان درباره واریزی‌ها

همچنین وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد: بخشی از معوقات برای همکاران واریز نشده و کسر شده بود که برای آنان برگشت همچنین اگر سؤال یا ابهامی در واریزی وجود داشت همکاران می‌توانند با شماره‌های تماس ۸۸۸۹۴۰۷۵ و ۸۲۲۸۴۰۸۵ آن را مطرح کرده تا پاسخ خود را دریافت کنند.

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.