تشدید طرح برخورد با پلاک مخدوش‌ها/ جریمه و معرفی به دادگاه در انتظار رانندگان متخلف

سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از تشدید طرح برخورد با تخلفات مخدوشی و پوشش پلاک و برخورد قاطع با متخلفان خبر داد. سرهنگ همه خانی به تخلف معدود رانندگانی که با توجه به محدودیت‌های کرونایی اقدام به پوشش و مخدوشی پلاک می کنند اشاره و تصریح کرد: رانندگانی […]

سرهنگ علی همه‌خانی معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ از تشدید طرح برخورد با تخلفات مخدوشی و پوشش پلاک و برخورد قاطع با متخلفان خبر داد.

سرهنگ همه خانی به تخلف معدود رانندگانی که با توجه به محدودیت‌های کرونایی اقدام به پوشش و مخدوشی پلاک می کنند اشاره و تصریح کرد: رانندگانی که از طریق پوشاندن یا گذاشتن کاور و … بر روی پلاک به منظور ورود به محدوده طرح ترافیک یا محدوده آلودگی هوا و … اقدام می کنند برابر مقررات علاوه بر اعمال قانون به مبلغ ۶۱۲۰۰ تومان جریمه خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه عوامل پلیس راهور در سطح معابر پایتخت به صورت فیزیکی حضوردارند خاطرنشان کرد: در این راستا دوربین‌های نظارتی و ثبت تخلف شهری نیز به صورت مکانیزه رانندگان متخلف را اعمال قانون می‌کنند.

سرهنگ همه خانی گفت: به استناد ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی( تعزیرات) هرگونه تغییر در ارقام پلاک و مخدوشی آن جرم بوده و پلیس در صورت مشاهده ضمن جلوگیری از تردد این خودروها جهت رسیدگی و برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی گفت: پلاک وسیله نقلیه باید همانند روز اول تحویل پلاک بدون هیچگونه مخدوشی و دستکاری در جلو و عقب خودرو نصب شده باشد.

افکار