اجتماعی

تسویه کامل معوقات حقوق بازنشستگان/ پرداخت معوقات بازنشستگان علوم پزشکی

جهانی اضافه کرد: بازنشستگان علوم پزشکی بابت ۱۵ درصد ترمیمی احکام حقوق از صندوق بازنشستگی طلبکارند و در آذرماه سال قبل، قرار شد با فروش

تسویه کامل معوقات حقوق بازنشستگان/ پرداخت معوقات بازنشستگان علوم پزشکی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از جارنیوز جهانی اضافه کرد: بازنشستگان علوم پزشکی بابت ۱۵ درصد ترمیمی احکام حقوق از صندوق بازنشستگی طلبکارند و در آذرماه سال قبل، قرار شد با فروش برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید

تسویه کامل معوقات حقوق بازنشستگان/ پرداخت معوقات بازنشستگان علوم پزشکی

جهانی اضافه کرد: بازنشستگان علوم پزشکی بابت ۱۵ درصد ترمیمی احکام حقوق از صندوق بازنشستگی طلبکارند و در آذرماه سال قبل، قرار شد با فروش سهام آلومینیوم جنوب، این معوقات ۲۰ ماهه در اسفند پرداخت شود؛ ظاهراً سهام آلومینیوم جنوب به فروش رسیده و قسط اول آن هم وصول شده اما معوقات حقوق بازنشستگان پرداخت نشده است

به گفته جهانی، بازنشستگان انتظار دارند این معوقات قبل از پایان خرداد به حساب‌شان واریز شود، این در حالیست که مدیران صندوق بازنشستگی کشوری هیچ پاسخ روشنی در این مورد نداده‌اند.

این بازنشسته دانشگاه علوم پزشکی تاکید کرد: ماه‌هاست که احکام حقوقی جدید صادر شده و باید علی‌القاعده معوقات همان ماه‌های اول پرداخت می‌شد؛ این تاخیر غیرقانونی‌ست و موجب نارضایتی ۲۰۰ هزار بازنشسته کشور شده است؛ اینها با خانواده‌هایشان حدود یک میلیون نفر را تشکیل می‌دهند و باید مدیران صندوق فکری به حال پرداخت مطالبات این گروه بکنند.

نماینده نجف‌آباد در مجلس شورای اسلامی از ارسال نامه جمعی از نمایندگان به داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره احکام فرهنگیان بازنشسته خبر داد.

ابوالفضل ابوترابی نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی ، از ارسال نامه جمعی از نمایندگان مجلس به داوود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره احکام فرهنگیان بازنشسته (سال ۱۴۰۰) خبر داد.

نماینده نجف آباد در مجلس بیان کرد: در شرایط اقتصادی این قشر تحت فشار هستند که لازم است هر چه زودتر حق و حقوق آنها پرداخت شود.

متن نامه نمایندگان به منظور به شرح ذیل است:

حقوق

تسویه کامل معوقات حقوق بازنشستگان/ پرداخت معوقات بازنشستگان علوم پزشکی

برادر بزرگوار جناب آقای دکتر منظور

سلام علیکم

احتراما به استحضار می‌رساند بازنشستگان فرهنگی تا تاریخ ۳۱/۶/۱۴۰۰ لغایت ۳/۱۱/۱۴۰۰ بر اساس قانون همسان‌سازی و اسناد تصویب نامه شماره ۴۷۲۶۴/ت ۵۸۰۳۶ مورخ ۱/۷/۹۹ هیئت وزیران و دستورالعمل اجرایی متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان و موظفین مشمول همسان‌سازی بوده‌اند اما متاسفانه صندوق بازنشستگی قانون مصوب مجلس شورای اسلامی را مقرر اجرایی نکرد. از آنجا که احکام اصلاحی بازنشستگان با لحاظ نمودن رتبه آنها بر مبنای قانون همسان‌سازی که صراحتا تاکید دارد هر بازنشسته باید ۹۰ % حقوق و فوق‌العاده‌های شاغلین همتراز و هم رتبه خود را دریافت نماید. و اجتناب از این تاکید موجب تضییع حقوق ذینفعان گردد.

در پی انتظار طولانی بازنشستگان و پس از فراز و فرودهای بسیاری که در مسیر تصویب و اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگان آنها وجود داشت، داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، سرانجام از مراحل پایانی اجرای همسان سازی حقوق بازنشستگی خبر داد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : جارنیوز

مطالب مرتبط