22:14 - 1403/03/27

اخبار اقتصادی

تسهیلاتی برای بازنشستگان /وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاد

وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاده و در حقیقت ترکیبی است از وام ازدواج، وام ضروری و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی

تسهیلاتی برای بازنشستگان /وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاد

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل ازایرانیان نیوز وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاده و در حقیقت ترکیبی است از وام ازدواج، وام ضروری و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

تسهیلاتی برای بازنشستگان /وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاد

وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاده و در حقیقت ترکیبی است از وام ازدواج، وام ضروری و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی که تاکنون به آنان و فرزندان آنها تعلق می‌گرفت.​

بازنشستگان

تسهیلاتی برای آنان /وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاد

وام بازنشستگان کشوری با عنوان وام پنج ساله روی زبان‌ها افتاده و در حقیقت ترکیبی است از وام ازدواج، وام ضروری و حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی که تاکنون به آنان و فرزندان آنها تعلق می‌گرفت.

وام قرض الحسنه نیازمند افتتاح حساب و سپرده‌گذاری رقمی مشخص است و طبق قرارداد، پول برای مدتی معین در صندوق قرض‌ الحسنه می‌ماند. در پایان مدت سپرده‌گذاری، رقم وام به نسبت میزان موجودی و طول دوره سپرده‌گذاری مشخص خواهد شد.

شرایط وام قرض‌ الحسنه، در هر بانک متفاوت است. به‌عنوان‌مثال در طرح نگین امید بانک سپه حداقل زمان سپرده‌گذاری یک ماه خواهد بود و در بعضی بانک‌ها سپرده‌گذار نمی‌تواند قبل سه ماه درخواست دریافت وام کند.

انواع وام بازنشستگان کشوری

وام آنان کشوری آنطور که در وبسایت خود صندوق بازنشستگی کشوری آمده است، انواع و اقسام مختلفی دارد؛ از وام ازدواج، وام ضروری و حمپاد گرفته تا به‌تازگی وام پنج ساله. البته وام آنان کشوری به این‌ها محدود نمی‌شود. یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند و دولت امسال حدود ۲۵۶ هزار میلیارد تومان برای حمایت از آنان به صندوق واریز کرده است. در ادامه به صورت مختصر با انواع تسهیلات مالی صندوق بازنشستگی کشوری آشنا می‌شویم.

وام ازدواج بازنشستگان کشوری: مبلغ این وام ۳۵ میلیون تومان است که تنها به حساب بازنشسته‌ای که در بانک صادرات حساب دارد، واریز می‌شود. اقساط وام ازدواج آنان کشوری ۳۶ ماهه و با کارمزد سالانه چهار درصد است. بنابراین، آنان کشوری باید هر ماه مبلغ یک میلیون و ۶۰ هزار و ۶۰۶ تومان بابت وام ازدواج پرداخت کنند. مجموع اقساط وام در یک سال بیش از ۳۷ میلیون تومان می‌شود. یکی از شروط ثبت نام وام ازدواج آنان کشوری این است که تاریخ عقدنامه فرزندان آن‌ها از تاریخ اول فروردین ۱۳۹۸ باشد. وام ازدواج بازنشستگان کشوری صرفا به ازدواج اول فرزند بازنشستگان و فرزند وظیفه‌بگیر (همسر) تعلق می‌گیرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط