۱۷:۴۴ - ۱۴۰۱/۰۲/۲۶

تاکید آل صادق بر برگزاری کمیته مشترک سیاسی دو کشور در سطح معاونین وزارت خارجه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ANDISHEMOASER News Agency،سید کاظم آل صادق، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عراق روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور در محل وزارت خارجه در بغداد، طی مراسمی رونوشت استوارنامه خویش را تقدیم فواد...

تاکید آل صادق بر برگزاری کمیته مشترک سیاسی دو کشور در سطح معاونین وزارت خارجه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ANDISHEMOASER News Agency،سید کاظم آل صادق، سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در عراق روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ با حضور در محل وزارت خارجه در بغداد، طی مراسمی رونوشت استوارنامه خویش را تقدیم فواد حسین، وزیر خارجه جمهوری عراق کرد.

متعاقب این مراسم، سفیر کشورمان در گفت‌وگو با وزیر خارجه جمهوری عراق، ضمن تاکید بر تحکیم مناسبات کنونی دو کشور، خواهان تلاش برای بسط این روابط در تمامی زمینه‌ها گردید.

آل صادق ابراز امیدواری کرد که به واسطه هماهنگی‌های به عمل آمده، به زودی شاهد برگزاری کمیته مشترک سیاسی دو کشور در سطح معاونین وزارتخانه‌های خارجه باشیم.

وی ضمن اشاره به وجود کانال های مختلف گفت‌وگو میان دو کشور در سطوح مختلف و از سویی وجود برخی پدیده‌ها همچون تغییر اقلیم و تبعات آن که نیازمند همکاری و مشارکت منطقه ای است، خواهان فعال تر شدن این کانال های تعامل گردید.

سفیر کشورمان با توجه به در پیش بودن ایام اربعین حسینی و انتظار برای حضور خیل عظیم زائران ایرانی، خواهان همکاری هر چه بیشتر طرف عراقی برای تحقق هر چه سریع تر مساله لغو روادید سفرهای زمینی میان دو کشور شد.

وزیر خارجه عراق نیز ضمن تبریک به مناسبت تصدی منصب سفیری ایشان، اظهار کرد : ما هم قائل به فعال تر شدن کانال گفتگو های دو جانبه هستیم، مساله تغییر اقلیم و پیوست های آن و نیز امنیت نیازمند همیاری و همفکری مشترک است.

وی ماموریت موفق و پرباری را برای سفیر جدید کشورمان آرزو و آمادگی وزارت متبوع خویش را برای همکاری با ایشان اعلام کرد .

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار