۱۶:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۰

اجتماعی

تازه ترین خبر درباره ی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه

تعیین تکلیف همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه این بار با صحبت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رنگ و بوی دیگری گرفت

تازه ترین خبر درباره ی  همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از روز۱۰۰ تتعیین تکلیف همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه این بار با صحبت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رنگ و بوی دیگری گرفت.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

بازنشستگان تامین اجتماعی بخوانند| تعیین تکلیف همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه

تعیین تکلیف همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه این بار با صحبت های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی رنگ و بوی دیگری گرفت.

صولت مرتضوی درباره این‌که با توجه به تغییر مجلس و تغییر دولت تا چند روز آینده در مورد موضوع همسان‌سازی در میان بازنشستگان نگرانی ایجاد شده که نکند این مساله به ماه‌های آینده و بعد از استقرار دولت چهاردهم موکول شود پاسخ شما به این نگرانی چیست، گفت: منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان پیش‌بینی شده که از محل سهام پرداخت شود که یک بخشی از آن ریال است که آن بخش به محض این که ریال‌اش تامین و پرداخت شود، اجرا می‌شود.

حقوق

تازه ترین خبر درباره ی همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی بانک رفاه

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: یک بخشی هم سهام است؛ سهام کارخانه باید بیاید در تملک صندوق‌های وابسته به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد بعد از آن که قرار گرفت تبدیل به نقدینگی و ریال شود و پرداخت شود که فرآیندش یک مقداری طولانی‌تر است و الان ما به دنبال اخد سهام هستیم.

وی با بیان این‌که باید پیش‌بینی کنیم که دولت چه سهامی دارد که واگذار کند، عنوان کرد: منظور از سهام، سهامی است که قدرت نقدشوندگی داشته باشد، یعنی ما بتوانیم آن را تبدیل به ریال کنیم و اِلا سهامی که قدرت نقدشوندگی نداشته باشد اساسا خیلی به درد ما نمی‌خورد. در حال تلاش هستیم. امیدواریم اتفاق بیفتد.

مرتضوی در پاسخ به این که با این تفاسیر آیا نیمی از این مساله در این دولت اتفاق خواهد و نیم دیگری در دولت بعدی، گفت: دعا کنید بشود، بیشترش شود.

۵۰ همت برای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشکری و فولاد است و ربطی به تامین اجتماعی ندارد
حسین قاسمی، کارشناس مسائل بازنشستگان، در این رابطه گفت: تامین اجتماعی از محل پرداخت بدهی دولت که در سال جاری ۱۳۰ همت است، باید همسان‌سازی بازنشستگان را اجرایی کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : روز 100

مطالب مرتبط