۱۵:۲۷ - ۱۴۰۲/۰۹/۱۵

تازه ترین خبرها از «سود سهام عدالت» ۱۵ آذر ۱۴۰۲/ از زمان دقیق واریز سود سهام عدالت تا مبلغ سهام عدالت و سورپرایز شب یلدا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یکی از بخش‌های شیرین سهام عدالت هر ساله، دریافت سود آن می‌باشد و بسیاری پیگیر این موضوع هستند که سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟ در این مطلب قصد داریم تا زمان و نحوه واریزی سود سهام عدالت در سال ۱...

سهام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، یکی از بخش‌های شیرین سهام عدالت هر ساله، دریافت سود آن می‌باشد و بسیاری پیگیر این موضوع هستند که سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟ در این مطلب قصد داریم تا زمان و نحوه واریزی سود سهام عدالت در سال ۱۴۰۲ را بررسی کنیم.

 

عشقی رئیس سازمان بورس زمان قطعی واریز سود سهام عدالت را اواخر آذر و شب یلدا عنوان کرده و گفته برخی از شرکت‌ها همچنان سود سهام خود را پرداخت نکرده اند که این پرداخت بایستی از طرف آنان صورت گیرد.

مجید عشقی دوشنبه شب با حضور در برنامه تلویزیونی، درباره شرایط و نحوه پرداخت سود سهام عدالت اظهار کرد: مرحله اول سود سهام عدالت تا پایان آذر ماه و شب یلدا واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه برخی شرکت‌ها هنوز سود مجامع را واریز نکردند، افزود: از بین ۳۶ شرکت که باید سود سهام عدالت را پرداخت کنند، ۶ شرکت تا کنون این سود را هنوز پرداخت نکردند که موظف هستند در روز‌های آتی این کار را انجام دهند.

رئیس سازمان بورس ادامه داد: شرکت‌های «گروه مپنا، فجر انرژی خلیج فارس، پالایش نفت بندرعباس، فولاد آلیاژی ایران، معدنی و صنعتی گل گهر و پارس سویچ» هیچ مبلغی را برای سود سهام عدالت پرداخت نکرده‌اند.

عشقی تاکید کرد: این شرکت‌ها در صورتی که هر چه سریع‌تر سود را واریز نکنند، جریمه می‌شوند که در مرحله اول به کمیته اخلاقات فراخونده خواهند شد و اگر باز هم واریز نکنند از طریق قضایی وارد می‌شوند.

وی با بیان اینکه مرحله دوم سود سهام عدالت تا پایان سال واریز می‌شود، گفت: این سود با دوره‌های مختلف متفاوت است و دارندگان سهام عدالت سهام‌های مختلفی دارند. افرادی که سهام یک میلیون تومانی دارند در این مرحله یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان سود دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان بورس تصریح کرد: افرادی که برگه سهام ۴۰۰ یا ۵۰۰ هزار تومانی دارند، سود ۶۰۰ هزار تومانی به حساب آن‌ها اریز می‌شود.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ کی واریز می‌شود؟

مهدی سعادتی رئیس فراکسیون سهام عدالت مجلس از پرداخت سود قطعی ۱۴۰۲ به دارندگان سهام عدالت خبر داد و افزود: سود سهام عدالت ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه امسال پرداخت می‌شود.

همچنین مجید عشقی رئیس سازمان بورس نیز طی مصاحبه ای درباره شرایط و نحوه پرداخت سود سهام عدالت گفت: با توجه به اینکه شرکت‌ها به‌طور تدریجی این کار را انجام می‌دهند، اختلاف چندماهه را شاهد هستیم و هنوز نهایی نشده اما احتمالا در تاریخ‌های مشابه سال گذشته یعنی همان آذرماه، سود سهام عدالت پرداخت خواهد شد.

 

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ تا پایان آذرماه امسال پرداخت می‌شود.

سود سهام عدالت سال گذشته کی واریز شد؟

همان گونه که ملاحظه گردید مجید عشقی اعلام کرد که احتمالا سود سهام عدالت امسال در تاریخ‌های مشابه سال گذشته واریز می‌شود. سال گذشته اولین مرحله از واریز سود سهام عدالت از ۳۰ آذرماه تا ۳ دی ماه انجام شد و دومین مرحله واریز نیز از ۲۵ اسفندماه آغاز گردید؛ بنابراین برای واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ نیز باید طبق صحبت‌های مجید عشقی همین دو تاریخ را در نظر بگیریم.

سود سهام عدالت ۱۴۰۲ چقدر خواهد بود؟

مهدی سعادتی درباره میزان سود سهام عدالت ۱۴۰۲ گفت: سود سهام عدالت امسال برای برخی از سهامداران تحت پوشش، از یک تا دو میلیون تومان است و برای برخی دیگر از سهامداران هم مبلغ ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزارتومان برآورد شده است.

سود سهام عدالت متوفیان چه می شود؟

مهدی حاجی وند دستیار ویژه و مشاور رییس سازمان بورس در امور سهام عدالت در این باره گفت: برای واریز سود انباشت شده، باید شماره حساب، شماره موبایل و سایر اطلاعات ورثه به بانک مرکزی انتقال داده شود و ممکن است مراحل راستی آزمایی حساب بانکی، کمی زمانبر باشد.

او افزود: تا پایان امسال زمان زیادی باقی نمانده؛ اما حتما تلاش می شود با توجه به نیاز مالی که وجود دارد، در نیمه اول ۱۴۰۳ سود انباشت شده به حساب ورثه واریز شود.

کسانی که سود سهام عدالت را دریافت نکرده اند چه کنند؟

رئیس سازمان بورس درباره افرادی که تا کنون سود سهام عدالت دریافت نکردند و آیا سود آن‌ها برای سال‌های گذشته باطل و سوخت شده، گفت: قطعا کسانی که در سامانه سهام عدالت و سجام ثبت نام کردند و شماره حساب کردند سود سنوات گذشته برای افراد واریز شده و اگر فردی در این دو سامانه ثبت نام نکرده و سود سهام عدالت را دریافت نکرده و بخواهد امروز ثبت نام کند، سود آن از سال ٩٨ و به صورت یکجا واریز خواهد شد و سود افراد سوخت نشده، محفوظ است و به محض ثبت نام واریز می‌شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار