تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات خبرساز شد. عده زیادی در پی دانستن تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات خبرساز شد. عده زیادی در پی دانستن تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات هستند. تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات و علت تاخیر در واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات را در اندیشه معاصر بخوانید.

 

نسخه جدید همراه بانک صادرات با اثر انگشت

بازنشسته حقوق شایسته می‌خواهد؛ مزدی که بتواند با آن اجاره خانه بدهد، مواد غذایی باکیفیت بخرد و در یک کلمه، زندگی کند، یک زندگی راحت و بی دردسر در دوران پیری؛ این یک حقِ مسلمِ قانونی است، ربطی هم به یارانه‌بگیری و سبد کالا ندارد.

دولت بر خلاف روال سال‌های قبل، بعد از حدود چهل روز تاخیر، بخشی از این پیشنهاد را رد کرد؛ افزایش شورایعالی کار برای حداقل بگیران را به رسمیت شناخت اما یادآور شد افزایش مستمری بازنشستگان سایر سطوح باید به اندازه‌ی سایر بازنشستگان دولت یعنی ده درصد باشد و همین مساله که به نوعی خروج از تمکین به مصوبات شورایعالی کار و اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی است، منجر به اعتراض بازنشستگان شد.

ثبت نام سهام عدالت جاماندگان سامانه سجام

به منظور رفاه حال بازنشستگان عزیز تحت پوشش و با هماهنگی های صورت گرفته بین صندوق بازنشستگی کشوری و بانک صادرات ایران، از این پس علاوه بر مدیریت های استانی صندوق، شعب منتخب بانک صادرات نیز نسبت به ابطال گواهی های «کسر از حقوق» و «ضمانت کسر از حقوق» که از تاریخ ۱۰اسفندماه جاری در سامانه مربوطه در درگاه خدمات الکترونیک صندوق (sabasrm.ir) ثبت و صادر شده باشد اقدام خواهند کرد.

تا پیش از این بازنشستگان و وظیفه بگیرانی به دلایلی از جمله «انصراف متقاضی از دریافت تسهیلات»، «عدم پرداخت تسهیلات توسط بانک مندرج در متن گواهی» یا به دلیل «تسویه تسهیلات پرداخت شده» باید به مدیریت های استانی صندوق بازنشستگی در مراکز استانها مراجعه کرده و با در دست داشتن گواهی صادره و تایید بانک مربوطه اقدام به ابطال و یا تسویه گواهی می کردند.

با اجرای این طرح جدید و از تاریخ ۱۰ اسفند ماه جاری این عزیزان به جای مراجعه به ۳۱ مدیریت استانی صندوق بازنشستگی کشوری، می توانند با در دست داشتن کارت ملی، گواهی ممهور به مهر بانک مندرج در گواهی و تاییدیه بانک مربوطه به یکی از ۱۶۲۰ شعبه منتخب بانک صادرات در سراسر کشور مراجعه و اقدام به ثبت درخواست ابطال یا تسویه گواهی صادره نمایند.

همچنین مبلغ ٢٣ هزار میلیارد ریال وام مرابحه با نرخ سود شش درصد و بدون ضامن توسط این بانک برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تخصیص خواهد یافت.

خاندوزی اظهار داشت: با توجه به نیاز این عزیزان، با موافقت مدیرعامل و اعضای هیئت‌مدیره بانک صادرات ایران مبلغ ٧ هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه توسط بانک بدون دریافت ضامن برای پرداخت به آنها اختصاص یافته است. همچنین مبلغ ٢٣ هزار میلیارد ریال وام مرابحه با نرخ سود شش درصد و بدون ضامن توسط این بانک برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تخصیص خواهد یافت.

 

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.