۲۲:۰۳ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۵

اجتماعی

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات

چه زمانی بازنشستگان از بانک صادرات میتوانند حقوق خود را تماشا کنند؟

تاریخ واریز حقوق بازنشستگان کشوری بانک صادرات

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بازنشستگان عزیز که جمعی بالای یک میلیون جامعه را تشکیل میدهند چند وقتی است در ارتباط با حقوق خود کنجکاو و نگران هستند که امیدواریم در این خبر بتوانیم از اضطراب بازنشستگان بکاهیم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید .

زمان افزایش حقوق بازنشستگان از اردیبهشت ماه خواهد بود

مابه التفاوت حقوق فروردین این قشر در خرداد پرداخت خواهد گردید.وسوی با اشاره به این‌که پرداخت حقوق فروردین بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی از ۲۰ فروردین آغاز شده است، گفت: تلاش می‌کنیم افزایش حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران از اردیبهشت ماه در احکام آنان اعمال و معوقات فروردین ماه نیز خردادماه به حساب آنان واریز شود. وی با اشاره به اینکه در دوره گذشته برای پرداخت ماهانه ۲۷ هزار میلیارد تومان حقوق و مستمری، ماهانه حدود ۴ تا ۵ هزار میلیارد تومان کسری وجود داشت است گفت: در تمام ماه‌های سال گذشته موفق شدیم حدود ۴۴ هزار میلیارد تومان حقوق بازنشستگان و سایر تعهدات سازمان را بدون یک ریال استقراض از بانک‌ها تأمین و بموقع پرداخت کنیم.

حقوق بازنشستگان

حقوق بازنشستگان

موسوی همچنین با تشریح رویکرد سازمان تأمین اجتماعی، که ارائه خدمات بهتر و مطلوب‌تر به بازنشستگان و شرکای اجتماعی است افزود: برنامه‌های خوبی از جمله سفر‌های رایگان به مشهد مقدس و پرداخت تسهیلات بانکی به بازنشستگان مرحله اجرا در آمده است.

«متناسب‌سازی در سال اول به میزان ۴۰ و در سال‌های دوم و سوم هرکدام ۳۰ درصد مابه‌التفاوت تا ۹۰ درصد یادشده خواهد بود»؛ این جمله چکیده برنامه هفتم توسعه در ارتباط با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان است که قرار است اعتبار آن از محل افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده تامین شود.

ایلنا در گزارشی نوشت: با این حال، احمدزاده، بازنشسته کشوری معتقد است؛ مشخص نیست چه زمانی قرار است این متناسب‌سازی جامه عمل بپوشد و آغاز آن از چه ماهی است؛ چراکه هنوز در احکام حقوقی ما بازنشستگان نشانی از اجرای این متناسب‌سازی نیست.

در روزها و هفته‌های پایانی سال گذشته، نمایندگان مجلس در ارتباط با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان بسیار داد سخن دادند و تلاش کردند معایب افزایش ۲۰ درصدی حقوق بازنشستگان صندوق‌های دولتی و ناچیز بودن این رقم را با این وعده که هنوز نشانی از تحقق آن نیست، بپوشانند.

برای نمونه، میرتاج‌الدینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ بیان کرد: میزان افزایش حقوق بازنشستگان ۲۰ درصد تعیین شد، البته بازنشستگان علاوه بر ۲۰ درصد، شامل ۴۰ درصد اجرای متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان براساس برنامه هفتم توسعه هم می‌شوند.

در روزهای ابتدای فروردین امسال، هیات عالی نظارت در ادامه رسیدگی به موارد مغایرت بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور با سیاست‌های کل نظام، بند (س) تبصره ۶ بودجه سال ۱۴۰۳ کل کشور مصوب مجلس را مغایر سیاست‌های کلی نظام ندانست و با متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان موافقت کرد.

با همه اینها، به گفته احمدزاده، بازنشستگان هنوز نمی‌دانند چه زمانی قرار است اعتبار متناسب‌سازی تامین شود و تا چند ماه بازنشستگان باید با فقط ۲۰ درصد افزایش حقوق در سال جدید زندگی کنند آنهم وقتی که قیمت کالاهای اساسی به نسبت سال قبل بیش از ۵۰ درصد افزایش یافته است.

این بازنشسته تاکید کرد: نمایندگان مجلس و کاربدستانی که مدام در مورد متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان مصاحبه می‌کردند، لطف کنند بیایند و در مورد مکانیسم و زمان اجرایی شدن آن توضیح دقیق به ما بدهند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه یکی از رویکردهای سازمان تامین اجتماعی توسعه زیرساخت های درمانی است، اضافه کرد: امسال برای توسعه و احداث بیش از ۱۳۰ پروژه درمانی در مجموع بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

موسوی در سفر به استان اردبیل از پروژه های در دست اجرای این سازمان از جمله درمانگاه تخصصی مدیریت درمان اردبیل، مرکز رفاهی و ساختمان اسناد و پروژه در حال احداث بایگانی راکد تامین اجتماعی استان بازدید کرد.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی همچنین گفت:یکی از رویکردهای سازمان توسعه خدمات زیرساختی و عمرانی حوزه درمان است امسال ۱۳۰پروژه درمانی داریم که با اعتباری بالغ بر ۲۰۰هزار میلیارد ریال اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی از مسائلی که مردم را آزار می دهد طولانی شدن پروژه هاست امسال تلاش خواهیم کرد با منابع پیش بینی شده پروژه های عمرانی حوزه درمان را به سرانجام برسانیم.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

زهرا

۲۷ فروردین ۱۴۰۳


سلام والله کل مشکلات ما مبلغ ناچیز حقوق هستش من که متاسفانه همسرم فوت کرده مستمری بگیر هم هستم من هنوز نتونستم بدهی فوت همسرم رو بدم مبلغ دریافتی بیمه ۴۵ ساله همسر مرحومم که با توجه به تورم هم نبودش دادم ولی همچنان بدهکارم..زندگی برام سختر شده مشکل ودیعه مسکن دارم به کجا باید برم خود فروشگاه فرهنگیان میگه شما اعتباری برای بردن اجناس اقساطی ندارید پس ما هم ب یم بمیریم اینه حمایت واقعا متاسفم برای خودم وامثال خودم که به سختی زندگی میکنیم

نظرات بسته شده است