تاخت و تاز کرونا در استان چهارمحال و بختیاری ادامه دارد-

[ad_1] به گزارش خبرگزاری تسنیم از  شهرکرد ، جهش‌های ویروس کرونا و شیوع کرونای جهش یافته در کشور و همچنین برخی بی‌مبالاتی‌ها و عدم رعایت دستورات بهداشتی، سبب شد کشور با وضعیت بغرنج و سختی در خصوص مبتلایان به ویروس کرونا مواجه شود. شلوغی‌ها و ازدحام‌های شب عید و برگزاری دورهمی‌هایی که در ایام عید صورت […]

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری تسنیم از  شهرکرد ، جهش‌های ویروس کرونا و شیوع کرونای جهش یافته در کشور و همچنین برخی بی‌مبالاتی‌ها و عدم رعایت دستورات بهداشتی، سبب شد کشور با وضعیت بغرنج و سختی در خصوص مبتلایان به ویروس کرونا مواجه شود.

شلوغی‌ها و ازدحام‌های شب عید و برگزاری دورهمی‌هایی که در ایام عید صورت گرفت که همگی دلیل بر عادی‌انگاری و سهل‌انگاری مردم بود، باعث تغییر وضعیت شهرها و استان‌های کشور شد.

استان چهارمحال و بختیاری که وضعیت شهرستان‌هایش آبی و زرد بود، به یکباره به نارنجی و بعد به قرمز تغییر وضعیت داد، به طوری که از جمله اولین استان‌ها بود که صعود زیاد آمار کرونایی را تجربه کرد.

بنابر آمار ارائه شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، تعداد کل نمونه‌ها و تست‌های کرونای گرفته شده در سطح استان به ۱۰۰ هزار و ۷۸۸ مورد رسیده است که کل موارد ابتلای به ویروس کرونا از ابتدای همه‌گیری این ویروس در استان تاکنون را به ۳۵ هزار و ۷۷۳ مورد رسانده است.

طی روز گذشته ۸۱۱ نفر به مراکز نمونه‌گیری، مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان چهارمحال و بختیاری مراجعه کردند، همچنین طی روز گذشته تا ظهر امروز ۱۵۱ مورد مشکوک و مثبت قطعی به ویروس کرونا در مراکز درمانی استان بستری شده‌اند.

با اعلام بستری مثبت ۷۶ نفر، تعداد کل موارد بستری‌های مثبت در مراکز درمانی استان به ۴۳۸ نفر رسیده است، همچنین با تعداد بستری‌های کل، مجموع تعداد بستری‌های کل به ۵۳۰ نفر رسیده است که نسبت به ماه‌های گذشته، رشد زیادی را نشان می‌دهد.

همچنین با جان باختن ۴ نفر مبتلا به ویروس کووید۱۹، مجموع جان باختگان ناشی از این ویروس در سراسر استان به ۸۸۱ نفر رسیده است. گفتنی است هم‌اکنون ۶۲ نفر در ICUهای مراکز درمانی استان با حال وخیم و نسبتا بد بستری هستند.

به گزارش تسنیم، هم‌اکنون ۱۰ شهرستان استان چهارمحال و بختیاری در وضعیت قرمز کرونایی هستند و این بدین معناست که گروه‌های شغلی سطح ۲ و ۳ و ۴ در سطح شهرستان‌های استان تعطیل و گروه شغلی سطح ۱ با محدودیت و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حال فعالیت هستند.

سید راشد جزایری، رئیس مرکز بهداشت استان چهارمحال و بختیاری، در رابطه با تعطیلی مشاغل سطح ۲ و ۳ و ۴، گفت: با توجه به طرح جامع مدیریت هوشمند اپیدمی کووید ۱۹ و تعطیلی مشاغل سطح ۲ و ۳ و ۴ که تعطیل هستند، اگر این مشاغل حتی در آخرین روز اعمال محدودیت‌ها اقدام به بازگشایی کنند، در صورت مراجعه بازرسین بهداشتی، تخلف این امکنه صورتجلسه و به مدت ۱۵ روز تعطیل خواهد شد.

به گزارش تسنیم، تخت‌های کرونایی در مراکز درمانی استان در حال تکمیل هستند و اگر این تکمیل ظرفیت رخ دهد، ناچارا از نقاهتگاه‌هایی که در سراسر استان آماده شده‌اند، استفاده می‌شود.

محمد حیدری، رئیس اورژانس و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، در رابطه با نقاهتگاه‌های سراسر استان، بیان کرد: این آمادگی وجود دارد که نقاهتگاه در دو شهرستان لردگان و بروجن راه‌اندازی شود.

وی ادامه داد: نقاهتگاه شهرکرد از هفته گذشته با همکاری سپاه حضرت قمربنی‌هاشم(ع)، هلال احمر، آتش نشانی، آموزش و پرورش، اورژانس و دانشگاه علوم پزشکی راه اندازی و همچنان برای تجهیز کامل نیازمند وسایل متعدد از جمله پتو، تخت ، بویژه کپسول اکسیژن و سایر تجهیزات می باشد.

انتهای پیام/۷۵۴۰/ ز

[ad_2]

Source link