۲۰:۱۵ - ۱۴۰۲/۱۱/۲۴

تازه های روانشناسی

تاثیر حمایت مالی بر بلوغ عاطفی کودکان

بسیاری از والدین در تعیین محدودیت‌ها در پرداخت یارانه به فرزندان بزرگسال خود مشکل دارند. آنها ممکن است حمایت مالی بسیار مشروع و متعارفی را ارائه دهند...

تاثیر حمایت مالی بر بلوغ عاطفی کودکان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، در میان خانواده‌هایی که من درمان کرده‌ام، بسیاری از والدین در تعیین محدودیت‌ها در پرداخت یارانه به فرزندان بزرگسال خود مشکل دارند. آنها ممکن است حمایت مالی بسیار مشروع و متعارفی را ارائه دهند، مانند پرداخت شهریه دانشگاه، کمک به آنها برای خرید خودرو، یا نگه داشتن آنها در بیمه سلامت تا زمانی که ممکن است.

چگونه حمایت مالی اشتباه به رشد فرزندانتان آسیب می زند

اما آنها همچنین ممکن است حمایت مالی را ارائه دهند که مشکوک است – تعهد نویسی به گونه ای که رشد فرزندشان را تضعیف کند . این ممکن است شامل ادامه پرداخت شهریه کالج در زمانی که دوره‌ها حذف می‌شوند یا گذرانده نمی‌شوند، ضمانت منظم آنها از بدهی کارت اعتباری، پوشش مکرر بلیت‌های پارکینگ یا تخلفات ترافیکی، یا ارائه کمک‌های مالی نامحدود برای فعالیت‌های تفریحی مانند غذا خوردن یا مسافرت.

در یک یادداشت مشابه، من با بسیاری از والدین کار کرده‌ام که شکایت دارند که بزرگسالان جوانشان از خانه‌شان بیرون نمی‌رود، اما آن‌طور که ممکن است آگاه نیستند زندگی در خانه‌شان آنقدر دنج، آرام و راحت است که در آنجا زندگی می‌کنند. انگیزه کمی برای آنها برای فراخوانی تلاش برای ترک است. همانطور که یکی از والدین یک نوجوان یک بار با لحن طعنه آمیزی به من گفت: «وقتی می خواهم فرزندم را تنبیه کنم، وسوسه می شوم که به جای او، خودم را به اتاق او بفرستم، زیرا آنجا خیلی خوب است، او تنظیمات عالی دارد. ”

نه به ندرت، من با بسیاری از والدینی کار کرده‌ام که در مورد حمایت مالی از بزرگسالان جوان خود بسیار خسیس یا سختگیر هستند، و نمی‌دانند که چگونه دنیای اقتصاد از زمانی که خودشان جوان بودند تغییر کرده است (و به طرز چشمگیری تغییر کرده است. ) و نمی دانند که چگونه ممکن است ناخواسته فرزندشان را از حرکت به جلو باز دارند.

این می تواند به صورت امتناع از پرداخت هزینه تعمیر خودروی گران قیمت در زمانی که بزرگسال جوان برای رفت و برگشت به محل کار به وسیله نقلیه نیاز دارد، یا امتناع از امضای مشترک برای یک آپارتمان یا کمک به وثیقه زمانی که بزرگسال جوان نیاز دارد، باشد. اعتبار یا بودجه ای برای مدیریت اینها به تنهایی ندارد.

در هر دو شرایط، برای شما ارزشمند است که به تاریخچه پولی خود و خانواده اصلی خود نگاه کنید. گذشته می تواند به روش های متعدد (و گاهی متناقض) بر تصمیم گیری فعلی شما تأثیر بگذارد . مثلا:

اگر احساس می‌کنید که والدینتان در آن مرحله بیش از حد به شما علاقه‌مند شده‌اند، ممکن است سعی کنید با مشت محکم بودن به عنوان والدین جبران کنید. یا، ممکن است احساس کنید که فرزندانتان لااقل به همان خوبی که شما با آنها رفتار می‌کردید، لیاقت دارند… یا حتی بهتر.
اگر احساس می‌کنید که والدینتان در آن مرحله به شما کم لطفی کرده‌اند، ممکن است سعی کنید با سخاوتمندی بیش از حد به عنوان والدین جبران کنید، و همه چیزهایی را که به شما داده نشده است به آنها بدهید… و بیشتر. یا، ممکن است سعی کنید آنقدر که احساس می‌کنید والدینتان با شما رفتار می‌کنند، «در مورد فرزندتان سخت بگیرید»، به خصوص اگر فکر می‌کنید که در نهایت برای شما خوب بوده است.
مقاله پس از درج آگهی ادامه دارد
مرور مجدد آن زمان از زندگی با پرسیدن این سوالات از خود به روشن شدن تجربه شما کمک می کند، که زمینه را برای ارزیابی عینی تر اینکه آیا حمایت مالی شما به نفع رشد یا ضرر فرزند بالغ شما است یا خیر، ایجاد می کند:

چه درس‌هایی در مورد پول – و در مورد اینکه چه چیزی نشان می‌دهد و نماد آن است – در دوران رشد آموختید؟
چه حکایت ها و داستان های مرتبط با پول در خانواده شما نقل شده است؟
خانواده شما از چه راههایی عاقلانه و/یا احمقانه از پول استفاده کردند؟
در دوران کودکی و نوجوانی چقدر احساس رفاه یا فقر می کردید ؟ وقتی بزرگ شدی و خانه را ترک کردی چطور این تغییر کرد یا همان ماند؟
جنسیت ، و پیشینه قومی و مذهبی شما ، چگونه بر رفتار شما در مورد نحوه کسب، دریافت، پس انداز یا تقسیم پول تأثیر گذاشته است؟
اگر خواهر و برادری دارید، آیا در مورد پول با آنها متفاوت از شما رفتار می شد؟ اگر اینجوریه، به چه روشی؟
چه انتظارات مالی از پدر و مادرتان از نظر حمایت آنها در زمانی که برای ترک خانه آماده می شدید داشتید؟
پدر و مادرتان چه انتظارات مالی از شما داشتند تا زمانی که برای ترک خانه آماده می‌شوید به خود متکی شوید؟

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار