۲۱:۱۰ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۸

تکنولوژی و فناوری

تاتا ، در حال توسعه ماشین‌های پیشرفته و «بسیار پیچیده» است!

تاتا در حال توسعه ماشین‌های «پیچیده» است که به سازندگان قراردادی در ساخت بدنه یا پوسته بیرونی آیفون‌ها کمک می‌کند.

آستون مارتینVolante 2024 First Drive: Roof Down/ قیمت بالا ماشین !

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،تاتا در حال توسعه ماشین‌های «پیچیده» است که به سازندگان قراردادی در ساخت بدنه یا پوسته بیرونی آیفون‌ها کمک می‌کند.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

تاتا در حال توسعه ماشین‌های «پیچیده» است:

تاتا در حال توسعه ماشین‌های «پیچیده» است:که به سازندگان قراردادی در ساخت بدنه یا پوسته بیرونی آیفون‌ها کمک می‌کند. تاتا در حال حاضر این ماشین‌ها را در تاسیسات Hosur خود آزمایش می‌کند تا قابلیت‌های محلی را تقویت کند و یک اکوسیستم تولیدی قوی در هند بسازد.

به گفته منابع، Tata Electronics، یکی از بازیگران کلیدی در ساخت محفظه‌های آیفون‌های اپل در هند، اکنون قصد دارد ماشین‌آلات پیشرفته‌ای را توسعه دهد که برای تولید قاب آیفون در داخل این کشور حیاتی است.

این اقدام به عنوان بخشی از استراتژی تاتا برای کاهش اتکا به ماشین‌آلات وارداتی، به‌ویژه از چین، و افزایش قابلیت‌های تولید محلی صورت می‌گیرد.طبق گزارش اکونومیک تایمز، این شرکت با دو تولیدکننده هندی برای توسعه این ماشین‌های پیچیده همکاری کرده و در حال بررسی صادرات آنها در آینده است.

این ماشین‌ها که برای تولید قاب آیفون ضروری هستند، انتظار می‌رود توسط سازندگان قراردادی که به غول‌های جهانی مانند اپل غذا می‌دهند، استفاده شوند و از این طریق به هدف دولت برای دستیابی به ۳۰۰ میلیارد دلار صادرات الکترونیک تا سال ۲۰۲۵ کمک کنند.

منابع آگاه به این موضوع فاش کردند که تاتا در حال حاضر در حال آزمایش این ماشین‌ها در تاسیسات Hosur خود است تا قابلیت‌های محلی را تقویت کند و یک اکوسیستم تولیدی قوی در هند بسازد.

Ajai Chowdhry، یکی از بنیانگذاران HCL، بر اهمیت این تلاش تاکید کرد و اظهار داشت که تولید روکش‌ها تقاضای بالایی دارد و اگر تاتا بتواند استانداردهای سخت‌گیرانه اپل را در داخل کشور برآورده کند، می‌تواند منجر به ظهور صنعت جدیدی شود.

با این حال، چالش‌ها باقی می‌ماند زیرا تولیدکنندگان هندی در توانایی‌هایشان برای اجرای چنین برنامه‌هایی، به ویژه در تولید قطعات دقیق با استفاده از ماشین‌های کنترل عددی کامپیوتری (CNC) متفاوت هستند. علیرغم این موانع، گروه تاتا متعهد به تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود و کاهش وابستگی به برخی قطعات با تکنولوژی پایین است و قصد دارد در نهایت ماشین آلات را پس از مطابقت با استانداردهای بین المللی صادر کند.

بدیهی است که تلاش‌های این شرکت نشان‌دهنده گامی مهم در جهت ارتقای قابلیت‌های هند در تولید با دقت بالا و همسویی با هدف گسترده‌تر تقویت موقعیت این کشور در بازار جهانی الکترونیک است.

 

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط