11:38 - 1403/04/17

بیمه تکمیلی ملت بازنشستگان کشوری + ورود به سامانه بازنشستگان کشوری

بیمه ملت به عنوان شرکت بیمه‌گر در قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۳ مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بیمه تکمیلی ملت بازنشستگان کشوری و ورود به سامانه بازنشستگان کشوری، عنوان گزارشی است که برای شما مخاطبان عزیز اندیشه معاصر گردآوری شده است. بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری، پس از مشخص شدن شرکت بیمه ملت به عنوان شرکت بیمه‌گر در قرارداد بیمه تکمیلی درمان بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری در سال ۱۴۰۳ برخی بازنشستگان مطرح شده است.

بیمه تکمیلی ملت بازنشستگان کشوری+ ورود به سامانه بازنشستگان کشوری

امکان انصراف از بیمه تکمیلی وجود دارد؟

بر اساس اعلام صندوق بازنشستگی کشوری، بازنشستگان و وظیفه بگیرانی که تمایل به استفاده از این خدمت برای سال ۱۴۰۳ ندارند نیز می توانند در همین سامانه نسبت به حذف قرارداد پوشش بیمه تکمیلی درمان اقدام کنند که عکس این موضوع نیز برای افرادی که قبلا بیمه نبوده و اکنون متقاضی بیمه تکمیلی هستند، قابل انجام است.

صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرده است که متقاضیان حذف یا اضافه کردن افراد تحت تکفل می توانند مانند سال گذشته به نشانی اینترنتی اعلام شده، مراجعه و اقدام کنند.

بازنشستگان و وظیفه بگیران صندوق بازنشستگی کشوری از ابتدای خرداد تا پایان مردادماه ۱۴۰۳ می‌توانند به صورت اینترنتی و تنها از طریق رایانه یا لپ تاپ اقدام لازم را انجام دهند.

بیمه تکمیلی ملت بازنشستگان کشوری

در این قسمت مراحل و نحوه خرید بیمه تکمیلی ملت به صورت آنلاین توضیح داده می شود. برای خرید و ثبت نام بیمه تکمیلی ملت می توان از طریق سایت melat.ir و رفتن به پایین صفحه و با استفاده از بخش سبا ملت در قسمت خرید اینترنتی بیمه نامه اقدام کرد. در این سایت خدمات مختلف مرتبط با بیمه تکمیلی ملت از جمله ثبت نام و خرید اینترنتی به مشتریان ارائه می شود.

بعد از ورود به این قسمت از کاربر خواسته می شود تا کد نماینده مورد نظر یا انتخاب نماینده از روی نقشه را وارد کند.

با انتخاب گزینه نقشه و انتخاب استان و شهر مورد نظر خود می توان نقشه نمایندگی های مختلف هر شهر را مشاهده کرد.
لوکیشن های آبی رنگ بر روی نقشه، نمایندگی های متفاوت شهر انتخاب شده هستند که با کلیک بر روی آن ها می توان اطلاعات مربوط به هر نمایندگی و بیمه های مختلفی که ارائه می دهد را مشاهده کرد.

بعد از انتخاب نمایندگی مورد نظر انواع بیمه هایی که آن نمایندگی ارائه می دهد و این که آیا امکان خرید اینترنتی دارند یا نه مشخص می شود.

با انتخاب گزینه خرید آنلاین که در پایین انواع مختلف بیمه ها هست کاربر به صفحه بیمه مورد نظر هدایت می شود.بعد از انتخاب نوع بیمه از دسته کلی انواع بیمه باید مشخصات خود را وارد کرده و مراحل بعدی را دنبال کرد تا خرید بیمه تکمیل شود.با وارد کردن کد ملی، شماره تلفن همراه و تاریخ تولد فرد متقاضی بیمه، اطلاعات تکمیل شده و با دنبال کردن مراحل بعدی خرید بیمه مورد نظر نهایی می شود.

استعلام بیمه تکمیلی ملت با کد ملی

بیمه تکمیلی که مکمل هزینه های مورد تقبل بیمه پایه می باشد به عنوان عامل امنیت خاطری برای افراد در زمان بیماری و مشکلات عمل می کند. یکی از عوامل شیوع بیماری های گوناگون خصوصا بیماری های سخت و لاعلاج، عدم توانایی افراد برای تقبل هزینه های ناشی از درمان است بنابراین بیمه تکمیلی درمان به گسترش و توسعه سلامت عمومی در جامعه هم کمک می کند.

 

برای استعلام بیمه تکمیلی با کد ملی می توان از دو طریق اقدام کرد. یکی از طریق سامانه بیمه مورد نظر و دیگری از طریق سایت بیمه مرکزی. سازمان بیمه مرکزی تمامی اطلاعات مربوط به بیمه های تکمیلی درمان و دیگر بیمه ها را با کد ملی برای هر یک از افراد ثبت کرده است و تمامی افراد می توانند با مراجعه غیر حضوری به سایت سازمان بیمه مرکزی، مراحل استعلام بیمه تکمیلی را انجام دهند.

 

در حال حاضر امکان استعلام بیمه تکمیلی ملت با کد ملی به صورت آنلاین وجود ندارد و این امر به صورت حضوری انجام می شود. متقاضیان می بایست با مراجعه حضوری به یکی از نمایندگی های بیمه ملت استعلام بیمه تکمیلی خود را دریافت نمایند.

ورود به سامانه بازنشستگان کشوری

 

کلیه بازنشستگان کشوری که قصد استفاده از خدمات درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری را دارند، می بایست که ابتدا به این سامانه وارد شوند. لذا بسیار مهم است که بازنشستگان کشوری و یا دیگر افراد با نحوه ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir آشنایی داشته باشند.

درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری، یکی از سایت هایی است که خدمات مختلفی را به بازنشستگان کشوری و سایر بازنشستگان، ارائه می کند. تمامی بازنشستگان کشور در هر شغلی، می توانند با انجام مراحل ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir، به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند و از خدمات مختلفی که در این سامانه برای آن ها ارائه می شود، استفاده نمایند.

 

از جمله خدمات مهمی که در سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی ​ ارائه می شود، می توان به دریافت فیش حقوقی و حکم حقوقی بازنشستگان کشوری اشاره کرد. با توجه به اهمیت سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با نحوه ورود به سایت sabasrm.ir و خدمات درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری آشنا کنیم.

ورود به درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir

سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری​ که یکی از درگاه های آن سامانه تعهد وارث می باشد، سامانه ای است که زیر مجموعه سایت صندوق بازنشستگی می باشد. این سامانه امکانات مختلفی را به بازنشستگان کشوری ۱۴۰۲ و سایر بازنشستگان، ارائه می کند. به همین خاطر بسیار لازم است که افراد از نحوه ورود به سایت sabasrm.ir آگاهی داشته باشند.

 

لذا افرادی که قصد ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir را دارند، می بایست ابتدا به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوند، سپس با ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir، از خدمات مختلف این سامانه استفاده نمایند. لذا مراحل ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir به شرح زیر می باشد.

 

ابتدا در یکی از مرورگرهای خود عبارت سایت صندوق بازنشستگی کشوری را جستجو کنید. سپس، بر روی اولین سایت جستجو شده توسط گوگل کلیک کنید تا به سایت صندوق بازنشستگی کشوری وارد شوید.
حال برای ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir، می بایست که در سایت صندوق بازنشستگی بر روی گزینه درگاه خدمات الکترونیک ( مانند تصویر زیر ) کلیک نمایید.پس از کلیک کردن بر روی این گزینه، سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری برای شما باز می شود و می توانید بر اساس نیاز خود از یکی از امکانات سایت درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری استفاده نمایید.

معرفی درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری ۱۴۰۳​

به گزارش اندیشه معاصر، با توجه به اینکه بسیاری از امور جامعه به صورت غیر حضوری و اینترنتی انجام می شود، لازم است که سامانه ای برای ارائه خدمات به بازنشستگان کشوری روی کار بیاید تا بازنشستگان کشوری  و سایر بازنشستگان بتوانند بدون مراجعه حضوری، امور مهم خود به صورت غیر حضوری انجام دهند.

 

درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir، امکانات مختلفی را از جمله فرم ثبت نام وام بازنشستگان کشوری را برای بازنشستگان کشوری ارائه می کند که هر یک از این خدمات ارائه شده باعث کاهش مراجعات حضوری بازنشستگان کشوری به مراکز مربوطه شده است. لذا سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir با هدف ارائه خدمات به بازنشستگان کشوری به صورت غیر حضوری و کاهش مراجعات حضوری بازنشستگان ​ و سایر بازنشستگان، برای اموری که امکان استفاده از آن ها با اینترنت و در بسترهای فضای مجازی وجود دارد، به وجود آمده است.

 

تمامی بازنشستگان کشوری که حقوق بازنشستگی آن ها به صورت مستقیم از صندوق بازنشستگی کشوری واریز می شود، می توانند از خدمات درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir استفاده نمایند. تمامی خدمات ارائه شده در سایت درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir، به صورت کاملا رایگان می باشد و تمامی بازنشستگان کشوری می توانند از این خدمات رایگان استفاده نمایند. همچنین، بسیاری از اخبار مهم مربوط به بازنشستگان کشوری به صورت مستقیم در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری منتشر می شود.

 

لازم به ذکر است که درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir تنها مختص بازنشستگان کشوری بوده و بازنشستگان تامین اجتماعی امکان استفاده از خدمات مختلف این سامانه را ندارند.

خدمات درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir

کلیه بازنشستگان کشوری و سایر بازنشستگانی که قصد استفاده از خدمات سایت sabasrm.ir را دارند، می بایست که ابتدا مراحل ورود به سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری sabasrm.ir را انجام دهند. سپس، از امکانات مختلفی که در درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری است، استفاده نمایند. خدمات مختلف سامانه درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی به شرح زیر می باشد./اندیشه معاصر

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط