11:39 - 1403/03/31

بیمه تکمیلی بازنشستگان| سایت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری+ ورود سریع به بیمه تکمیلی

در این خبر از اندیشه معاصر به بررسی بیمه تکمیلی بازنشستگان| سایت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری+ ورود سریع به بیمه تکمیلی پرداخته ایم. اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید تا از جزئیات نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی باخبر شوید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بیمه تکمیلی بازنشستگان| سایت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری+ ورود سریع به بیمه تکمیلی و جزئیات بیشتر را در اندیشه معاصر دنبال کنید. با توجه به اینکه زمان ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان است بسیاری از بازنشستگان سوالات بسیاری درباره نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری پیش آمده است. پس ما در اندیشه معاصر برآنیم تا نحوه ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان را برایتان تشریح کنیم. با ما همراه باشید با لینک ورود سریع به بیمه تکمیلی بازنشستکان.

بیمه تکمیلی بازنشستگان یکی از خدمات رفاهی صندوق بازنشستگان و تامین اجتماعی برای بازنشستگان کشوری است. بیمه تکمیلی بازنشستگان بخش زیادی از هزینه‌های درمانی را تحت پوشش قرار می‌دهد و به این ترتیب بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی می‌توانند به راحتی از خدمات درمانی برخوردار شوند. بیمه تکمیلی تامین اجتماعی نیز در واقع همان بیمه تکمیلی بازنشستگان است که از سوی شرکت بیمه آتیه‌سازان به بازنشستگان ارائه می‌شود. در ادامه این مقاله می‌خواهیم در مورد پوشش‌ها و تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان، شرایط و نحوه ثبت نام این بیمه تکمیلی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم.

بیمه تکمیلی بازنشستگان

بیمه تکمیلی بازنشستگان

بیمه‌های درمانی در دو رشته بیمه پایه و بیمه تکمیلی به افراد ارائه می‌شوند. این بیمه‌ها بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمانی را تحت پوشش قرار می‌دهند. دولت، نیروهای مسلح و تامین اجتماعی ارائه دهنده بیمه‌های پایه هستند. بیمه سلامت ایرانیان، بیمه نیروهای مسلح و بیمه تامین اجتماعی از انواع مختلف بیمه‌نامه پایه به شمار می‌آیند. بیمه‌های تکمیلی معمولا توسط شرکت‌های بیمه عرضه می‌شوند. در سال‌های اخیر طرح بیمه بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به عنوان یکی از طرح‌های بیمه‌ای در کشور مطرح شده است. این بیمه‌نامه هزینه‌های پزشکی مانند جراحی، سونوگرافی، آزمایشات و… جبران می‌کند. بیمه‌نامه بازنشستگان، افراد خانواده مانند همسر، فرزند، پدر و مادر بیمه‌گزار اصلی را هم تحت پوشش قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که این امکان برای فرزندان بیمه‌گزار نیز با شرایط خاصی در دسترس است.

 

بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

صندوق بازنشستگی کشوری مسئول تامین خدمات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری است. این صندوق در راستای ارتقا خدمات رفاهی در بخش درمان و کاهش هزینه‌های درمانی افراد زیر را تحت پوشش قرار می‌دهد:

بازنشستگان و ازکارافتادگان کشوری
افراد تحت تکفل و وراث وظیفه بگیر صندوق بازنشستگی کشوری
شما می‌توانید راهنمای بیمه تکمیلی را برای کسب اطلاعات بیشتر درباره پوشش‌های این نوع بیمه درمانی بخوانید.

شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری به شرح زیر است:

بازنشستگان باید دارای شماره دفترکل و دفترچه بیمه پایه باشند.
بازنشستگان می‌توانند افراد تحت تکفل خود را که دفترچه بیمه پایه دارند نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار دهند.
فرزندان مذکر تا پایان ۲۲ سالگی و در صورت تحصیل تا سن ۲۵ سالگی می‌توانند از بیمه تکمیلی استفاده نمایند.
فرزندان مونث در صورت تجرد و عدم اشتغال می‌توانند تحت پوشش این بیمه قرار بگیرند.
فرزندان ازکارافتاده کلی یا دارای معلولیت ذهنی و جسمی با ارائه مدرک معتبر بدون محدودیت سنی تحت پوشش قرار می‌گیرند.
والدین بازنشستگان کشوری نیز می‌توانند از خدمات بیمه‌ای برخوردار شوند.

نحوه ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری/ سایت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

بازنشستگان کشوری در صورت داشتن شرایط بالا می‌توانند برای ثبت‌نام از طریق درگاه خدمات الکترونیکی صندوق بازنشستگی کشوری اقدام کنند. همچنین، افزایش و حذف بیمه تکمیلی بازنشستگان هم از طریق همین درگاه انجام می‌شود. مراحل ثبت درخواست در این سامانه به شرح زیر است:

برای ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان به آدرس https://www.sabasrm.ir مراجعه کنید.
سپس به بخش «خدمات بیمه‌ای» بروید. از بین گزینه‌های آن «بیمه تکمیلی درمان» را انتخاب کنید.
در صفحه‌ جدید، از قسمت ثبت‌نام، کاهش و افزایش نفرات تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان را انتخاب کنید.
در صفحه باز شده لازم است اطلاعاتی مانند: شماره دفتر کل، شماره ملی و شماره حساب را وارد نمایید.

سایت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

سایت ثبت نام بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

پوشش‌های درمانی بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳

بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری تا سقف تعهدات قانونی هزینه‌های درمان را برای بازنشستگان این نهاد جبران می‌کند. بخش باقیمانده هزینه‌های درمانی هم تحت عنوان فرانشیز بیمه تکمیلی توسط بیمه‌گزار پرداخت می‌شود. پوشش‌های بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری و تامین اجتماعی به شرح زیر است:

پوشش‌ بستری فوق تخصصی برای درمان جراحی سرطان، جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب و آنژیوپلاستی، انواع پیوند، جراحی‌های زانو و ستون فقرات، شیمی درمانی، هزینه داروهای اختصاصی درمان و داروهای جانبی برای بیماری‌های خاص و صعب العلاج، کلیه آزمایشات و سایر خدمات مرتبط با بیماری‌های خاص یا صعب العلاج.
پوشش بیماران خاص و صعب العلاج شامل درمان سرطان، تامین هزینه‌های شیمی درمانی و رادیوتراپی، تلاسمی ماژور، هموفیلی، دیالیزی و بیماران پره لوسمی، بیماری‌های ضعف عصب و عضله و کلیه خدمات بستری و آزمایشات رادیولوژی.
بستری عمومی شامل هزینه دی‌کر، پیوند قرنیه، انواع سنگ شکن، جراحی‌های چشم، انواع تصویربرداری و… .
خدمات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی – درمانی سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی، انواع اسکن، انواع تصویربرداری، طب سوزنی، کایروپراتیک، ازون تراپی، بینایی سنجی، شنوایی سنجی، تست آلرژی، تست ورزش و تست‌های تنفسی.
خدمات تشخیصی درمانی سرپایی مانند شکستگی‌ها، گچ‌گیری، ختنه، بخیه، کرایوتراپی، اکسیزیون لیپوم، نمونه‌برداری، تخلیه کیست و لیزر درمانی
خدمات آزمایشگاهی و پاتولوژی: پاتولوژی، ژنتیک، انواع رادیوگرافی، نوار قلب، فیزیوتراپی
رفع عیوب انکساری هر چشم به شرط این که شماره هر چشم ۳ دیوپتر و بالاتر باشد.
پوشش آمبولانس داخل شهری و بیرون شهری

جدول تعهدات بیمه تکمیلی بازنشستگان کشوری

در جدول زیر لیست پرداخت بیمه آتیه سازان بازنشستگان کشوری را برای پوشش‌های مختلف آورده‌ایم:

 

بیمه تکمیلی بازنشستگان

بیمه تکمیلی بازنشستگان

روش‌های دریافت هزینه از بیمه تکمیلی آتیه سازان

دریافت هزینه‌های درمانی بازنشستگان به طرف قرارداد بودن یا نبودن مراکز درمانی ارائه دهنده خدمات بستگی دارد. بیمه‌شده برای دریافت هزینه‌های پزشکی بسته به شرایط می‌تواند از راه‌های زیر اقدام کند.

 1. در صورتی که مراکز درمانی با شرکت کارگزار و بیمه پایه طرف قرارداد باشند، بیمه‌گزار با ارائه معرفی‌نامه آنلاین از خدمات بیمه‌ای استفاده می‌کند. لازم به ذکر است که بیمه‌گزار باید فرانشیز و هزینه‌هایی که تحت پوشش بیمه نیستند را پرداخت نماید.
 2. در صورتی که مراکز درمانی با بیمه پایه قرارداد ندارند اما با شرکت کارگزاری طرف قرارداد هستند، بیمه‌گزار بعد از مراجعه به مراکز درمانی و صدور معرفی‌نامه آنلاین، سهم بیمه پایه، فرانشیز و هزینه‌هایی که تحت پوشش بیمه نیستند را پرداخت می‌کند. سپس به شرکت بیمه مراجعه و اصل مدارک پزشکی را برای ارائه به بیمه پایه دریافت می‌نماید. ارائه این مدارک برای دریافت سهم بیمه پایه الزامی است.
 3. در صورتی که مراکز درمانی با بیمه پایه طرف قرارداد باشند اما با شرکت کارگزار قرارداد نداشته باشند، بیمه‌گزار باید هزینه دریافت خدمات درمانی را پرداخت نماید. سپس اصل مدارک را به شرکت بیمه ارائه دهد.
 4. در صورتی که مراکز درمانی با شرکت بیمه و بیمه‌پایه قرارداد نداشته باشند، بیمه‌گزار باید بعد از دریافت خدمات درمانی و پرداخت هزینه، تمام مدارک پزشکی را به بیمه پایه ارائه دهد، همچنین کپی برابر با اصل مدارک نیز باید به شرکت بیمه ارائه شود.

توجه داشته باشید که مبلغ کارشناسی شده به حساب حقوقی بازنشسته یا وظیفه‌بگیر در بانک صادرات واریز می‌شود.

بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی فقط به مستمری‌بگیران بازنشسته سازمان تامین اجتماعی تعلق می‌گیرد. شرکت کارگزار بیمه درمان تکمیلی این سازمان، شرکت آتیه‌سازان حافظ است. بیمه‌گزاران تحت پوشش بیمه تکمیلی آتیه سازان حافظ برای دریافت خدمات از بیمه‌نامه مذکور، آذرماه هر سال به مدت سه ماه فرصت ثبت‌نام دارند.

شرایط ثبت‌نام برای بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی در سال ۱۴۰۳

شرایط ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی به شرح زیر است:

 • بازنشستگان تامین اجتماعی، خانواده و افراد تحت تکفل آن‌ها
 • الزام در ثبت‌نام همسر فرد بازنشسته: مگر در شرایطی که همسر فرد مذکور مستمری‌بگیر تامین اجتماعی باشد.
 • الزام در ثبت‌نام تمام افراد تحت تکفل: فرد بازنشسته نمی‌تواند برخی از افراد تحت تکفلش را ثبت‌نام کند.
 • فرزند مونث در صورت تجرد، طلاق یا فوت همسر یا اشتغال به کار
 • فرزندان مذکر در صورت تجرد و اشتغال به کار

نکات ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی

نکات ثبت‌نام بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی به شرح زیر است:

 • مدت زمان انصراف از ثبت‌نام سه ماه است.
 • در سه ماه اول ثبت‌نام، امکان اضافه یا حذف افراد تحت تکفل وجود دارد.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط