بانک و بیمه

بیمه /آیا با ازدواج دوباره استفاده از حقوق فرد متوفی امکان پذیر است؟

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت : طرح ارسال لیست هوشمند بیمه‌ای کارفرمایان در استان آغاز شده است. اسکندر کاکایی، مدیرکل تأمین اجتماعی

در سامانه جامع بیمه کشاورزی ۹.۷ همت حق بیمه تولیدی ثبت شد!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از مکتوب نامه مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت : طرح ارسال لیست هوشمند بیمه‌ ای کارفرمایان در استان آغاز شده است.برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

خبر خوش بیمه تامین اجتماعی برای این افراد | استفاده از حقوق فرد متوفی با ازدواج دوباره امکان پذیر است؟

مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه گفت : طرح ارسال لیست هوشمند بیمه‌ ای کارفرمایان در استان آغاز شده است.اسکندر کاکایی، مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه با اشاره به خدمات گسترده این سازمان به افراد تحت پوشش، گفت : در گذشته بیشتر کار‌ها و خدمات در سازمان تأمین اجتماعی به صورت دستی توسط کارشناسان انجام می‌گرفت که امکان خطا درآن زیاد بود.

وی با اشاره به استفاده سازمان از سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند برای ارائه خدمت به افراد زیر پوشش در راستای تحقق دولت الکترونیکی، تصریح کرد: از سال ۱۳۷۸ تا ۱۴۰۲، کارشناسان حق بیمه را با نگاه تطابق شغل، دستمزد و روز‌های کاری که کارفرما ارسال می‌کرد انجام می‌دادند، که امکان خطا داشت. ولی از نیمه خرداد‌ماه امسال اقدام به راه‌اندازی لیست هوشمند کرده‌ایم که تمام آیتم‌ها را به صورت هوشمند کنترل می‌کند، اگر مشکلی وجود داشت به کارفرما اطلاع می‌دهد تا کارفرمایان بعد از رفع ایرادات حق بیمه را به صورت الکترونیکی در همین سامانه به صورت آنلاین پرداخت کنند.

بیمه

بیمه /آیا با ازدواج دوباره استفاده از حقوق فرد متوفی امکان پذیر است؟

به گزارش مکتوب نامه،مدیرکل تأمین اجتماعی استان کرمانشاه، از طراحی و راه‌اندازی سامانه متمرکز لیست هوشمند در راستای ارسال لیست و پرداخت حق بیمه از نیمه خردادماه جاری خبر داد و افزود: برنامه عملیاتی هوشمندسازی لیست‌های حق بیمه ارسالی کارفرمایان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه طرح لیست هوشمند بیمه‌ای کارگاه‌های مشمول قانون تأمین اجتماعی در اختیار کارفرمایان است، تصریح کرد: کارفرمایان با توجه به تغییر نحوه پرداخت حق بیمه به صورت هوشمند، زودتر اقدام کنند تا در صورت نیاز از راهنمایی‌های کارشناسان در شعب مختلف تأمین اجتماعی استفاده کنند و نواقص احتمالی را پیش از ارسال آن رفع کند.

کاکایی تصریح کرد: برای ارسال لیست و پرداخت حق بیمه، کارفرمایان باید به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir مراجعه و در منوی کارفرمایان، گزینه لیست حق بیمه و ارسال لیست حق بیمه را انتخاب و سپس نام کارگاه خود را مشخص کنند و فرایند ارسال لیست هوشمند را تا پایان ادامه دهند و تا زمانی که پردازش و پرداخت از طرف کارفرما موفقیت‌آمیز نباشد، هیچ‌گونه سابقه‌ای ایجاد نمی‌شود و لیست نیز به شعبه تأمین اجتماعی منتقل نخواهد شد.

وی از کارفرمایان خواست عنوان شغل، سنوات و دستمزد را به صورت واقعی اعلام کنند و اضافه کرد: با این سامانه عناوین شغلی و ریزدستمزدها، میزان رشد دستمزد‌ها و مزایای مشمول کسر حق بیمه کنترل و بر مبنای آنها محاسبات مستمری برای بازنشسته‌شدن انجام می‌شود.

کاکایی در توضیح فرمول محاسبه مستمری، اظهار کرد: فرمول محاسبه از سال ۱۳۵۴ به این صورت است که میانگین دستمزد در ۲ سال آخر در میزان سنوات ضرب و بر سه تقسیم می‌شود؛ بنابراین هرچقدر دستمزد واقعی‌تر و سنوات پرداخت بیشتر باشد، میزان مستمری دریافتی نیز بیشتر خواهد بود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط