• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Wednesday - 30 November - 2022

جام جهانی 2022

شلیک وحشتناک به صورت یک تماشاچی در استادیوم فوتبال+ فیلم ویدئویی زیبا از حاج قاسم سلیمانی در حال تماشای بازی فوتبال بزرگترین شوک ترکیب کی روش ستاره تیم ملی: می خواهیم تاریخ ساز شویم تعداد مصدومان برزیل در جام جهانی به سه رسید اسلحه پنهان کی‌روش رونمایی می‌شود/ ذخیره طلایی آماده مصاف بزرگ؟ اعلام درآمد باشگاه پرسپولیس از حضور ملی‌پوشانش در جام جهانی اقدام جنجالی ماموران ورزشگاه الثمامه/ ضبط وسایل تشویقی هواداران+ فیلم موقعیت گل برای سامان قدوس+ فیلم صعود ایران به ضرر پرسپولیس تمام می‌شود؟ کلیپ دیدنی فیفا همزمان با بازی ایران و آمریکا+ فیلم گل آمریکا که با پرچم کمک داور آفساید اعلام شد/ فیلم گل اول آمریکا به ایران+ فیلم خداحافظی یاران کی روش با جام جهانی 2022/ ایران ۰- ۱ آمریکا اعلام درآمد باشگاه پرسپولیس از حضور ملی‌پوشانش در جام جهانی بازیکن تیم ملی در انگلیس جراحی می‌شود برگزاری تمرین سرخپوشان پس از یک روز استراحت واکنش دو بازیکن رئال مادرید به شایعه درگیری در رختکن بلژیک واکنش وزیر سابق ارشاد به دیدار ایران و آمریکا؛ این مسابقه سیاسی نیست همه بار تیم ملی روی دوش استقلالی‌هاست/ پرسپولیس با دیدن جام جهانی از دربی وحشت کرد/ ته حساب استقلال را جارو کردند و رفتند

بیماری بوتولیسم چیست و چه عواملی باعث این بیماری می شود؟

  • کد خبر : 1230701
  • 29 آذر 1400 - 15:00
بیماری بوتولیسم چیست و چه عواملی باعث این بیماری می شود؟
بوتولیسم یک بیماری نادر و کشنده است که با فلج کردن فرد را از پای در می آورد. عامل ایجاد کننده آن سمی است که توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. شروع بوتولیسم با علائمی همچون ضعف، سختی در دید، احساس خستگی، و سختی در حرف زدن همراه است .

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بوتولیسم یک بیماری نادر و کشنده است که با فلج کردن فرد را از پای در می آورد. عامل ایجاد کننده آن سمی است که توسط باکتری کلوستریدیوم بوتولینوم تولید می‌شود. شروع بوتولیسم با علائمی همچون ضعف، سختی در دید، احساس خستگی، و سختی در حرف زدن همراه است .

بیماری بوتولیسم چیست و چه عواملی باعث این بیماری می شود؟

بوتولیسم چیست ؟

بوتولیسم یک بیماری فلج کننده جدی و نادر است که به وسیله سم حاصل از باکتری کلستریدیوم بوتولینوم ایجاد می شود.

سه نوع عمده بوتولیسم عبارتند از:

– بوتولیسم غذایی Food-borne botulism :

باکتری مضر در محیط کم اکسیژن پیشرفت و تولید سم می کند، مانند غذاهای کنسرو شده . غذاهای خانگی کنسرو شده ، مانند سبزیجات و گوشت، معمولا منبع نوع غذایی است و در اثر خوردن غذاهایی که در تهیه آنها حرارت کمی بکار رفته و بعد از تهیه سم بوتولینوم در آنها ایجاد شده و سپس به هنگام مصرف حرارت کمی دیده اند ، ایجاد می شود .
 

– بوتولیسم زخم Wound botulism :

اگر این باکتری وارد بریدگی شود، آنها می توانند ایجاد یک عفونت خطرناک کنند که تولید سم می کند.افراد همچنین بعد از تزریق داروهای غیر قانونی و مخدر عفونی می شوند.

 

– بوتولیسم نوزادان Infant botulism:

این شایعترین شکل بوتولیسم است . شروع آن بعد از رشد باکتری کلستریدیوم بوتولینوم در روده بچه ها است. این به طور نمونه بین سن 6 هفتگی و 6 ماهه برجسته و بارز است.بچه ها ممکن است باکتری را اغلب به صورت هاگ شکل دریافت دارند،در سیستمهای آنها بعد از اینکه آنها غذای آلوده می خورند یا در تماس با خاک که حاوی هاگ های باکتری است قرار می گیرند.

این ذرات در روده رشد و سم آزاد می کنند. تمام اشکال بوتولیسم کشنده است و به عنوان اورژانس های پزشکی در نظر گرفته می شود. کلستریدیوم بوتولینوم ارگانیسم میله ای شکلی است که در وضعیت کم اکسیژن (بی هوازی ) بهتر رشد می کند.
باکتری در حالت غیرفعال زنده می ماند تا این که در شرایط مناسب برای رشد قرار بگیرد. 7 نوع سم بوتولیسم شناخته شده اند که با حروف A تا G نشانی داده می شوند. تنها انواع A ، B ، E ، F در انسان سبب بیماری می شوند.

 

منبع بیماری بوتولیسم :

هاگهای باسیل در خاک و در تمام نقاط جهان وجود دارند و به وفور از محصولات کشاورزی از جمله عسل جدا می شوند ، علاوه بر این هاگها در رسوبات دریایی و دستگاه گوارش حیوانات از جمله ماهیها وجود دارند .

  وقوع بیماری :

– بیماری جهانی است و به صورت تک گیر ، همه گیریهای خانوادگی و یا عمومی ، در مواقعی که محصولات غذایی بطریقی تهیه و نگهداری می شوند که هاگهای باسیل از بین نرفته و فرصت ایجاد سم فراهم شده باشد ،‌ ایجاد می گردد . بندرت مواردی از بیماری در اثر مصرف غذاهای تجارتی ایجاد می شوند . گاهی اوقات بعد از آنکه قوطی های کنسرو تهیه و آماده شده و سپس به دلیل نقص فنی آلوده می شوند ، همه گیریهایی از بیماری را ایجاد می کنند بوتولیسم روده ای از پنج قاره دنیا : استرالیا ، اروپا ، آمریکای شمالی و جنوبی ، آسیا و آفریقا گزارش شده است .بیماری بوتولیسم چیست و چه عواملی باعث این بیماری می شود؟

نشانه های بیماری بوتولیسم:

– نشانه های عصبی بوتولیسم غذایی معمولاً در عرض ۱۲ تا ۳۶ ساعت و گاهی اوقات چند روز بعد از خوردن غذای آلوده ظاهر می شود . معمولاً هر اندازه دوره کمون بیماری کوتاهتر باشد نشانه های بالینی آن شدیدتر و میزان کشندگی آن هم بیشتر است . دوره کمون بوتولیسم روده ای بدلیل آنکه نمی توان زمان خوردن باسیل را به طور دقیق روشن کرد معلوم نیست .

بوتولیسم واگیر دار نیست !

علیرغم دفع مقدار بسیار زیاد سم و هاگ باسیل با مدفوع بیماران که هفته ها و ماهها بعد از ظهور نشانه های بیماری ادامه دارد ( ۱۰ میلیون هاگ در گرم مدفوع) ،‌ انتقال آلودگی از فردی به فرد دیگر گزارش نشده است ،‌ بیماران مبتلا به مسمومیت غذایی بوتولیسم به مقدار کمتری سم و هاگ با مدفوع دفع می کنند .

 

علائم بیماری بوتولیسم :

علایم‌ زیر معمولاً 36-18 ساعت‌ پس‌ از خوردن‌ غذای‌ آلوده‌ رخ‌ می‌دهند :

* تار شدن‌ دید، یا دو تا دیدن‌

* افتادن‌ پلک‌های‌ چشم‌

* خشک‌ شدن‌ دهان‌

* خورده‌ خورده‌ صحبت‌ کردن‌

* مشکل‌ در قورت‌ دادن‌ غذا یا مایعات‌

* استفراغ‌ و اسهال

* ضعف‌ دست‌ها یا پاها، که‌ نهایتاً ممکن‌ است‌ به‌ فلج‌ نیز بیانجامد .

* تب‌ وجود ندارد .

* توانایی‌های‌ ذهنی‌ دچار اختلال‌ نمی‌شوند. علایم‌ زیر در شیرخواران‌ رخ‌ می‌دهند :

* یبوست‌ شدید

* گریه‌ ضعیف‌

درمان بوتولیسم

اگر شما با بوتولیسم غذایی یا بوتولیسم زخم خیلی زود تشخیص داده شوید ، یک داروی تزریقی ، ضد سم ، می تواند شانس شما را برای عوارض کم کند.ضد سم به سم چسبیده که هنوز در جریان خون در حال گردش است و آنرا از صدمه به عصب شما باز میدارد.

ضد سم برای موارد بوتولیسم اطفال توصیه نمی شود، از آنجائیکه آن بر روی میکروب های بیماری زا در سیستم گوارش بچه تاثیر ندارد. یک درمان برای درمان اطفال موسوم به ایمنو گلوبولین بوتولیسم در حال تحقیق است، به نظر می آید این برای کاهش زمان و شدت موارد موثر باشد.

اگر شما مشکل تنفس دارید ، شما احتمالا نیاز به استفاده از دستگاه تنفس مصنوعی دارید. ونتیلاتور هوا را به درون ریه شما از طریق یک لوله که داخل راه هوایی شما از طریق بینی یا دهان قرار داده شده پمپ می کند.شما ممکن است بر روی دستگاه تنفس مصنوعی برای مدتی بمانید، احتمالا چند هفته ، تا زمانی که تاثیر سم بتدریج کاهش یابد.

برای موارد بوتولیسم غذایی، پزشکان اغلب اوقات دستگاه گوارش را با تمیز کردن مواد غذایی هضم نشده از معده و دادن داروها برای راه اندازی حرکات روده می کنند. اگر شما بوتولیسم زخم داشته باشید ف پزشک ممکن است احتیاج به برداشتن بافت عفونی به صورت جراحی داشته باشد. شما ممکن است احتیاج به درمان برای بهبودی صحبت خود داشته باشید ، بلع و دیگر اعمال بوسیله بیماری تحت تاثیر قرار می گیرد.

 

  پیشگیری از بیماری :

*مطمئن باشید که از تکنیک مناسب برای کنسرو کردن غذاها در منزل استفاده می کنید و هر گونه میکروب بوتولیسم در غذا نابود شده است.این غذاها را استریل کرده با فشار پز در 250 درجه فارنهایت برای حداقل 30 دقیقه. همچنین به مدت 10 دقیقه قبل از سرو آنها این غذاها را بجوشانید . برای اطلاعات بیشتر در مورد کنسرو کردن سالم با مراکز مرتبط تماس بگیرید که بوسیله بخش کشاورزی و خیلی از دانشگاه ها مهیا شده اند.

*از خوردن غذاهای آماده اگر قوطی آنها ورم کرده و یا اگر بوی مانده می دهد. اگر شما سیب زمینی را قبل از پختن داخل فویل بپیچید ، آنها را داغ مصرف کنید و یا آنها را در یخچال نگه دارید نه در هوای اتاق.

*برای کاهش خطر بوتولیسم اطفال ، از دادن عسل یا شربت ذرت به آنها خودداری کنید ، حتی در مقدار رقیق آن به بچه های زیر سن یک سالگی.

*برای جلوگیری از بوتولیسم زخم و دیگر بیماری های جدی از راه خون هرگز از مواد تزریقی خیابانی استفاده نکنید.

در ادامه برای مطالعه بیشتر راجع به مواد غذایی تاثیر گذار در بیماری بوتولیسم همراه اندیشه معاصر باشید ؛

غذاهای کنسروی منشاء ابتلا به بوتولیسم

مسعود مردانی عضو هیات موسس مرکز تحقیقات بیماری‌های گرمسیری و عفونی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: بوتولیسم بیماری است که از طریق مسمومیت غذایی با خوردن غذاهای کنسروی و جوشانده نشده، ایجاد می شود.

وی اظهار داشت: دوبینی، دهان خشک، تغییر صدا، اشکال در بلع و فلج اندام ها از علائم این بیماری بوده بیماران ممکن است هفته‌ها یا ماه‌ها در بخش مراقبت‌های ویژه  بستری شوند و از دستگاه بادگیر استفاده کنند تا فلج ماهیچه‌ها از بین برود.بیماری بوتولیسم چیست و چه عواملی باعث این بیماری می شود؟

این متخصص بیماری های عفونی ادامه داد: علائم مسمومیت ناشی از مصرف غذای آلوده به این سم حدود ۱۸ تا ۳۶ ساعت پس از مصرف دیده می شود و اگر به موقع تشخیص داده نشود حتی به مرگ و میر نیز منجر خواهد شد.

مردانی تصریح کرد: غذاهای کنسروی مانند تن ماهی، لوبیا چیتی و غیره، کشک و پنیرهای محلی زمینه ساز ابتلا به بوتولیسم هستند و افراد حتما باید قبل از مصرف مواد غذایی کنسروی آن‌ها را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه خوب بجوشانند یا خوب تفت دهند.

وی اظهار داشت: از خوردن غذاهای آماده اگر قوطی آنها ورم کرده یا اگر بوی ماندگی می دهد، خودداری شود و هرگز غذا را در هوای اتاق رها نکنید زیرا عامل بیماری در هوا و خاک وجود دارد و به راحتی روی غذا نشسته و رشد می‌کند.

به گفته مردانی، قبل از مصرف پنیرهای محلی و کشک از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید در غیر این صورت اگر سم بوتولیسم در مراحل اولیه وارد دستگاه گوارش شود،  باید  به محض دیدن علائم غیرعادی در بدن به پزشک گوارش مراجعه کرده تا با انجام معاینات دقیق بتوان این سم را خارج کرد در غیر این صورت وجود این باکتری در بدن بسیار خطرناک است و زندگی فرد را مختل خواهد کرد.

بوتولیسم نوعی فلج شل پائین رونده است که به صورت حاد حمله می کند و در اثر بلع یا جذب توکسین تولید و به وسیله «کلستریدیوم بوتولینوم»، ایجاد می شود. توکسین بوتولینیوم قوی‌ترین و مرگ بارترین توکسین دنیاست و فلج ناشی از آن می تواند به دلیل وقفه تنفسی ناشی از فلج عضلات تنفسی به سرعت منجر به مرگ شود. به همین دلیل بیماری یک اورژانس پزشکی است. تشخیص فوری و مداوا می تواند از عوارض، مرگ و میر جلوگیری کند زیرا اغلب،  انواع بوتولیسم ها با آنتی توکسین درمان می شوند./نویسنده : شایسته محمدی

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1230701
  • نویسنده : شایسته محمدی
  • منبع : اندیشه معاصر

اخبار مرتبط

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

ساماندهی

logo-samandehi

اندیشه معاصر در سامانه رسانه جامع