۲۲:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای صبحانه | صبحانه چی بخوریم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای صبحانه | صبحانه چی بخوریم؟. بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای صبحانه | صبحانه چی بخوریم؟ امروز درباره نخستین وعده غذایی یعنی صبحانه صحبت می کنیم. بهترین خوراکی ه...

بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای صبحانه | صبحانه چی بخوریم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای صبحانه | صبحانه چی بخوریم؟. بهترین خوراکی ها و نوشیدنی ها برای صبحانه | صبحانه چی بخوریم؟

امروز درباره نخستین وعده غذایی یعنی صبحانه صحبت می کنیم. بهترین خوراکی ها و نوشیدنیها برای صبحانه کدام اند؟ صبحانه چی بخوریم تا برای بدن مان مفید باشد؟ بعضی این عقیده را دارند کـه وعده غذایی صبح مهم نیست یا چندان اهمیتی ندارد، اما باید بگوییم کـه صبحانه مهمترین وعده غذایی شماست و اگر می خواهید سلامت و سرحال باشید، صبحانه را فراموش نکنید.

باید بدانید کـه در مورد همه ی افراد صبحانه ضروری نیست. در واقع نخوردن صبحانه ناسالم بهتر از خوردن آن اسـت! یک صبحانه سالم باید دارای مواد مغذی و ترکیبات غذایی کامل و سالمی باشد کـه انرژی روز شـما را تأمین کند و موجب جلوگیری از خوردن بیش از حد خوراکی و مواد غذایی در طول روز نیز بشود. برای اینکه بتوانید از مغذی بودن و سلامت صبحانه خود مطمئن شوید، پزشکان انواع صبحانه خوشمزه و سالم را پیشنهاد می کنند.

تخم مرغ

بی شک تخم مرغ یک صبحانه سالم و البته خوشمزه اسـت. مطالعات نشان میدهند خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه، احساس سیری را افزایش میدهد ودر کنار آم میزان کالری دریافتی در وعده غذایی بعدی شـما را هم کم میکند کـه همین نکته موجب می شود قندخون و سطح انسولین خون ثابت بماند.

 

یکی از این مطالعات اعلام کرده اسـت فردی کـه برای صبحانه تخم مرغ مصرف کرده باشد نسبت بـه فرد دیگری کـه نان شیرین خورده اسـت، احساس رضایت بیشتری دارد ودر باقی روز کالری کمتری مصرف می کند. این نکته را هم باید بدانید کـه زرده تخم مرغ حاوی لوتئین و زنازانتین، دو ترکیب آنتی‌اکسیدانی اسـت کـه بـه پیشگیری از اختلالات چشمی مانند آب مروارید و دژنراسیون ماکولا یا همان تباهی لکه زرد کمک می کند.

تخم مرغ یکی از بهترین منابع کولین اسـت کـه از ترکیبات غذایی بسیار مهم برای سلامتی مغز و کبد بـه شمار میرود. در تعداد زیادی از افرادی کـه دارای کلسترول بالا هستند هم مصرف تخم مرغ، میزان آنرا افزایش نمیدهد. در حقیقت خوردن تخم مرغ کامل، ریسک ابتلا بـه بیماری‌های قلبی را از طریق تغییر شکل کلسترول بد یعنی LDL بـه نوع خوب آن یعنی HDL و التیام حساسیت بـه انسولین کاهش میدهد.

ماست یونانی

ماست یونانی حالت خامه‌ای دارد و خوشمزه و مغذی اسـت. این ماده از بسته شدن آب پنیر و مایع شیر دلمه شده حاصل می شود و این مواد ماست را خامه‌ای‌تر میکند کـه پروتئین بیشتری نیز دارد. این پروتئین‌ها احساس گرسنگی را کاهش میدهند و نسبت بـه چربی و کربوهیدرات هم اثر گرمایی بیشتری دارند. اثر گرمایی غذا موجب افزایش میزان متابولیسم بدن می شود و بعد از خوردن غذا بـه وجود می آید.

ماست و دیگر محصولات لبنی بدلیل افزایش هورمون‌هایی کـه موجب سیری میشوند مانند هورمون PYY و GLP-1، بـه بازرسی وزن هم کمک میکنند. ماست پرچرب حاوی اسید لینوئیک مزدوج اسـت کـه میتواند موجب چربی سوزی را بیشتر کند و احتمال ابتلا بـه سرطان سینه را هم کاهش دهد. عده ای از ماست‌های یونانی منابع خوبی از پروبیوتیک هستند کـه توسط باکتری‌های پروبیوتیکی بـه وجود می آید و بـه سلامت روده کمک می کند.

برای اینکه مطمئن شوید ماست مصرفی شـما دارای پروبیوتیک اسـت، برچسب روی محصول را بخوانید، گاهی کلمه پروبیوتیک مستقیماً روی آن نوشته شده اسـت و گاهی هم عبارت “کشت باکتری فعال و زنده” نوشته می شود. برای اینکه ویتامین، موادمعدنی و فیبر مورد نیاز خودرا هم دریافت کنید، می توانید ماست یونانی رابا میوه‌های خرد شده نوش جان کنید.

قهوه

قهوه یک نوشیدنی گرم و خوش عطر برای آغاز روز اسـت. قهوه دارای میزان زیادی کافئین اسـت و موجب بهتر شدن روحیه، آگاهی و هوشیاری و التیام عملکرد ذهن میشود. حتی درصورت مصرف میزان کمی از کافئین هم این تأثیرات مشاهده می شود. تحلیل مطالعاتی کـه انجام شده اسـت نشان میدهد کـه دز مؤثر قهوه ۳۸-۴۰۰ میلی گرم در روز اسـت تا بتواند مزایای کافئین را افزایش دهد و عوارض آنرا کم کند.

این میزان بر اساس غلظت قهوه حدود ۴ فنجان در طول روز خواهد بود. کافئین موجب افزایش سطح متابولیسم و سوخت و ساز بدن نیز می شود. یک مطالعه انجام شده نشان داده اسـت کـه مصرف ۱۰۰ میلی گرم کافئین در روز، بـه سوخت ۷۹-۱۵۰ کالری بیشتر در طول ۲۴ ساعت کمک می کند. همچنین، قهوه دارای میزان زیادی آنتی‌اکسیدان اسـت و باعث کاهش التهاب، محافظت از سلول‌های دیواره رگ‌های خونی می گردد.

جو دوسر

اگر از دوستداران غلات هستید، جو دو سر برای صبحانه سالم بهترین انتخاب اسـت. صبحانه‌ای کـه از جو دو سر تهیه شده اسـت و میزان زیادی فیبر بنام بتاگلوکان دارد. این فیبر تأثیرات زیادی بر سلامتی دارد و یکی از آن ها بعنوان کاهش کلسترول شناخته میشود. بتاگلوکان نوعی فیبر ویسکوز اسـت کـه احساس سیری را در فرد افزایش میدهد. بر اساس یکی از مطالعات انجام شده:

این نوع فیبر هورمون سیری بنام PYY را بالا می برد و هرچه میزان آن بیشتر باشد، تأثیر بهتری می گذارد. جو دو سر دارای میزان زیادی آنتی‌اکسیدان اسـت و از اسیدهای چرب در برابر ضعیف و فاسد شدن محافظت میکند.این آنتی‌اکسیدان‌ها بر سلامت قلب نیز اثر می گذراند و فشار خون را کاهش می دهند. باوجود اینکه کـه جو دوسر گلوتن «پروتئینی در غلات کـه موجب کش‌دار شدن خمیر انها میشود» ندارد.

تولید آن اغلب مانند غلات دارای گلوتن صورت میگیرد چرا کـه اغلب غلات بـه صورت ناخالص حاوی دانه‌های دیگری خصوصاً جو هستند. افرادی کـه دارای بیماری سلیاک روده بزرگ و حساسیت بـه گلوتن هستند، باید نوعی از جو دو سر را تهیه کنند کـه بدون گلوتن اسـت. برای اینکه میزان پروتئین موجود در صبحانه با جو دوسری خودرا بیشتر کنید، بجای آب آن رابا شیر میل کنید.

بری‌ها

بری‌ها یا همان میوه‌هایی کـه درخانواده بری‌ها قرار می گیرند، خوشمزه و حاوی میزان زیادی از آنتی‌اکسیدان هستند. امروزه در ایران هم باوجود آنکه تولید و پرورش این دسته از گیاهان کم اسـت، می توان در بازار و فروشگاه‌های مختلف انواع مختلفی از آن ها مانند بلوبری، رزبری، توت فرنگی و تمشک را تهیه کرد. این میوه‌ها قند کم ولی میزان زیادی فیبر دارند. در حقیقت در هر پیمانه یا ۱۲۰-۱۴۵ گرم از تمشک و رزبری:

۸ گرم فیبر بـه میزان مؤثری وجوددارد. همچنین یک پیمانه از بری‌ها تنها حاوی ۵۰-۸۵ کالری اسـت کـه بر اساس نوع میوه میزان آن دراین دسته متغیر اسـت. آنتی‌اکسیدان موجود در بری‌ها بنام آنتوسیانین مشهور اسـت و از قلب محافظت میکند و زندگی و عمر بیشتری بشما می‌بخشد. همچنین بر اساس تحقیقات بری‌ها علائم التهاب را کاهش می دهند، از کلسترول خون در برابر اکسید شدن محافظت می کنند.

مغزهای آجیل

مغز آجیل خوش طعم، مغذی و بسیار مفید هستند. از آنجایی کـه این مغزها موجب سیری می شوند، خوب اسـت کـه آن ها رابه وعده صبحانه خود اضافه کنید. همچنین بدلیل حس سیری، از اضافه وزن پیشگیری میکنند. باوجود اینکه کـه کالری مغزهای مغذی بالا اسـت ولی مطالعات نشان می دهد همه ی چربی موجود در آن ها جذب بدن نمیشود. برای مثال بدن شـما تنها ۱۲۹ کالری از هر ۲۸ گرم بادام را جذب می کند.

مصرف مغزها موجب التیام عوامل ریسکی در بیماری‌های قلبی می شود، مقاومت بـه انسولین را و همچنین التهاب را کاهش می دهد. همه ی مغزها حاوی میزان بالای منیزیم، پتاسیم و چربی‌های تک غیر اشباع هستند. مصرف آجیل برای افراد دیابتی هم مفید اسـت. بر اساس نتایج یک تحقیق، اگر دو پرس کربوهیدرات رابا ۵۶ گرم مغز تعویض کنید، قندخون و سطح کلسترول کاهش مییابد.

چای سبز

چای سبز یکی از سالم‌ترین نوشیدنی‌ها روی کره زمین اسـت! چای سبز حاوی کافئین اسـت و موجب بهتر شدن روحیه، هوشیاری و افزایش متابولیسم بدن میشود. هر فنجان چای سبز دارای ۳۵-۷۰ میلی گرم کافئین اسـت کـه میزان آن حدوداً نصف قهوه اسـت.

چای سبز بطور اختصاصی برای درمان دیابت مفید اسـت. بر اساس ۱۷ مطالعه‌ای کـه انجام شده اسـت، در افرادی کـه چای سبز مصرف میکنند، کاهش قندخون و سطح انسولین مشاهده شده اسـت. چای سبز دارای آنتی‌اکسیدانی بنام EGCG اسـت و از مغز، سیستم عصبی و قلب در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت میکند.

شیک پروتئین

یکیدیگر از وعده‌های مناسب غذایی برای صبحانه مصرف شیک یا اسموتی سرشار از پروتئین اسـت. می توانید این نوشیدنی‌ ها رابا آب پنیر، تخم مرغ، سویا و نخود فرنگی تهیه کنید. پروتئین آب پنیر «پودر آب ماست یا ماء الجبن» سریع توسط بدن جذب میشود و دارای فواید بسیاری برای سلامتی اسـت. همچنین بنظر میرسد نسبت بـه باقی انواع پروتئین اشتها رابه میزان بیشتری کاهش میدهد.

دریک مطالعه؛ چهار وعده صبحانه کـه دارای میزان زیادی پروتئین بودند، با هم مقایسه شدند. نتیجه‌ای کـه بـه دست آمد این بود کـه پروتئین آب پنیر اشتها را بیشتر کاهش داده اسـت ودر ادامه روز جذب موجب جذب کالری کمتر در وعده‌های غذایی بعدی شده اسـت. همچنین زمانی کـه کربوهیدرات را همراه با پروتئین آب پنیر در وعده غذایی استفاده کنید، باعث کاهش قندخون می شود.

میوه

مصرف میوه یکی از بخش‌های خوشمزه در وعده صبحانه اسـت. همه ی میوه‌ها حاوی ویتامین، پتاسیم و فیبر هستند و میزان کمی کالری دارند. یک پیمانه از میوه‌های خرد شده بسته بـه نوع آن، ۸۰-۱۳۰ کالری دارد. مرکبات دارای میزان زیادی ویتامین سی هستند.

در واقع یک پرتقال بزرگ بیش از صد درصد از میزان مورد نیاز ویتامین سی در طول روز را تأمین می کند. میوه‌ها بدلیل فیبر بالا و آب زیادی کـه دارند موجب سیری میشوند و معده را پر میکنند. برای داشتن یک وعده صبحانه سالم میتوانید انواع میوه رابا تخم مرغ، پنیر و ماست یونانی مصرف کنید و مطمئن باشید کـه برای چند ساعت انرژی شـما را تأمین میکنند.

دانه کتان

این دانه‌های ریز بسیار سالم و مغذی هستند. دارای میزان زیادی فیبر ویسکوز هستند کـه باعث میشوند بعد از مصرف انها تا چند ساعت احساس سیری کنید. این دانه‌ها مقاومت بـه انسولین را التیام می‌بخشند و باعث کاهش میزان قندخون می گردند. همچنین دانه کتان شـما را در برابر احتمال ابتلا بـه سرطان سینه مصون می‌دارند. دو قاشق غذاخوری از دانه کتان کـه حدوداً معادل ۱۴ گرم اسـت دارای:

۳ گرم پروتئین و ۴ گرم فیبر اسـت. میتوانید این دانه‌ها رابه ماست یونانی اضافه کنید یا با آن اسموتی تهیه کتید تا میزان فیبر و آنتی‌اکسیدان موجود در صبحانه‌تان را افزایش دهید. بهتر اسـت برای مصرف دانه کتان رابه صورت پودر درآورید چون دانه‌های کامل توسط روده جذب نمی شوند و ممکن از طریق سیستم گوارش دفع شوند.

 

در ادامه بهترین نوشیدنی ها برای صبحانه کدام اند؟

آیا می‌‌دانستید کـه اکثر مـا صبح با کم آبی بدن از خواب بیدار میشویم. بـه این فکر کنید کـه ۷ یا ۸ ساعت را در شب بدون اینکه آبی نوشیده باشیم گذرانده‌ایم؛ البته صرف نظر از عواملی مثل خوردن یک غذای چرب یا شور قبل از خواب کـه خود باعث کم آبی بیشتر بدن میشود.

بهمین دلیل وقتی شـما از خواب بیدار می شوید بـه احتمال زیاد بدنتان دچار کم آبی اسـت. اما خبر خوب این اسـت کـه این مشکل با استفاده از چند نوشیدنی طبیعی و اسموتی تازه، بـه اسانی حل میشود! در حالیکه آب بهترین گزینه برای شروع روز اسـت، مواد غذایی دیگری هم می توانند نقش مفیدی بازی کنند.

آب نخستین و بهترین نوشیدنی

مزایای نوشیدن آب بعنوان نخستین چیزی کـه صبح وارد بدن خود می کنیم زیاد اسـت. درکنار بیرون کردن توکسین «Toxin» و تامین رطوبت و آب‌رسانی بـه سلول‌ها، نوشیدن ۲ لیوان آب در صبح میتواند متابولیسم را افزایش دهد. اما چـه کسی گفته اسـت کـه صبح‌ها فقط باید آب خالی نوشید؟ می توانید آب رابا لیمو یا مرکبات دیگر، سبزیجاتی مثل نعنا، خیار و میوه‌های دیگر ارتقا دهید.

آب لیمو تازه دارای ویتامین C اسـت کـه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند. تنها ۳۰ گرم از آب لیمو تازه، چیزی حدود یک چهارم نیاز روزانه توصیه شده شـما بـه ویتامین C را تامین می کند. یک قاشق غذاخوری سرکه سیب بـه یک لیوان آب اضافه کنید. همه ی مـا شنیدیم کـه مصرف سرکه سیب تا چـه اندازه برای سلامتی مفید اسـت اما دلیلی کـه باید ازآن استفاده کنیم این اسـت.

خاصیت سرکه سیب بعنوان پایین آوردند قندخون و کمک بـه کاهش وزن، ثابت شده اسـت. تحقیقات جدید نشان داده‌اند کـه سرکه سیب می تواند در کشتن پاتوژن‌ها کـه باکتر‌ی‌های بیماری‌زا هستند نیز کمک کند. آب نارگیل تازه نیز میتواند گزینه خیلی خوبی برای سرحال شدن باشد کـه دارای مواد مغذی، موادمعدنی و آنتی‌اکسیدان اسـت.

تامین آب بدن در کنار افزایش متابولیسم

هنگام بیدار شدن از خواب احساس کم‌آبی نمی کنید؟ با اینکه نوشیدن یک لیوان آب در صبح اول وقت برای شروع روز بـه شدت توصیه می شود، دراین‌جا چند گزینه دیگر بشما میگوییم کـه بدن تان برای شروع روز با آ‌ن‌ها موافق اسـت.

افزایش متابولیسم با چای سبز

نوشیدن چای سبز برای مـا فواید زیادی دارد چرا کـه چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان اسـت. یکی از مزایای آن افزایش میزان متابولیسم اسـت. تحقیقات نشان داده اسـت نوشیدن چای سبز نه‌تنها میزان متابولسیم را افزایش می دهد، بلکه بـه چربی‌سوزی هم کمک می کند.

کنترل اشتها با نوشیدن قهوه

در‌حالی‌کـه قهوه نیز باعث افزایش متابولیسم می شود، نوشیدن آن هنگام صبحانه مزایای دیگری هم دارد. ازآن‌جاییکه هم قهوه و هم اسیدهای چرب با زنجیره متوسط «نوعی تری‌گلیسرید» بر روی متابولیسم تاثیر دارند، شـما می توانید قهوه صبح خودرا با اضافه کردن:

کمی روغن نارگیل «سرشار از اسیدهای چرب با زنجیره متوسط» تبدیل بـه یک منبع متابولیسم خوشمزه کنید. اما مراقب باشید کـه نباید این نوشیدنی خوشمزه را جای گزین صبحانه خود کنید چون صبحانه وعده‌ غذایی مغذی اسـت کـه نمیتوان آنرا از برنامه غذایی روزانه حذف کرد. قهوه رابا صبحانه یا بعد از صبحانه بنوشید.

رفع احساس کوفتگی و کرختی صبح با نو‌شیدنی

اگر قهوه صبح بـه اندازه کافی برای شـما قوی نیست، بـه فکر تغییر دادن لیوان قهوه خود بـه یک لیوان نوشیدنی سبز باشید. مواد مغذی موجود در سبزیجات، مخصوصا سبزیجاتی کـه برگ سبز دارند مانند:

کلم کالی و اسفناج قدرت خودرا در افزایش انرژی ثابت کرده‌اند. سبزیجاتی کـه سرشار از آهن هستند اکسیژن رابه سلول‌های شـما می رسانند و بـه جنگ خستگی شـما می روند.

گوجی بری را کشف کنید

این میوه جزو یکی از خوراکی‌های فوق مغذی اسـت کـه سرشار از موادمعدنی، ویتامین، آنتی‌اکسیدان و ۸ آمینو اسید مهم اسـت. گوجی بری یکی از مفیدترین گیاهان شناخته شده روی زمین اسـت. شـما میتوانید روز خودرا با نوشیدن یک لیوان آب گوجی بری شروع کنید تا ویتامین‌ها و انرژی مورد نیاز خودرا تامین کنید. تحقیقات نشان داده اسـت کـه نوشیدن آب گوجی بری فواید زیر را دارد.

= افزایش میزان انرژی

= التیام عملکرد ورزشکاران

= تمرکز ذهنی بهتر

= کاهش استرس و خستگی

= نوشیدنی برای کسانی کـه معده ضعیفی دارند

معده خود را با چای زنجبیل تصفیه کنید

زنجبیل یک درمان مشهور برای مشکلات معده اسـت. نوشیدن چای زنجبیلی بعنوان نخستین نوشیدنی صبح می تواند ناراحتی معده را آرام و تهوع، استفراغ و اسهال را برطرف کند. برای تهیه چای زنجبیلی چند تکه زنجبیل تازه خورد شده را داخل یک لیوان آب در حال جوش بیاندازید و اجازه دهید تا برای ۵ دقیقه خیس بخورد؛ سپس آن‌ها را خارج کرده و چای را بنوشید.

معده رابا آب آلوئه‌ ورا آرام کنید

آلوئه‌ورا را همه ی بدلیل خواصیت احیا زخم، مشکلات پوستی و درمان آفتاب سوختگی می‌شناسند. اما این گیاه می‌‌تواند برای درمان مشکلات معده نیز بـه خوبی موثر باشد. خواص ضد التهابی عصاره آلوئه‌ورا بـه کاهش التهاب بیماری‌های گوارشی کمک می کند و همچنین نشان داده اسـت کـه میتواند بـه کسانی کـه از سندروم روده تحریک‌پذیر رنج میبرند کمک کند.

اسموتی‌ هایی که یک صبحانه کامل هستند

برای یک صبحانه سریع کـه البته مواد مغذی مورد نیاز سلول‌های بدن مـا را هم داشته باشد می توانید برای خودتان یک اسموتی صبحانه تهیه کنید. اگر صبح خیلی حال مساعدی ندارید، با نوشیدن اسموتی گوجه فرنگی میتوانید بیشتر بـه خودتان برسید. هیچ شکی بـه خواص گوجه فرنگی نمیتوان داشت.

گوجه فرنگی سرشار از ویتامین A، ویتامین C و ویتامین K اسـت و می تواند بـه تنظیم قندخون، مبارزه با سرطان کمک کند و سلامت پوست و قدرت بینایی را تقویت کند. برای تهیه اسموتی رژیمی گوجه فرنگی مواد زیر را داخل مخلوط کن با هم ترکیب کنید.

= ۲ فنجان گوجه فرنگی

= نصف فنجان آب گوجه فرنگی

= یک چهارم فنجان آب سیب

= نصف فنجان هویج

= یک چهارم فنجان کرفس

= ۲ فنجان یخ

= چند قطره سس تند «برای طعم»

شیک رژیمی

برای افزایش متابولیسم صبح خود می توانید اسموتی میوه‌ای با چای سبز را بنوشید. این اسموتی علاوه بر اینکه متابولیسم را افزایش می‌‌دهد، بدلیل وجود چای سبز چربی سوزی می‌‌کند و باعث می شود کـه احساس سیری کنید. برای تهیه این مواد را داخل مخلوط کن ریخته و خوب ترکیب کنید.

= نصف فنجان چای سبز غلیظ

= یک چهارم فنجان ماست یونانی کم چرب

= یک چهارم فنجان جو دو سر

= نصف فنجان موز

= نصف فنجان از توت‌های مختلف «توت فرنگی، تمشک، بلک بری، کرن بری»

نوشیدنی انرژی زا

برای تقویت سیستم ایمنی بدن میتوانید این اسموتی سرشار از پروتئین، فیبر و ویتامین را بخورید کـه تهیه آن چند دقیقه بیشتر وقت شـما را نمی گیرد و مانند دو اسموتی قبلی می تواند یک یک صبحانه کامل باشد.

خصوصا برای ورزشکاران و برای روزهایی کـه می خواهید بـه باشگاه بروید این یک اسموتی ورزشی و انرژی‌زا اسـت. روغن موجود در برگ‌های نعنا درمان خوبی برای آبرسانی اسـت. شـما می توانید از چای نعنا کـه قبل‌تر دم کرده ودر یخچال نگه داری می کنید بجای شیر گیاهی استفاده کنید تا پایه اسموتی شـما شود.

= یک اسکوپ پودر پروتئین وانیلی

= یک چهارم آووکادو

= یک تا ۲ قاشق غذاخوری دانه چیا

= آب یک شماره لیمو ترش تازه

= یک مشت پر برگ اسفناج

= یک شماره خیار کوچک

= یک چهارم فنجان برگ نعنا تازه

= ۲ فنجان شیر گیاهی شیرین نشده «شیر سویا، شیر بادام و غیره»

کدام نوشیدنی را نباید صبح بنوشید؟

برطرف کردن کم آبی بدن با استفاده از این نوشیدنی‌های صبح‌گاهی با معده خالی بسیار ساده و موثر اسـت اما کدام نوشیدنی‌ها را نباید صبح‌ها بنوشید؟ توصیه میشود کـه سودا، نوشابه و نوشیدنی‌های دیگری کـه دارای قند افزوده هستند، نوشیدنی‌ انرژی‌زا یا قهوه با معده خالی نوشیده نشوند. این نوشیدنی‌ها می توانند باعث کم آبی بدن ودر دراز مدت باعث مشکلات معده شوند.

اندیشه معاصر را در اینستاگرام دنبال کنید.

انتهای پیام/*

مطالب مرتبط

آخرین اخبار