۱۰:۵۱ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۷

بهادری جهرمی: متروی پرند در پایان هفته افتتاح می‌شود/ منظور: حضور رئیس‌جمهور در مجلس برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت و داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز (سه‌شنبه ۷ آذر) در نشست خبری مشترک به سوالات خبرنگاران درباره جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ پاسخ دادند. در ابتدای ا...

بهادری جهرمی: متروی پرند در پایان هفته افتتاح می‌شود/ منظور: حضور رئیس‌جمهور در مجلس برای تقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت و داوود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه صبح امروز (سه‌شنبه ۷ آذر) در نشست خبری مشترک به سوالات خبرنگاران درباره جزئیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ پاسخ دادند.

در ابتدای این نشست علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت گزارشی از اقدامات دولت ارائه داد.

وی گفت: در پایان این هفته ایستگاه متروی پرند مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت، این طرح از ۱۸ سال پیش آغاز شده بود و افتتاح این طرح یکی از اجزای نهضت اجرای طرح‌های نیمه‌تمام است.

سخنگوی دولت با اشاره به عملیاتی شدن دستور رئیس‌جمهور برای لایروبی خلیج گرگان، اظهار کرد: در سفر رئیس‌جمهور به استان گرگان، لایروبی این خلیج از مطالبات مهم مردم بود که از همان زمان این عملیات آغاز شد و مرحله اول آن به پایان رسید، با آبگیری این خلیج محیط زیست این منطقه به چرخه بر می‌گردد، کیفیت آب بهبود پیدا خواهد کرد و از ایجاد گرد و غبار جلوگیری و به حفظ حیات ماهیان و پرنده‌های مهاجر کمک می‌کند.

داود منظور، رئیس سازمان برنامه و بودجه در این نشست خبری به ارائه جزئیاتی از تدوین لایحه بودجه پرداخت و گفت: امسال لایحه بودجه ۱۴۰۳ در دو قسمت ارائه می‌شود. بخش اول ناظر به احکام و تبصره‌ها هست و به علاوه ارقام کلان مربوط به بودجه به ویژه منابع بودجه عمومی و همچنین تراز‌های مهم به ویژه تراز عملیاتی و فروض تدوین بودجه است.

وی افزود: ما در آبان باید این تکلیف را انجام می‌دادیم و بخش اول را آماده می‌کردیم تا بعد از آن به بخش دوم هم پرداخته شود.

منظور یادآور شد: با توجه به تعطیلات هفته جاری مجلس اولین روز برگزاری مجلس در هفته آینده امیدوارم فرصت فراهم شود و رئیس‌جمهوری برای لایحه بودجه در مجلس حاضر شود.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط

آخرین اخبار