۱۶:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۵

اخبار اقتصادی

بزرگترین جامعه آماری صندوق بازنشستگی مربوط به فرهنگیان است!

صندوق بازنشستگی کشوری پس از سازمان تأمین اجتماعی دومین صندوق بازنشستگی و بیمه‌ای ایران است که تا ۹ماهه نخست سال ۱۴۰۲، یک میلیون و ۷۱۲هزار و ۹۱ نفر

صندوق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،صندوق بازنشستگی کشوری پس از سازمان تأمین اجتماعی دومین صندوق بازنشستگی و بیمه‌ای ایران است که تا ۹ماهه نخست سال ۱۴۰۲، یک میلیون و ۷۱۲هزار و ۹۱ نفر…برای اطلاعات بیشتر با اندیشه معاصر همراه باشید.

فرهنگیان

بازنشستگان آموزش و پرورش حدود ۶۴ درصد جمعیت حقوق بگیر و فرهنگیان حدود ۷۶ درصد جامعه شاغلان کسورپرداز صندوق بازنشستگی کشوری را تشکیل می‌دهد و با این حساب، وزارت آموزش و پرورش بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی محسوب می‌شود

از کل بازنشستگان صندوق بازنشستگی کشوری تا پایان آذر سال، گذشته یک میلیون و ۳۹۵ هزار و ۵۰۴ نفر بازنشسته، تعداد ۱۳هزار و ۲۵۲ نفر از کارافتاده، ۶۲ هزار و ۸۵ نفر شاغل متوفی و ۲۴۱ هزار و ۲۵۰ نفر هم بازنشسته متوفی را شامل می‌شوند.

صندوق

ورود به سایت صندوق ذخیره فرهنگیان www.szf.ir

وزارت آموزش و پرورش در بین وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، کشور، علوم تحقیقات و فناوری، ارتباطات و فناوری اطاعات، امور اقتصادی و دارایی، دادگستری، صنعت، معدن و تجارت، نیرو، فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امور خارجه و نهاد ریاست جمهوری، سازمان‌های منحله، قوه قضاییه، مجلس شورای اسلامی، خویش فرمایان و سایر دستگاهها از لحاظ حقوق بگیران و شاغلان کسورپرداز بزرگترین دستگاه و در رتبه نخست قرار دارد.

بازنشستگان آموزش و پرورش حدود ۶۴ درصد جمعیت حقوق بگیر و فرهنگیان ۷۶ درصد جامعه شاغلان کسورپرداز صندوق بازنشستگی کشوری را تشکیل می‌دهد

وزارت آموزش و پرورش با یک میلیون و ۹ هزار و ۳۸۰ نفرحقوق بگیر که ۴۸۳هزار و ۵۸۴ نفر زن و ۶۰۶ هزار و ۷۹۶ مرد تا پایان آذر سال گذشته، بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری است که ۶۳.۶۹ درصد از جامعه حقوق بگیر این صندوق را تشکیل می‌دهد همچنین این وزارتخانه با ۶۲۷ هزارو ۲۸۲ نفر شاغل کسور پرداز بزرگترین دستگاه مشترک صندوق بازنشستگی کشوری در این زمینه است و ۷۵.۷۸ درصد جامعه شاغلان کسور پرداز این صندوق را تشکیل می‌دهد.

بازنشستگان آموزش و پرورش مانند دیگر بازنشستگان صندوق بازنشستگی از خدمات رفاهی و حمایتی این صندوق برخوردار هستند و این خدمات در بخش تسهیلات بیمه‌ای شامل جبران خسارت هزینه خسارت درمان بازنشستگان و مستمری بگیران است.

همچنین بخوانید:

واریز پاداش «روز معلم»به حساب فرهنگیان؛ امشب/ پرداخت معوقات حق‌التدریس‌ها تا ۲ هفته دیگر
وام های ضروری، وام ازدواج فرزندان، وام حمایت از پایان نامه های دانشجویی (حمپاد) نیز بخش تسهیلات مالی صندوق بازنشستگی است و خرید اعتباری و تخفیفی از فروشگاه‌های افق کوروش، تسهیلات خرید کالاهای ایرانی استیل البرز، خدمات تخفیفی و تقسیطی بیمه ملت (بیمه بدنه، آتش سوزی، شخص ثالث و حوادث و عمر و انفرادی) از جمله بسته‌های‌های تخفیفی و تقسیطی صندوق بازنشستگی درنظر گرفته شده به منظور رفاه حال بازنشستگان و مستمری بگیران همچنین خدمات تخفیفی و تقسیطی گردشگری شرکت های ایرانگردی و جهانگردی نیز از دیگر خدمات برای بازنشستگان صندوق بازنشستگی است.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری در آخرین روزهای پایانی سال گذشته گفت: با رایزنی‌های فشرده و هماهنگی‌های انجام شده با سازمان برنامه و بودجه، احکام رتبه‌بندی برای ۵۳۰۶ نفر دیگر از بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش صادر شد.

رضا فیضی نژاد افزود: صندوق بازنشستگی کشوری در آذر ۱۴۰۲ برای ۶۲ هزار نفر از بازنشستگان آموزش و پرورش که در فاصله ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ تا پایان سال ۱۴۰۱ بازنشسته شده و مشمول طرح رتبه بندی شدند و اطلاعات آنان از سوی این وزارتخانه به صندوق بازنشستگی اعلام شده بود، احکام رتبه بندی را صادر کرد.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: پس از آن مبالغ ناشی از احکام رتبه بندی در چهار مرحله به حساب آنها واریز شد که آخرین مرحله آن اسفند سال گذشته پرداخت شد.

همچنین بخوانید:
آخرین خبر از افزایش ۲ برابری حق‌ الزحمه ساعت اضافه تدریس معلمان | همه معلمان رتبه‌ بندی می‌ شوند مگر اینکه…
به گفته فیضی نژاد، میانگین پرداختی ناشی از احکام رتبه بندی برای بازنشستگان مشمول، بیش از ۳۴ میلیون تومان خواهد بود که ممکن است برای تعدادی از این افراد از این عدد کمتر یا بیشتر باشد.

رتبه بندی بازنشستگان در حقوق آن‌ها اعمال می‌شود

وزیر آموزش و پرورش روز سه شنبه ۱۱ اردیبهشت و در آستانه روز معلم درباره درخواست تسریع در واریز پاداش پایان دوره بازنشستگان اظهار کرد: پارسال ۲۲.۷ همت پاداش بازنشستگان بود که توانستیم بدهی ۱۴۰۱ را تسویه کنیم خیلی از دستگاه‌ها نتوانسته‌اند پاداش ۱۴۰۱ را تسویه کنند، همچنین برای پاداش ۱۴۰۲ هم قرار است فصلی دریافت شده و معلمان و فرهنگیان به ترتیب زمان بازنشستگی پاداش خود را بگیرند.

رضامراد صحرایی افزود: پاداش بازنشستگی را در بودجه سالانه آموزش و پرورش نمی گذارند و در سرجمع ماهانه نیست با این حال امسال از ابتدای سال پیگیری کردیم که پاداش پایان دوره بازنشستگان را به صورت فصلی از سازمان برنامه و بودجه دریافت کنیم.

وی تاکید کرد: رتبه بندی بازنشستگان تکمیل شده و صدور احکام جدید از دهم اردیبهشت آغاز شده است. صندوق بازنشستگی هم این موضوع را در حقوق بازنشستگان اعمال می‌کند.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط