فرمانده سپاه علی ابن ابی طالب(ع)

برگزاری ۲ هزار و۵۰۰ برنامه از سوی رده های مختلف بسیج در قم

سردار موحدی گفت: در هفته بسیج 2 هزار و500 برنامه از سوی رده های مختلف بسیج در قم برگزار می شود و شعار امسال هفته بسیج، بسیج امید ملت ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، سردار موحد، فرمانده سپاه علی بن ابی طالب (ع) در نشستی که با موضوع اجلاس سالیانه مجمع بسیجیان استان قم و هفته بسیج برگزار شد، گفت: امسال هفته بسییج به نام بسیج امید نامگذاری شده است. بسیج معجزه ای بود که در کشور اتفاق افتاده و بزرگترین شبکه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی و فرهنگی و کلیدطلایی انقلاب و هدف از آن رفع تهدید و تبدیل تهدید به فرصت است.

وی بیان داشت: بسیح خادم ملت و نافذ و اثرگذار در عین مظلومیت است. با وجود این نهاد، انقلاب تهدید نمی شود. در حال حاضر سند ۱۰ ساله اعتلای بسیج تدوین شده که مهمترین آن عرصه ها گسترش و گفتمان مقاومت و تعالی سازمانی، احیاء و بازسازی بسیج در محلات و مساجد با محوریت ایمه جماعات است.

موحد گفت: بعد از گذشت ۴۵ سال با وجو همه نوع تحریمها و ترورها، اما مردم ایران اسلامی با صبر و استقامت توانستند اتفاقات خوبی در کشور در مقابل جبهه کفر و نفاق رقم بزنند.

فرمانده سپاه علی بن ابی طالب(ع)، برگزاری اردوی راهیان نور برای جوانان و نوجوانان، اردوی پیشرفت اسلامی، اردوهای تربیتی، برگزاری مسابقات ورزشی، تشکیل تیم های مقاومت ورزشی و تشکیل ۲۷ هیئت ورزشی را از مهمترین برنامه ها و فعالیت ها عنوان کرد.

وی بیان داشت: اجرای پروژه آب رسانی به ۲۰ روستا، راه اندازی طرح های آبخیز و جالیز، اهدای قیر رایگان برای آسفالت روستاها ووو از جمله کارهایی بود که به وسیله بسیج سازندگی انجام شد.

موحد گفت: ۴۵ کارگاه توسعه اشتغال، برگزاری دو نمایشگاه اقتصاد مقاومتی، راه اندازی ۶ صندوق مردم یار، راه اندازی ۹۵ کارگاه تعطیل، ساخت۱هزار و ۹۰۰ مسکن در طرح ملی، برگزاری رزمایش جهادی فاطمی در روز ۲۹ آبان در قم، افتتاحیه آب رسانی و مرکز بسیج سازندگی، برگزاری رزمایش ۳۱۴ صالحین در حرم را از دیگر برنامه ها عنوان کرد.

در ادامه سردار میرزاده، دبیر اجلاسیه مجمع بسیجیان قم گفت: دومین اجلاسیه مجمع بسیجیان روز سه‌شنبه ۳۰ آبان در قم برگزار می شود. مهمترین برنامه این اجلاسیه انتخاب دوسالانه رئیس و نائب مجمع و تاکید و تقویت بر مسئله وحدت رویه و تفکر در تهیه نظام وظیفه استان است.

دبیر اجلاسیه مجمع بسیجیان قم، بازنگری در رتبه بندی اساتید، مردمی سازی طرح نهضت مسکن، تربیت نسل تمدن ساز ایران اسلامی و ارتقاء ساختار سیاسی پردیسان و برگزاری همایش کارآفرینی شتر و توسعه آن برای امنیت غذایی را از مهمترین طرح ها در این اجلاسیه عنوان کرد.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.