برنامه خطرناک آل سعود در زندان الحائر با واکسن‌های جعلی

یک ژنرال بازنشسته سعودی فاش کرد که « محمد بن سلمان » ولیعهد سعودی تصمیم به کشتن زندانیان آزادی بیان در زندان « الحائر» گرفته به روشی که نشان دهد این بازداشت‌شدگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند. این سرلشکر بازنشسته فاش کرد که اداره زندان الحائر بازداشت‌شدگان را فریب داده تا آن‌ها […]

یک ژنرال بازنشسته سعودی فاش کرد که « محمد بن سلمان » ولیعهد سعودی تصمیم به کشتن زندانیان آزادی بیان در زندان « الحائر» گرفته به روشی که نشان دهد این بازداشت‌شدگان در اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده‌اند.

این سرلشکر بازنشسته فاش کرد که اداره زندان الحائر بازداشت‌شدگان را فریب داده تا آن‌ها واکسن کرونا دریافت کنند و بعدها منابع داخل زندان مطلع شدند که این واکسن‌ها جعلی است. پس از آن اداره زندان الحائر ۳ نفر را از افراد مبتلا به ویروس کرونا را بازداشت کرد و از خلال آن‌ها بسیاری از زندانیان آزادی بیان از جمله « محمد القحطانی»، « محمد العتیبی»،«عبدالحکیم الدخیل»،« عیسی النحائفی» و دیگران نیز مبتلا به ویروس کرونا شدند و تاکنون مبتلایان به کرونا هرگونه درمانی را که از سوی اداره زندان دریافت می‌کنند، وضعیت سلامتیشان را بهبود نمی‌دهد و باعث بدتر شدن اوضاع جسمانی آن‌ها شده و ممکن است در مدت کوتاهی خبرمرگ آن‌ها را بشنویم.

سرلشکر سعودی فاش کرد که شاهزاده « بسمه بنت سعود» و دخترش «سهود» که توسط مقامات سعودی در ۲۸ فوریه ۲۰۱۹ در جده دستگیر شدند ، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در وضعیت خوبی به سر نمی‌برند و به دلیل اینکه از مشکلات قلبی رنج می‌برند وضعیت وی بسیار حیاتی است.

این منبع در ادامه تاکید کرد که مبتلایان به ویروس کرونا از ارتباط با خانواده‌شان منع شده‌اند همانطور که « مها القحطانی» همسر «محمد القحطانی» فعال سعودی در توییتر نوشت: ما نگران انزوای محمد و عدم ارتباط با او هستیم و بیشترین نگرانی ما در خصوص عدم پاسخگویی مسئولان است. سال گذشته همه زندانیان آزادی بیان در الحائر به بند مخصوصی منتقل شدند و « عبدالله الحمید» فعال سعودی منزوی شد و پس از مدتی وی در زندان به دلیل اهمال‌کاری‌های پزشکی فوت کرد.

شایان ذکر است مقامات آل سعود از ویروس کرونا به عنوان ابزار شکنجه روحی و جسمی زندانیان سوء استفاده می‌کنند و حتی به بهانه ویروس کرونا از تماس تلفنی با خانواده‌هایشان نیز ممانعت می‌کنند.به نظر می‌رسد که مقامات سعودی عبدالله الحمید و شهید صالح الشیحی را عامدانه به این ویروس مبتلا کردند همانطور که رژیم اشغالگر صهیونیستی از کرونا به عنوان ابزاری برای شکنجه و کشتن بازداشت‌شدگان فلسطینی استفاده می‌کند.‌

پیش از این سازمان حقوق بشری القسط اعلام کرد که اسنادی از شیوع ویروس کرونا در میان زندانیان آزادی بیان در زندان الحائر دریافت شده که دلیل این امر واکسیناسیون نشدن زندانیان و همچنین نبود بهداشت کافی در این زندان دانست. رژیم آل سعود با وجود خواسته‌ها و فشارهای سازمان حقوق بشری در خصوص آزادی زندانیان آزادی بیان و همچین شیوع بیماری کرونا در زندان‌های سعودی، هیچ‌گونه اقدامی را انجام نمی‌دهد.

با توجه به ازدحام بیش از حد زندانیان آزادی بیان در زندانهای آل سعود و کمبود حداقل استانداردهای ایمنی و مراقبت‌های پزشکی، نگرانی در مورد سرنوشت این زندانیان در حال افزایش است.

خانواده‌های زندانیان به شدت از نوع برخورد مقام‌های سعودی با فرزندان‌ و زندانی‌هایشان نگران هستند و معتقدند که سکوت مسئولان، نشانه خوبی نیست.

افکار