برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی تهران در ماه رمضان

برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی تهران در ماه رمضان مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: سازمان تبلیغات اسلامی سه طرح "نشاط و معنویت"، جشنواره مجازی "عطر قرآن" و پویش "نان علوی و رطب حسنی" را در دستور کار دارد. به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله عبداللهی مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات […]

برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی تهران در ماه رمضان

برنامه‌های اداره تبلیغات اسلامی تهران در ماه رمضان

مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: سازمان تبلیغات اسلامی سه طرح "نشاط و معنویت"، جشنواره مجازی "عطر قرآن" و پویش "نان علوی و رطب حسنی" را در دستور کار دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، روح الله عبداللهی مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران به تشریح برنامه‌های ماه مبارک رمضان با توجه به وضعیت شیوع کرونا پرداخت و گفت: پیش از شروع پیک چهارم کرونا و اعمال محدودیت‌های جدید و تعطیلی ۱۰ روزه‌ای که اعلام شده است، برنامه فصل بندگی را در دستور کار داشتیم و متناسب با این دستورکار کارگروه‌هایی از نیمه شعبان تشکیل گردید.

وی افزود: کارگروه‌هایی همچون کارگروه فرهنگی، هماهنگی، پشتیبانی و اجرایی، مبلغین و شبکه حمات، هیأت و تشکل‌های مذهبی، تبلیغ نوین، تولید محتوا، ارتباطات و رسانه جلسات متعددی در این قالب برگزار شد. طرحی را داریم تحت عنوان "نشاط و معنویت" که قرار بود در شب‌های ماه مبارک رمضان در شهرستان‌های استان تهران برگزار شود، اما اکنون با توجه به وضعیت جدید شیوع بیماری کرونا این برنامه هم تحت شعاع قرار گرفته و چنانچه وضعیت به حالت عادی بازگردد آمادگی اجرای آن وجود دارد.

مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران تصریح کرد: ما در مجموعه سازمان تبلیغات اسلامی ذاتاً به دنبال برگزاری مناسک و مراسم‌های مذهبی در ایام مختلف سال هستیم و شاهد بودید که در ماه محرم هم به عنوان حامی برگزاری مراسم عزاداری تلاش کردیم تا با ابلاغ و اجرای درست دستورالعمل‌ها، ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا را نسبت به برگزاری مراسم متقاعد کنیم و الحمدلله تجربه خوبی هم بود و با توجه به همین تجربه، انتظار داشتیم که در ماه مبارک رمضان هم با رعایت همان دستورالعمل‌های بهداشتی مراسم‌ها مذهبی برگزار شود، اما متأسفانه با پیگیری‌های مستمر و مجدانه همه مسؤلین سازمان و چهره‌های شاخص در حال حاضر این مهم مقدور نیست و با این وجود چنانچه از موج چهارم خارج شویم، ما فوراً آمادگی اجرای ویژه برنامه‌های ماه مبارک رمضان را داریم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر برنامه‌های اداره کل در ماه مبارک رمضان برای شهرستان‌های استان تهران طراحی شده است اضافه کرد: در کنار این برنامه‌ها، با همکاری هیئت کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران برنامه‌ریزی کردیم و در تلاش هستیم چنانچه شرایط اجازه دهد، همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام، مراسم کوهنوردی خانوادگی تحت عنوان "مهتاب نوردی" را از افطار تا سحر با مشارکت علاقه‌مندان داشته باشیم، برای روز عید سعید فطر نیز برنامه‌ای را تحت عنوان " کوه‌پیمایی خانوادگی" در دستور کار داریم که در صبح روز عید فطر برگزار خواهد شد.

عبداللهی در ارتباط با برنامه‌های مجازی اداره کل در ایام ماه مبارک رمضان نیز گفت: مهمترین برنامه مجازی ما برای ماه مبارک رمضان، جشنواره مجازی "عطر قرآن" است که با همکاری بسیج و کانون فرهنگی تبلیغی رشد معنوی در دو بخش کودک و نوجوان و نیز بزرگسالان برگزار خواهد شد. در بخش بزرگسالان، تفسیر، تلاوت قرآن، مبانی قرآنی مرتبط با بیانیه گام دوم انقلاب و همخوانی قرآنی را خواهیم داشت و برنامه‌های بخش کودک و نوجوان، شامل نقاشی، بلبلان وحی، همخوانی قرآنی، گلبانگ مؤذن و سرودهای قرآن است که علاقمندان به شرکت در این رقابت تا ۳۰ فروردین فرصت دارند تا آثار خود را به نشانی etr_quran@ در شبکه‌های ایتا و سروش ارسال کنند.

مدیر روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران افزود: در کنار این برنامه‌ها، یک بخش ویژه برای گروه‌های سرود و همخوانی داریم که می‌توانند آثار خود شامل مناجات خوانی، همخوانی قرآن، سرود در ارتباط با میلاد امام حسن مجتبی (ع)، شهادت حضرت علی (ع)، لیالی قدر و عیدانه عید سعید فطر را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

وی در ادامه گفت: همانند مقاطع مختلف سال در ماه مبارک رمضان پویش اهدای خون را در مناطق مختلف استان تهران با همکاری سازمان انتقال خون برگزار می‌نمائیم.

عبداللهی با اشاره به اینکه احتمال دارد تمام برنامه‌های حضوری ما با توجه به شرایط کرونا منتفی شود، پویشی را تحت عنوان "نان علوی و رطب حسنی" برای خانواده‌های نیازمند شهرستان‌های تهران تدارک دیده‌ایم که در این طرح به جای دادن بن و مشخص کردن افراد که شاید به کرامت انسانی آن‌ها لطمه‌ای وارد شود، تعدادی نانوایی را مشخص کردیم تا در قالب طرح اطعام "نان علوی و رطب حسنی "تا در ماه مبارک رمضان نان رایگان را در اختیار همه روزه داران نیازمند در مناطق محروم استان قرار خواهند داد.

وی در پایان تصریح کرد: در صورت بهبود شرایط فعلی، برنامه "نشاط و معنویت" در سطح شهرستان‌ها قابل اجرا شد، برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا با توجه به منویات و تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص کاهش جمعیت و تحدید نسل، که جامعه ما از ناحیه کاهش فرزندآوری با آن رو به روست با برگزاری ایستگاه‌های مشاوره خانواده و پزشکی، راه اندازی پویش ۳+، اجرای دیگر برنامه‌های متنوع برای خانواده‌ها و زوج‌های جوان سهم خود در رفع این مشکل جامعه که بخشی از آن مربوط به ناباروری زوجین، بخشی مربوط به ضعف فرهنگی و بخشی مربوط به مشکلات مالی و حمایتی است، ادا کرده باشیم که البته در زمینه مساعدت‌های مالی در این حوزه نیازمند یک مجموعه حمایتی و خیریه پویا و موثرهستیم و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک شاهد شکل‌گیری آن باشیم.

مهر