برناردو سیلوا: سه‌گانه جایزه ویژه‌ای برای ماست

برناردو سیلوا می‌گوید اگر دنبال لذت بردن از بازی‌های بزرگی مثل فینال لیگ قهرمانان باشید، شانس‌تان برای موفقیت در آن‌ها هم بیشتر می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ، منچسترسیتی شنبه در فینال لیگ قهرمانان مقابل اینتر به میدان می‌رود و سیلوای ۲۸ ساله معتقد است لبخند زدن باعث می‌شود بهتر بازی کنند. این نگاهی است که پپ گواردیولا، مربی سیتی، در طول شش فصلی که با هم بوده‌اند، به او منتقل کرده است.

هافبک پرتغالی با اشاره به پیامی که پپ قبل از مسابقه با رئال مادرید به آن‌ها منتقل کرد، گفت: «… سال گذشته آن‌ها ما را به طرز عجیبی حذف کرده بودند. برای‌مان سخت بود که این باخت را بپذیریم. بنابراین باید درک کنیم که ممکن است ببازیم چون جلوی یکی از بهترین تیم‌های دنیا بازی داشتیم ولی باید تا آخر کار می‌رفتیم و جای حسرتی برای خودمان نمی‌گذاشتیم. پپ به ما گفت خودمان باشیم، توپ را در اختیار بگیریم، از جلو پرس کنیم، بازی را کنترل کنیم و فرصت‌های بیشتری خلق کنیم.
اگر این کار را می‌کردیم، می‌دانستیم که به هدف نهایی‌مان نزدیک‌تر شده‌ایم. می‌دانستیم که جلوی تیم بزرگی بازی می‌کنیم، اما باید از آن لحظه هم لذت می‌بردیم، چون بازی در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اتفاق خاصی است… وقتی کارها را با لذت انجام می‌دهی، آن‌ها را بهتر انجام می‌دهی.»

اکنون سیتی در آخرین مسابقه‌اش در فصل ۲۳-۲۰۲۲ باید با اینتر در فینال لیگ قهرمانان روبرو شود، مسابقه‌ای که برد در آن نه فقط به معنای قهرمانی در اروپاست، بلکه باعث فتح سه‌گانه نیز خواهد شد: «بردن سه‌گانه جایزه ویژه‌ای برای همه در منچسترسیتی است.»
برناردو سیلوا البته تاکید کرد همه فصل برای‌شان این قدر خوب پیش نرفته: «فصل سختی بود؛ مثلا ۹۰ درصد از فصل پشت سر آرسنال بودیم. چهار، پنج بازی پشت سر هم بود که نمی‌توانستیم ببریم. برای همین نمی‌توانستیم اعتماد به نفس پیدا کنیم، که فکر کنیم شکست‌ناپذیر هستیم. چون وقتی پنج، شش، هفت تا بازی را پشت سر هم می‌بری، این احساس را پیدا می‌کنی که شکست‌ناپذیر هستی. و وقتی یک تیم چنین احساسی دارد، متوقف کردن آن سخت می‌شود.»

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.