۱۰:۲۳ - ۱۴۰۳/۰۳/۱۶

بررسی دقیق هویت و جایگاه ذوالقرنین در قرآن و تمدن اسلامی

در تاریخ ۱۶ خرداد ۱۴۰۲، پژوهشگر برجسته سید عبدالرسول حسینی نودادی مطالعه جامعی را درباره شناسایی هویت و جایگاه ذوالقرنین در قرآن کریم و تمدن اسلامی منتشر کرده است.

بررسی دقیق هویت و جایگاه ذوالقرنین در قرآن و تمدن اسلامی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، این گزارش پژوهشی به طور تفصیلی به بررسی ادله موافقان تطبیق ذوالقرنین با کورش پرداخته و نتیجه گرفته که این تطبیق قابل پذیرش نیست. همچنین در این مطالعه اثبات شده که ذوالقرنین پیامبر نیست و قوم یاجوج و ماجوج نیز تاتارها و مغول ها نیستند.

یکی از نکات قابل توجه این گزارش، بررسی تفاوت های میان سد ذوالقرنین و سد کورش است. این موضوع نشان می دهد که پژوهش حاضر به صورت جامع به ابعاد مختلف مرتبط با ذوالقرنین پرداخته است.

متخصصان معتقدند این تحقیق می تواند به روشن شدن ابهامات پیرامون این شخصیت قرآنی کمک کند. آنها همچنین رویکرد همه جانبه و دقیق این مطالعه را قابل تقدیر دانسته و معتقدند انتشار چنین گزارش هایی می تواند دانش ما را درباره ذوالقرنین و تاریخ تمدن اسلامی غنی تر کند.

در کل، این پژوهش جامع و عمیق، گام مهمی در راستای شناخت هرچه بیشتر ابعاد مختلف مرتبط با شخصیت ذوالقرنین و جایگاه آن در قرآن و تاریخ اسلام محسوب می شود.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط