برترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم اردیبهشت ماه

بازار امروز با افزایش نسبی عرضه در نماد‌های بزرگ آغاز به کار کرد.

به گزارش اندیشه معاصر؛ امروز چهارشنبه (یکم اردیبهشت ماه) بازار با افزایش نسبی عرضه نسبت به روز گذشته در نماد‌های بزرگ و کوچک آغاز به کار کرد.

برترین صفوف تقاضا و عرضه در بورس و فرابورس در پیش گشایش

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم اردیبهشت ماه

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش سهام در یکم اردیبهشت ماه

بازار در آخرین روز معاملاتی هفته، با افزایش عرضه آغاز بکار کرد و شاهد افت دسته جمعی تمام نماد‌های بزرگ و کوچک هستیم.

در جریان معاملات منفی و پر عرضه گروه بانکی ها؛ شاهد سبزپوشی و قرار گرفتن نماد وبملت در قیمت ۴۲۱ تومان هستیم. وپاسار با رشد بیش از ۱ درصدی در محدوده قیمتی ۱۳۷۳ تومان داد و ستد می‌شود.

فت شاخص کل تا ساعت ۹:۲۰ به بیش از ۵ هزار واحد رسیده و همچنان شاهد افزایش عرضه و فشار فروش در عمده نمادهای بزرگ و کوچک هستیم و نماگر بورس در سطح ۱ میلیون و ۲۱۴ هزار واحد قرار دارد. در این لحظه بیشترین تاثیر منفی را بروی شاخص کل نمادهای گروه فلزات اساسی، نماد شستا و پالایشی ها داشتند.

تعداد ۲۸۶ نماد در کف قیمت روزانه با صفوف فروش به ارزش بیش از ۳ هزار و ۲۸۳ میلیارد تومان مواجه هستند.

در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه شاخص کل بورس پس از افت پنج هزار و ۸۲۷واحدی (۰.۵درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۱۳هزار واحد قرار گرفت و شاخص کل هم‌وزن با کاهش ۰.۱درصدی مواجه شد.

آخرین قیمت ۱۶نماد حداقل یک درصد نسبت به قیمت روز قبل آن‌ها افزایش یافته و ۳۶۵نماد با کاهش بیش از یک درصدی قیمت همراه بوده‌اند.

نمادهای خودرو، برکت، شستا، وبملت، خساپا، وبصادر و فملی در گروه پرتراکنش‌ترین‌های بورس و نمادهای ذوب، شگویا، بپیوند، پیزد، آریا، بگیلان و بجهرم در گروه پرتراکنش‌ترین‌های فرابورس قرار گرفتند. ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز در مجموع به حدود ۳۷۰میلیارد تومان رسید. حقیقی‌ها تا ساعت مورد اشاره رقمی در حدود ۱۰۵میلیارد تومان نقدینگی از بازار خارج کردند.

در ساعت ۹ و ۳۵دقیقه جمع صف‌های خرید حدود ۱۵۵میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۳۶۵میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به پنج هزار و ۲۱۵میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین عرضه در صفوف فروش کویر، تپکو و بنو به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام فولاد سپید فراب کویر بیش از ۲۳۰میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

بیشترین تقاضا نیز در صفوف خرید غگیلا، ورازی و قیستو در نوبت انتظار است. ارزش ۱۰صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع ۱۳۵میلیارد تومان (۸۸درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر هزار و ۷۵میلیارد تومان (۲۰درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۶نماد و حجم صف‌های فروش در ۱۶۳نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است. گفتنی است حجم صف شیر پاستوریزه پگاه گیلان (غگیلا) به ۹.۸درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

«فلزات اساسی» کم اقبال‌ترین صنعت امروز با خالص سفارش فروش حدود ۵۷۵میلیارد تومان است و پس از آن گروه «انبوه سازی، املاک و مستغلات» قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۴۱۰میلیارد تومان می‌شود. همچنین در طرف دیگر معاملات تقاضای چشمگیری وجود ندارد.

حدود ۱۹درصد از پنج هزار و ۵۲۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند. در مجموع ۳۷۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن هزار و ۴۹۴درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به پنج هزار و ۸۹۰میلیارد تومان خواهد رسید.