۲۰:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۳

برای پرسپولیسی ها مفتی بازی می کنم

قدیمی‌ها گفته‌اند خورشید هیچ وقت پشت ابر نمی‌ماند، حقیقت بالاخره خود را نشان می‌دهد.

پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،به شهادت آرشیو خبر ورزشی همواره منتقد خریدهای بد خارجی در فوتبال ایران بوده‌ایم. نمونه‌هایی که متاسفانه کم هم نیستند و با فشار دلال‌ها هر سال از پیکر نحیف این فوتبال با قراردادهای دلاری ارتزاق می‌کنند و هیچ چیز برای اضافه کردن به فوتبال ایران ندارند.

حساب آن دسته خریدهای خوب خارجی که هم به نتیجه‌گیری در کوتاه مدت تیم‌ها کمک می‌کنند و هم در دراز مدت در پیشرفت فوتبال ایران و استعدادهای جوان ما موثر هستند، کاملا جداست. هر چقدر از این دست بازیکن و مربی خارجی بیاوریم کم است..

اما دسته دوم بازیکنانی هستند که مشابه آنها در میان استعدادهای خودمان بسیار زیاد است و متاسفانه به خاطر پورسانت دلاری دلال‌ها به فوتبال ایران قالب می‌شوند. ما همیشه با این عده مشکل داشتیم و تا روز آخر هم این انتقاد را خواهیم کرد

اما متاسفانه حکایت بد و بدتر همین حکایت فوتبال ماست. جایی که چون اتفاق بدتری هم می‌افتد مجبور می‌شویم آن اتفاق بد را فعلاً رها کنیم، اتفاق بد بازیکنان خنثی و معمولی هستند که با هزینه دلاری می‌آیند و اتفاق بدتر آنها که حتی در حد بازیکن معمولی هم نیستند فقط دلار می‌گیرند تا در ایران به تفریحات خود برسند!

ما در این فوتبال مربیانی داشته‌ایم که در کشور خود شکلات فروش بودند. به اسم بازیکن کسانی به این فوتبال آمده‌اند که در کشور خود پرنده می‌فروختند! کسانی که در یک هتل کارمند نظافت بودند و با ارتباطات آنچنانی هم جای یک جوان ایرانی را گرفتند و هم از بیت المال دلار خارج کردند، همان‌ها که با شکایت به فیفا آبروی فوتبال ایران و ایرانی‌ها را هم بردند.

اما یکی دیگر از مشکلات ما در فوتبال این است که کاری به آمادگی و کیفیت بازیکن نداریم و تنها به گذشته و اسم و رسم او نگاه می‌کنیم. گادوین منشا مثال بارز این دسته از بازیکنان است.

بازیکنی که در بدو ورود به ایران یک نیم فصل در پیکان خوب بود اما هرگز در حد و اندازه پرسپولیس نبود. در فصلی که برانکو دستش بسته بود و تنها ۱۳ بازیکن داشت، به اجبار از منشا استفاده کرد و او طی دو فصل و نیم تنها یک گل به الدحیل زد و تمام!

پس از آن منشا به استقلال، فولاد و مس رفت و در هیچ کدام از این تیم‌ها دیگر هرگز موفق نبود. در فاصله بین دو تیم گاه یک نیم فصل بیرون می‌ماند و از هیچ کجای این کره زمین پیشنهادی برای بازی نداشت! او آنقدر احت با این موضوع برخورد می‌کرد که شایسته هیچ ورزشکار حرفه‌ای نیست.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار