• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 18 - ربيع أول - 1443
  • برابر با : Sunday - 24 October - 2021

اخبار ویژه

احتمال لغو ویزای عراق در روزهای آینده+ شرط اعزام به عتبات آمار کرونا در ایران امروز ۲ آبان ۱۴۰۰+ شهر‌های در وضعیت قرمز اعمال شب و روز هفدهم ربیع الاول ۱۴۰۰ جزییات دورکاری مادران شاغل دارای فرزند زیر ۶ سال شرط حضور در کلاس‌های دانشگاه فقط با کارت واکسیناسیون اطلاعیه جدید صندوق بازنشستگی کشوری درباره خرید اقساطی لوازم خانگی تصمیم جنجالی اولین مرد باردار جهان+ جزئیات شرایط کامل دریافت وام دانشجویی در تمام مقاطع برای سال ۱۴۰۰-۱۴۰۱ تفاوت مرخصی استعلاجی و استحقاقی چیست؟ مهمترین عوامل خطر پوکی استخوان+ درمان فال حافظ امروز ۲ آبان ۱۴۰۰ پیش بینی هواشناسی امروز ۲ آبان ۱۴۰۰ وضعیت راه های کشور در ۲ آبان ماه/ ترافیک روان در محورهای شمالی کشور گیاهی که پادشاه تقویت استخوان انسان است ازدواج با فرد سرد مزاج قاتل میگرن و فشار خون فقط این دمنوش ایرانی است واکسن جانسون اند جانسون چند درصد با کرونا مقابله می کند+ مشخصات دقیق آموزش روابط زناشویی این غذا‌ها را بخورید موهایتان می ریزد خشکی پوست به راحتی قابل درمان شد!

مهار کرونا

برای مهار کرونا ۸۳ درصد جامعه باید واکسینه شوند

  • کد خبر : 1161620
  • ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
برای مهار کرونا ۸۳ درصد جامعه باید واکسینه شوند
مدیر روابط عمومی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز تاکید کرد که برای رسیدن به وضعیتی مناسب در زمینه مقابله با همه گیری و مهار زنجیره انتقال کروناویروس، باید حداقل ۸۳ درصد از اعضای جامعه واکسینه شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سید روح‌الله حسینی دوشنبه ۲۹ شهریور در جمع خبرنگاران گفت: طبق محاسبات متخصصان اپیدمیولوژی، برای کاهش زنجیره انتقال بیماری کووید۱۹ و ایمن سازی جامعه در برابر این بیماری، باید حداقل ۸۳ درصد از جامعه علیه این ویروس واکسینه شوند که این هدف در برخی از گروه های سنی در استان فارس محقق شده است، اما در بسیاری از گروه های سنی هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله داریم که ضرورت دارد افراد نوبت واکسن خود را به تعویق نیاندازند.

حسینی با بیان اینکه اکنون حدود ۸۹.۹ درصد از کل اعضای گروه سنی ۶۵ تا ۷۰ سال استان فارس واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، این گروه را دارای بالاترین میزان در بحث واکسیناسیون دانست و گفت: سطح واکسیناسیون افراد در گروه سنی بالای ۸۵ ساله‌های فارس ۶۵.۹ درصد است.

او ادامه داد: تاکنون ۷۹.۵ درصد از افراد گروه ۸۰ تا ۸۵ ساله‌ و ۸۴.۶ درصد از کل افراد گروه ۷۰ تا ۷۵ ساله‌، ۸۹.۹ درصد از افراد ۶۵ تا ۷۰ ساله و ۸۸ درصد از افراد گروه سنی ۶۰ تا ۶۵ ساله‌ در استان فارس واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.

حسینی گفت: میزان واکسیناسیون فارس در افراد ۵۵ تا ۶۰سال ۸۳.۵ درصد، ۵۰ تا ۵۵ سال ۷۴.۱ درصد؛ افراد ۴۵ تا ۵۰ سال به ۶۴.۳ درصد؛ افراد ۴۰ تا ۴۵ سال ۵۶.۶ درصد؛ افراد ۳۵ تا ۴۰ سال ۵۱.۷ درصد؛ افراد ۳۰ تا ۳۵ سال ۴۶.۷ درصد؛ افراد ۲۵ تا ۳۰ سال ۴۴.۱ درصد؛ افراد ۲۰ تا ۲۵ سال ۴۷.۸ درصد و افراد ۱۸ تا ۱۹ سال ۴۱.۶ درصد رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با یادآوری اینکه درصدهای ذکر شده مربوط به افرادیست که دوز اول واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، گفت: تا کنون، یک میلیون و ۹۹۸ هزار و ۲۴۸ دوز نوبت اول و ۸۱۴ هزار و ۱۰۱ دوز نوبت دوم واکسن علیه کروناویروس در مراکز واکسیناسیون به مردم استان فارس تزریق شده و مجموع واکسن‌های تزریق شده در این استان به دو میلیون و ۸۱۲ هزار و ۳۴۹ دوز رسیده است.

حسینی از مردم درخواست کرد تا واکسیناسیون خود را به تاخیر نیندازند و با کمک به کادر درمان، به سرعت انجام واکسیناسیون تا رسیدن به درصد مورد نیاز برای ایجاد ایمنی جمعی بیافزایند و گفت: شهروندان به جای در نظر گرفتن نوع خاصی از واکسن، برای ایمنی خود در برابر این بیماری اقدام کنند زیرا اولویت مهم برای کشور، واکسیناسیون سریع و عمومی و موفقیت در مهار همه گیری کروناویروس است.

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1161620
  • نویسنده : زهرا قربانی
  • منبع : منیبان

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0

دیدگاهها بسته است.