10:30 - 1403/04/15

اجتماعی

برای ایجاد شغل به طور میانگین باید چقدر داشته باشیم؟

میانگین هزینه ایجاد شغل در کشور را در اندیشه معاصر ببینید

برای ایجاد شغل به طور میانگین باید چقدر داشته باشیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، محمود کریمی بیرانوند، معاون اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی در گفتگویی به راه‌اندازی سامانه جست‌وجوی شغل اشاره و تصریح کرد: این سامانه با هدف نظارت بر عملکرد کاریابی‌ها، ایجاد شفافیت در بازار کار، عدم مراجعه حضوری، کم کردن هزینه جست و جوی شغل و تسریع در نقل و انتقال نیروی کار ایجاد شده و بستری برای ارتباط بین کارفرما و کارجو محسوب می شود.

برای ایجاد شغل به طور میانگین باید چقدر داشته باشیم؟

وی در ادامه به آخرین جزئیات ثبت درخواست شغلی و به کارگماری در سامانه جست و جوی شغل اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۸۱ هزار نیروی کار به این سامانه مراجعه کرده و ۳۵ هزار کارفرما درخواست تامین نیروی کار را خود را در سامانه به ثبت رساندند.

کریمی بیرانوند در این راستا تصریح کرد: براین اساس تاکنون ۱۷۷ هزار فرصت شغلی نیز توسط کارفرمایان و کاریابی‌ها در سامانه ثبت شده و ۱۵۰ هزار نفر به کار معرفی شدند که در مرحله چانه زنی و مذاکره برای شغل هستند.

شغل

شغل

معاون اشتغال وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی همچنین از به کارگماری بیش از ۴۱ هزار نفر از طریق سامانه جست و جوی شغل خبر داد و اظهار کرد: هم اکنون حدود ۱۰۰۰ کاریابی در سراسر کشور به این سامانه متصل هستند و همه کاریابی‌های مجازی و فیزیکی و برخط می‌توانند از سامانه استفاده کنند.

وی با بیان اینکه میانگین هزینه ایجاد شغل در کشور بین ۲۵۰ میلیون تا ۳۵۰ میلیون تومان است، گفت: تا پایان سال ۱۴۰۲ سهم بخش‌های عمده اقتصادی از اشتغال ایجادی در حوزه خدمات ۵۴.۹ درصد، صنعت ۳۴.۹ درصد و کشاورزی ۵.۶ درصد است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط