00:15 - 1403/03/25

برای اوسمار ویرا ؛ خداحافظ مرد حرفه‌ای و دوست داشتنی!

پس از کش و قوس های فراوان بالاخره اوسمار ویرای برزیلی ار پرسپولیس جدا شد.

برای اوسمار ویرا ؛ خداحافظ مرد حرفه‌ای و دوست داشتنی!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بعد از یک هفته از انتشار اخبار ضد و نقیض از احتمالات ماندن و یا نماندن اوسمار ویرا، بالاخره بعد از ظهر امروز باشگاه پرسپولیس جدایی این سرمربی برزیلی را رسما اعلام کرد.

اوسما ویرا که دو فصل قبل به عنوان دستیار یحیی گل‌محمدی به پرسپولیس پیوست، در نیم فصل لیگ گذشته و بعد استعفای یحیی هدایت سرخپوشان پایتخت را برعهده گرفت و توانست سرخپوشان را به مقام قهرمانی برساند.

این سرمربی در دوره حضور خود روی نیمکت پرسپولیس چه از لحاظ فنی و چه از لحاظ اخلاقی مورد تمجید بسیاری از کارشناسان فوتبال ایران قرار گرفت.

اوسمار ویرا سبک بازی پرسپولیسی‌ها را از سبک دفاعی و نتیجه گرا به سبکی هجومی تغییر داد که این تحول، تیم را در زمره برترین تیم‌ها از لحاظ خلق موقعیت‌ برد و عاملی برای تکرار قهرمانی سرخپوشان شد.

در سال‌های که پای مربیان خارجی پر حاشیه به لیگ برتر فوتبال ایران باز شده بود، اوسمار ویرای برزیلی اخلاق مدارانه در پرسپولیس فعالیت کرد و هرگز برای باشگاه خود حاشیه ساز نشد.

اوسمار ویرا حتی پس از رساندن پرسپولیس به عنوان قهرمانی، یحیی گل‌محمدی را فراموش نکرد و با پوشیدن پیراهنی که عکس سرمربی سابق سرخپوشان روی آن نقش بسته بود به جشن قهرمانی رفت و او را در این قهرمانی سهیم دانست‌.

اوسمار ویرا اگر چه دوران زیادی در پرسپولیس ماندگار نشد اما راه و روش وی قطعا در ذهن هواداران این باشگاه به نیکی باقی خواهد ماند.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط