۲۲:۲۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۳

کلیپ گردشگری

ببینید | به پر آب شدن دریاچه ارومیه امیدوار باشیم ؟

با بارش‌های اخیر و رهاسازی آب، این روز‌ها دریاچه ارومیه نسبت به گذشته شرایط امیدوارکننده‌ای دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،بارش‌های اخیر در کشور و همینطور رهاسازی آب و تامین حق‌آبه دریاچه ارومیه، وضعیت این دریاچه را به شرایط بهتری نسبت به سه سال گذشته رسانده است که در ادامه می‌توانید تصاویری از آن را مشاهده کنید.

ئیس سابق سازمان حفاظت از محیط زیست و دبیر سابق ستاد احیای دریاچه ارومیه پاسخ مثبتی به این سوال ندارد. عیسی کلانتری می‌گوید: اقدامات سخت‌افزاری احیای دریاچه ارومیه تقریبا تمام شده اما مساله این است کاری صورت نگرفته جز اینکه باران باریده و آب جمع شده است.

ببینید | به پر آب شدن دریاچه ارومیه امیدوار باشیم ؟

او ادامه می‌دهد: بله دریاچه آب دارد اما حتی نمک‌های ساحلی هم زیر آب نرفته است، نکته اینجاست که حتی نسبت به ۳ سال پیش در همین زمان، ۲.۵ تا ۳.۵ میلیارد متر مکعب میزان آب موجود در دریاچه کمتر شده است وگرنه همین که دریاچه حدود دو میلیارد متر مکعب آب داشته باشد هم کفایت می‌کند برای اینکه بخواهند در آن قایق‌سواری کنند.

او با تاکید بر اینکه این موقع از سال پرآب‌ترین زمان دریاچه ارومیه است و مهم این است که تابستان چه بلایی سر دریاچه می‌آید، می‌گوید: اگر دریاچه ارومیه بعد از پایان شهریور و ابتدای مهر ماه بیش از ۲ میلیارد متر مکعب آب داشت، می‌شود گفت که کارهایی از سوی دولت انجام شده و جواب داده، اما اگر فقط یک میلیارد متر مکعب آب داشت یعنی هیچ کاری صورت نگرفته است. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط