۱۱:۱۲ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۷

کلیپ خبری

ببینید | اطلاعاتی درباره جنگنده روسی که به ایران تحویل داده شد

الشرق به نقل از مدرن پالیسی، گزارشی درباره مشخصات اسکادران جنگنده‌های سوخو 35 روس که به ایران تحویل داده می‌شود و محل استقرار آنها پخش کرد. این گزارش را با زیرنویس فارسی می‌بینید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،سوخو-۳۵ در سازمان ناتو با نام فلانکر-E شناخته می‌شود. این هواپیما توانایی انجام گستره‌ای از دشوارترین مانورها از جمله مانور کبرا، مانور کولبیت، مانور زنگوله (بِل)، مانور تِیل اِسلاید و مانور هوک را در بالاترین کیفیت داراست. این هواپیما می‌تواند در کمتر از ۵ ثانیه سرعت خود را به صفر رسانده و کاملاً تغییر جهت دهد.

جنگنده ها در دنیای امروز نقش مهم و موثری را در حوزه دفاعی و نظامی کشورهای جهان ایفا می کنند؛ در این میان برخی از جنگنده ها به واسطه امکانات و تجهیزاتی که دارند، شهرت بیشتری را در جهان پیدا می کنند. سوخو ۳۵ یکی از همین هواپیماهاست. این جنگنده ساخت روسیه برای عملیات برتری هوایی ساخته شده و بسیار مانورپذیر است. سوخو ۳۵ به تجهیزات اویونیک و تسلیحات پیشرفته، از جمله سیستم راداری قوی و موشک های هوا به هوای مختلف مجهز است و می تواند تا ۳۶۰۰ کیلومتر برد داشته باشد.

ببینید | اطلاعاتی درباره جنگنده روسی که به ایران تحویل داده شد

سوخو ۳۵ نسخه توسعه یافته از سوخو ۲۷ است که در اوایل دهه ۱۹۸۰ توسعه و ساخت آن آغاز شد. این هواپیما اولین بار در سال ۱۹۸۸ پرواز کرد و در ابتدا با نام Su-۲۷M شناخته می شد. این هواپیما فوق چابک در درجه اول برای ماموریت های برتری هوایی استفاده می شود اما همچنین به واسطه قابلیت بسیار گسترده که داشت، برای انجام عملیات های هوا به زمین پیشنهاد شد. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط