۰۹:۳۳ - ۱۴۰۲/۱۲/۱۴

خانم ها حتما بخوانند؛

با بوی بد گوشواره چه کنیم / راه کارهای طلایی برای رفع بوی پنیری و بد گوشواره

گوشواره های شما بوی پنیر می دهد؟چرا گوشواره های بسیاری از خانم ها بوی پنیر می دهند؟آیا طبیعی است که گوشواره بوی پنیر بدهد؟ ما در اندیشه معاصر به این موضوع پرداخته ایم.

با بوی بد گوشواره چه کنیم / راه کارهای طلایی برای رفع بوی پنیری و بد گوشواره

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بنابراین گوشواره‌های شما بوی پنیر می‌دهند—شما تنها نیستید و احتمالاً این چیزی است که در حال رخ دادن است. ما در اندیشه معاصر به بوی بد گوشواره و راه از بین بردن بوی بد گوشواره پرداخته ایم. شما در ادامه زنی که در آینه نگاه می کند در حالی که یک گوشواره به سر می کند، متعجب است که چرا بوی بد می دهد.

یک بشقاب پنیر خوب برای مهمانی ها (حتی مهمانی های یک نفره) عالی است. پنیر همچنین به عنوان بخشی از ساندویچ، تاکو، سالاد و تخم مرغ کاملاً بازی می کند. شما نام غذا را می برید، و این محصول لبنی بسیار دوست داشتنی تقریباً تضمین شده است که آن را بالا ببرد.

بوی پنیر می تواند برای علاقه مندان خوشایند باشد – مگر اینکه از گوش آنها خارج شود. به طور خاص، گوشواره های آنها. این سوال پیش می آید: چرا

گوشواره های شما بوی پنیر می دهد؟

بله، این چیزی است که می تواند اتفاق بیفتد (و بیشتر از آن چیزی که شما ممکن است فکر کنید).

دکتر مایا توسانی، پزشک متخصص پوست و صاحب تخصص درماتولوژی مدرن می‌گوید: «بوها، به‌ویژه بوی نامطبوع، نشانه‌های بسیار مهمی از یک مشکل هستند. “توجه به بو می تواند شما را عاری از عفونت نگه دارد و در صورت وجود مشکل در انتظار شما را مطلع سازد.”

دکتر امی هوانگ، دکتر، متخصص پوست دارای گواهی هیئت مدیره با دفاتر پزشکی منهتن و مشارکت کننده در LabFinder توضیح می دهد که علاوه بر این، بوی پنیر می تواند نشانه التهاب باشد (یا چیزی که ممکن است باعث ایجاد آن شود اگر سریع آن را نیش ندهید). .

در مواقع دیگر، یک گوشواره با بوی پنیر جای نگرانی نیست (حتی اگر نسبتاً ناخوشایند باشد). متخصصان پوست در مورد اینکه چه زمانی برای گوشواره ها بوی پنیر طبیعی است، چه زمانی اینطور نیست و چگونه می توان از آن جلوگیری کرد، بحث کردند.

با بوی بد گوشواره چه کنیم / راه کارهای طلایی برای رفع بوی پنیری و بد گوشواره

با بوی بد گوشواره چه کنیم / راه کارهای طلایی برای رفع بوی پنیری و بد گوشواره

چرا گوشواره های من بوی پنیر می دهند؟

تجمع محصولات و روغن های مختلف به احتمال زیاد در گوشواره هایی که بوی پنیر دارند، مقصر است. دکتر Viktoryia Kazlouskaya، مدیر عامل شرکت Dermatology Circle PLLC، می گوید: «در سوراخ کردن گوشواره، روغن ها، سلول های مرده پوست و محصولات آرایشی تجمع می یابند.

این تجمع می تواند به دلایل مختلفی مانند استفاده مکرر از محصولاتی مانند اسپری مو اتفاق بیفتد. یکی دیگر؟ دکتر ثسانی توضیح می‌دهد: «عرق در حین تمرین می‌تواند در اطراف گوشواره، قسمت پشتی و در طراحی گوشواره رسوب کرده و خشک شود و بوی بدی ایجاد کند.

این دستور العملی است که گوشواره ها بوی پنیر می دهند – و نه آن نوع خوشمزه ای که در فوندو پیدا می کنید.

دکتر ثسانی می‌گوید: «انباشته شدن سلول‌های مرده پوست همراه با ترشحات غدد چربی در پوست، ماده خمیری غلیظ‌تری به نام سبوم می‌سازد که بوی پنیر کهنه یا پاهای بدبو می‌دهد.»

هی پرسیدی

علاوه بر این، برخی از گوشواره‌ها بیشتر از بقیه کمی نرم می‌شوند. دکتر ثسانی می‌گوید: «بوییدن گوشواره‌ها می‌تواند طبیعی باشد، به‌ویژه زمانی که پشت‌های بزرگ یا طرح بزرگی دارند که ناحیه بزرگ‌تری از لاله گوش را می‌پوشاند و اجازه ریزش سلول‌های پوست را نمی‌دهد». “برای کسانی که سنج دارند، به دلیل کشش مداوم لوب، تجمع می تواند حتی مهم تر باشد.”

دکتر ثسانی می گوید این تجمع افراد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به عفونت قرار می دهد. دکتر کازلوسکایا اضافه می‌کند که گوشواره‌های بدبو می‌تواند نشان‌دهنده وجود عفونت از قبل باشد.

دکتر کازلوسکایا می گوید: «دلایل احتمالی دیگر برای بو می تواند شامل عفونت های باکتریایی یا گوشواره های جاسازی شده باشد. بیمارانی که حساسیت به فلز دارند ممکن است واکنش هایی مانند راش به گوشواره های حاوی نیکل، کبالت یا کروم را تجربه کنند که می تواند منجر به افزایش ترشح و بوی بد شود.

آیا طبیعی است که گوشواره بوی پنیر بدهد؟

این می تواند طبیعی (و بی ضرر) باشد که گوشواره ها بوی بهترین قسمت تخته غذاخوری را داشته باشند. با این حال، متخصصان پوست تاکید می کنند که توجه به بوی گوشواره ضروری است، به خصوص اگر مشکلات پوستی دیگری را در اطراف سوراخ های سوراخ دار خود تجربه می کنید. دکتر هوانگ می گوید: سوراخ های گوشواره به دلیل تجمع عرق، روغن، پوست مرده و باکتری ها می توانند بو بدهند. با این حال، اگر بو با درد یا تورم زخم همراه باشد، طبیعی نیست.»

دکتر کازلوسکایا این نکته را تکرار می‌کند: «اگر در اطراف سوراخ‌کاری احساس خارش یا درد دارید، توصیه می‌شود با یک متخصص پوست دارای مجوز هیئت مدیره مشورت کنید.

بوی بد گوشواره به ویژه در صورتی که پیرسینگ های جدیدی داشته باشید، که به گفته انجمن آکادمی درماتولوژی آمریکا می تواند حدود شش هفته طول بکشد، بسیار مهم است. به همین دلیل به افراد توصیه می شود در این مدت گوشواره را در پیرسینگ های جدید بگذارند. اگر سوراخ‌های جدید زخم، قرمز، پف‌کرده یا ترشح مایع زرد رنگ باشد، ممکن است عفونی شوند. بنابراین، اگر بوی پنیری هم می‌دهید، آن را نشانه دیگری در نظر بگیرید تا متخصص پوست در تماس باشد. پزشک مراقبت اولیه یا شرکت بیمه (در صورت وجود) می تواند به شما در دریافت ارجاع کمک کند.

دکتر کازلوسکایا می گوید که آب صابون نیز موثر است.

چه زمانی باید گوشواره را به دلیل بو بیرون بیاوریم؟

گوشواره ها فقط “چیز” نیستند. آنها ممکن است ارزش عاطفی داشته باشند یا نوعی ابراز وجود باشند. معمولاً در صورت بو کردن، لازم نیست آنها را از بین ببرید. با این حال، گاهی اوقات، برای بهترین است. دکتر کازلوسکایا می گوید: «نیازی به دور انداختن گوشواره ها نیست، مگر اینکه باعث واکنش های آلرژیک یا تحریک شوند». تمیز کردن منظم باید برای جلوگیری از بو کافی باشد. علاوه بر این، شستن گوش ها با آب و صابون و پاک کردن آنها با الکل بسیار مهم است.

دکتر ثسانی اضافه می کند که اگر شستشو بو را از بین نبرد، ممکن است زمان خداحافظی فرا رسیده باشد.

چگونه سوراخ های گوشواره را تمیز می کنید؟

دکتر هوانگ می گوید: گوشواره ها و سوراخ های گوشواره را به طور منظم با صابون ملایم و آب گرم یا یک سواب پنبه آغشته به الکل تمیز کنید. گوشواره‌ها را مرتباً عوض کنید و اگر آب و صابون معمولی به بو کمک نمی‌کند از پاک‌کننده‌های ضد باکتری استفاده کنید.»

اگر اخیرا گوش های خود را سوراخ کرده اید، دکتر ثسانی می گوید که می خواهید هر روز آن ناحیه را تمیز کنید. او می گوید: «آنها سوراخ های کوچکی هستند که می توانند کثیفی، سلول های پوست و سبوم را به دام بیندازند. شستن روزانه زیر دوش و استفاده از آب گرم و صابون برای پاکسازی کامل و همچنین از بین بردن تجمع بیش از حد سلول های پوست مهم است. علاوه بر این، دکتر ثسانی می گوید که سوراخ های جدید را دو تا سه بار در روز با محلول نمکی، صابون ضد باکتری یا محلول سوراخ کننده گوش تمیز کنید.

دکتر ثسانی می گوید: «مطمئن شوید که باقی مانده صابون کاملاً شسته شده است.

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط