۱۴:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۵

کلیپ سلامت

با انجام این روش ها آی کیو خودرا بالا ببرید + ویدیو

مغز و آی کیوی انسان در واقع مثل یک ماهیچه عمل می‌کند و می‌توانید همانطور که با تمرین ماهیچه‌هایتان را تقویت می‌کنید، عملکرد مغزتان را نیز تقویت کنید. ‌اما مشکلی که وجود دارد این است که بیشتر تمریناتی که برای تقویت مغز و آی کیو توصیه می‌شوند به شدت کسل کننده هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر واژه آی کیو (IQ) یا ضریب هوشی را همه افراد در زندگی خود شنیده اند. از این معیار برای اندازه گیری هوش فکری استفاده می کنند. ضریب هوشی بالا عامل تعیین کننده هوش نیست اما برای توصیف پتانسیل هوشی فرد و تشخیص ناتوانی ذهنی به عنوان یک معیار به کار می رود. در مقاله امروز به روش هایی خواهیم پرداخت که به فرد در تقویت ضریب هوشی کمک خواهند کرد.

فعالیت های استدلال دیداری فضایی را انجام دهید

این فعالیت ها به فرآیندهای ذهنی مربوط به بازنمایی فیزیکی اطلاق می شود. نقشه خوانی از جمله این فعالیت هاست. خواندن و تفسیر نقشه به استدلال و پردازش بصری- فضایی نیاز دارد که تمرین این موارد باعث تقویت ضریب هوشی می شود. فعالیت های زیر جزو فعالیت های آموزش بصری و فضایی هستند:

  • مدل های سه بعدی
  • تشخیص پیچ و خم ها
  • منشوره های باز شده
  • فعالیت های که با دیدگاه فرد در ارتباط اند.
با انجام این روش ها آی کیو خودرا بالا ببرید + ویدیو

با انجام این روش ها آی کیو خودرا بالا ببرید + ویدیو

مطالعه مداوم داشته باشید

تحقیقات نشان داده اند مطالعه می تواند در تقویت ضریب هوشی موثر باشد. بر اساس مطالعه ای، زمانی که والدین با صدای بلند برای فرزندان کتاب می خوانند مهارت های زبانی و رشد شناختی کودک بهبود می یابد و این مسئله باعث افزایش آی کیو در او می شود.

زبانی جدید یاد بگیرید

آموزش زبان در سن خاص می تواند باعث افزایش و تقویت ضریب هوشی در فرد شود. مطالعه ای که اخیرا انجام شده ارتباط بین یادگیری زبان اولیه و آی کیو را مورد بررسی قرار داد. نتایج نشان داد یادگیری زبان از طریق گفتگو و تعامل از ۱۸ تا ۲۴ ماهگی می تواند برای پیامدهای شناختی بعدی در زندگی بسیار مفید باشد. در مقابل پژوهشی که در سال ۲۰۲۰ بر روی بزرگسالان انجام شد نشان داد در بزرگسالانی که ۱۱ هفته آموزش زبان گذرانده اند چندان تاثیری بر روی آی کیو آنها مشاهده نشده است.

تحصیلات خود را ادامه دهید

آموزش دیدن نقش مهمی در هوش انسان دارد و باعث افزایش و تقویت ضریب هوشی می شود. در مطالعه ای که در مورد آی کیو و آموزش بر روی ششصد هزار نفر شرکت کننده انجام شد تاثیر آموزش بر آی کیو مورد بررسی قرار گرفت. در پایان محققان دریافتند که آی کیوی شرکت کنندگان به ازای هر سال تحصیل رسمی، یک تا پنج امتیاز افزایش می یابد.

چه کارهای باعث تقویت ضریب هوشی نمی شوند؟

برخی از افراد برای تقویت ضریب هوشی به سراغ مصرف مولتی ویتامین و آموزش تست هوش می روند. باید دانست این فعالیت ها چندان کمکی به توسعه مهارت های لازم برای بهبود نمره ضریب هوشی نمی کنند و غالبا باعث افزایش آی کیو نمی شوند. در اندیشه معاصر ببینید

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

آخرین اخبار