۲۰:۴۶ - ۱۴۰۲/۱۱/۰۶

بالاخره دولت ترمیم حقوق کارمندان را پذیرفت! | افزایش فوق العاده ویژه حقوق از این تاریخ

عقب افتادن حقوق و دستمزدها از تورم واقعیتی غیرقابل انکار است.

افزایش حقوق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،حمیدرضا حاجی بابائی درباره پرداخت فوق‌العاده خاص، گفت: براساس لایحه دولت افزایش حقوق تمامی کارکنان برای سال آینده به صورت میانگین ۱۸ درصد پیش‌بینی شده بود که کمیسیون تلفیق این عدد را به ۲۰ درصد رساند، البته معافیت مالیاتی به صورت پلکانی اعمال و این عدد در سال آینده ۱۲ میلیون در نظر گرفته شد، همچنین کف حقوق نیز ۱۰ میلیون تومان پیش‌بینی شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی درباره مصوبه فوق‌العاده خاص ادامه داد: براساس مصوبه کمیسیون فوق‌العاده خاص به همه پرداخت می‌شود؛ البته تلاش خواهد شد، عدالت در این موضوع رعایت شود زیرا ما نماینده همه مردم هستیم.

وی نحوه پرداخت فوق‌العاده خاص را با ذکر مثالی توضیح داد و گفت: حقوق فردی که در سال ۱۴۰۲ حدود ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان است، پس از رشد ۲۰ درصدی و دریافت فوق العاده خاص، بیش از ۴۰ درصد افزایش می‌یابد و این روند ادامه می‌یابد؛ هرچند فوق‌العاده خاص به حقوق بیش از ۲۰ میلیون تومان نیز افزوده می‌شود اما درصد آن کمتر است. بنابراین فوق‌العاده شامل همه می‌شود البته بحث هیات علمی‌ها و قضات جدا است، اما این موضوع مربوط به کارکنان دولت، معلمان و کارمندان آموزش و پرورش، پرستاران و … است، ما منابع موردنیاز این اقدام را نیز پیش‌بینی کردیم.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

محمد

پاسخ دادن

۰۷ بهمن ۱۴۰۲


چجوری درصد افزایش فوق العاده خاص به حقوق های بالای 20 درصدکمتر خواهد شد در صورتی که حکم این افراد بیشتر است یعنی بین کسی که 50 میلیون حقوق میگیرد با کسی که 20 میلیون میگرد فوق العاده خاص تفاوتین دارد؟؟؟

آخرین اخبار