۲۲:۳۰ - ۱۴۰۲/۱۲/۰۷

باقیمانده پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ آموزش و پرورش چه زمانی واریز می‌شود؟/ پرداخت ۲ تا ۳ ماه حق التدریس‌ معلمان به زودی

سخنگوی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ۷۰ درصد پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۴۰۱ به حساب آنها واریز شده است گفت: اعتبار ۳۰ درصد باقی مانده نیز تامین شده و قبل از واریز حقوق اسفند پرداخت شود.

باقیمانده پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ آموزش و پرورش چه زمانی واریز می‌شود؟/ پرداخت ۲ تا ۳ ماه حق التدریس‌ معلمان به زودی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر،علی فرهادی، معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، در خصوص برنامه‌های وزارت آموزش و پرورش برای پرداخت حق‌الزحمه حق تدریسی‌ها به «ایسنا» گفت: قرار بر این بود معلم‌هایی که اضافه تدریس یا حق التدریس دارند هر دو ماه یکبار اضافه تدریس آنها واریز شود؛ ناظر به یک سری مشکلات که اصلیت آن تامین اعتبار بود، این پرداخت به تاخیر افتاد.

فرهادی ادامه داد: قبل از پایان سال نیز دو تا سه ماه حق التدریس معلمان واریز و تمام آن بعد از پایان سال تحصیلی یعنی خرداد ماه واریز می‌شود.

وی تاکید کرد: هنوز معتقدیم که اگر حق‌التدریس را به موقع پرداخت کنیم، انگیزه معلمان شاغل و بازنشسته برای تامین کسری نیرو بالا می‌رود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در آخرین ماه پاییز امسال بابت تاخیر در پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال ۱۴۰۱ عذرخواهی و در عین حال که دلیل این قصور را تامین منابع  بیان کرده بود، از رویکرد مثبت سازمان برنامه و بودجه  نسبت به فرهنگیان صحبت و گفته بود: «۳۰ درصد پاداش‌ها فردا (۱۵ آذر ۱۴۰۲)  پرداخت و امید داریم بقیه پاداش‌ها نیز تا پایان سال ۱۴۰۲ پرداخت شود.»

پرداخت ۶۵ درصد از مطالبات بازنشسته‌هااکوایران: معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اعلام کرد: ۶۵ درصد از مطالبات پاداش پایان خدمت ۹۵ هزار نفر بازنشسته دستگاه‌های اجرایی ملی، استانی و ایثارگران تامین اعتبار شد.
حال آنکه در ۶ بهمن داود منظور، رییس سازمان برنامه و بودجه، در صفحه خود در  فضای مجازی نوشته بود: تخصیص ۹ هزار میلیارد تومان اعتبار باقی‌مانده از مجموع ۳۳ هزار میلیارد تومان پاداش پایان خدمت ۷۵ هزار بازنشسته و ۳۰ هزار ایثارگر تا پایان سال ۱۴۰۱، انجام شد و تا چند روز آینده به حساب ایشان واریز خواهد شد.
پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

1 نظر برای این مطلب ثبت شده است:

آتشدل

۰۸ اسفند ۱۴۰۲


ما فرهنگیان با وعده شما ( پرداخت حق التدریس هر دو ماه) درس را برداشتیم شما از فرهنگیان و بازنشسته ها سواستفاده کردید انشالله آن دنیا پاسخگوی حق الناس باشید.

نظرات بسته شده است

آخرین اخبار