باشگاه استقلال جواب یحیی گل محمدی را داد

باشگاه استقلال جواب یحیی گل محمدی را داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر ،تیم‌های استقلال و پرسپولیس به دیدار پایانی جام حذفی راه پیدا کرده‌اند و این بازی از آن جهت حساس است که در بازی برگشت دو تیم در هفته بیست و هفتم لیگ برتر و در شرایطی که استقلال در صدر جدول بود، پرسپولیس برنده و در نهایت قهرمان لیگ برتر شد. استقلالی‌ها بر این عقیده‌اند در بازی برگشت دو تیم داور باید برخورد توپ به دست گولسیانی را برای آنها پنالتی می‌گرفت و به همین خاطر بعد از بازی با نساجی در مصاحبه‌های خود به استفاده از داور خارجی یا علیرضا فغانی در این بازی تاکید کردند. اما خداداد افشاریان امروز به طور رسمی اعلام کرد سیاست کمیته داوران استفاده از داور ایرانی برای این بازی است.

 به نقل از ورزش سه؛ حجت کریمی، سرپرست باشگاه استقلال، همانند بازیکنان تیم استقلال به استفاده از داور خارجی در بازی روز چهارشنبه تاکید دارد و حتی گفت باشگاه استقلال حاضر است هزینه‌های سفر داور خارجی به تهران و دستمزد قضاوت او را پرداخت کند. او به خبرنگار خبر ورزشی اینطور گفته است: «همان‌طور که اعلام کردیم، ما حاضریم همه هزینه‌های حضور داور خارجی برای دربی فینال را پرداخت کنیم. با توجه به اتفاقاتی که در ماه‌های اخیر به ویژه این اواخر در بحث داوری شاهدش بودیم، نمی‌خواهیم چیزی به اما و اگر سپرده شود. بحث یک جام و قهرمانی در میان است. بنابراین به خاطر همین موضوع است که ما در این قضیه اصرار داریم تا از یک داور خارجی در دربی فینال استفاده شود. این موضوع را با احترام به داوران داخلی‌مان می‌گویم و قطعاً برای اینم قشر زحمتکش ارزش و احترام ویژه‌ای قائل هستم اما با توجه به حواشی اخیر قطعاً سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال در این زمینه باید هرگونه اقدامی‌ را انجام دهند تا حرف و حدیثی در این زمینه باقی نماند.»

او همچنین به طعنه‌های روز گذشته یحیی گل‌محمدی به ریکاردو ساپینتو واکنش نشان داد و گفت: «عجیب است که افراد رفتارهای خودشان کنار زمین را به این سرعت فراموش می‌کنند. کاری به فصل گذشته و اتفاقات قبل ندارم، اما در همین لیگ امسال دو یا سه بار سرمربی پرسپولیس با داوران سرشاخ شده و نسبت به قضاوت آنها اعتراضات شدیدی را انجام داده است. عجیب است که به این سرعت رفتارهای خودشان را فراموش می‌کنند. ضمن اینکه به نظر می‌رسد در آستانه بازی حساس مقابل استقلال سعی دارند سرمربی ما را تحت تاثیر صحبت‌های خودشان قرار بدهند، اما ساپینتو به خوبی با این مسائل آشنا شده و می‌داند چه حرفی با چه منظوری بیان می‌شود.»

پایان*/

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.