• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : Wednesday - 30 November - 2022

جام جهانی 2022

شلیک وحشتناک به صورت یک تماشاچی در استادیوم فوتبال+ فیلم ویدئویی زیبا از حاج قاسم سلیمانی در حال تماشای بازی فوتبال بزرگترین شوک ترکیب کی روش ستاره تیم ملی: می خواهیم تاریخ ساز شویم تعداد مصدومان برزیل در جام جهانی به سه رسید اسلحه پنهان کی‌روش رونمایی می‌شود/ ذخیره طلایی آماده مصاف بزرگ؟ اعلام درآمد باشگاه پرسپولیس از حضور ملی‌پوشانش در جام جهانی اقدام جنجالی ماموران ورزشگاه الثمامه/ ضبط وسایل تشویقی هواداران+ فیلم موقعیت گل برای سامان قدوس+ فیلم صعود ایران به ضرر پرسپولیس تمام می‌شود؟ کلیپ دیدنی فیفا همزمان با بازی ایران و آمریکا+ فیلم گل آمریکا که با پرچم کمک داور آفساید اعلام شد/ فیلم گل اول آمریکا به ایران+ فیلم خداحافظی یاران کی روش با جام جهانی 2022/ ایران ۰- ۱ آمریکا اعلام درآمد باشگاه پرسپولیس از حضور ملی‌پوشانش در جام جهانی بازیکن تیم ملی در انگلیس جراحی می‌شود برگزاری تمرین سرخپوشان پس از یک روز استراحت واکنش دو بازیکن رئال مادرید به شایعه درگیری در رختکن بلژیک واکنش وزیر سابق ارشاد به دیدار ایران و آمریکا؛ این مسابقه سیاسی نیست همه بار تیم ملی روی دوش استقلالی‌هاست/ پرسپولیس با دیدن جام جهانی از دربی وحشت کرد/ ته حساب استقلال را جارو کردند و رفتند

بازیگر سریال«بوتیمار»: خیلی چالش بزرگی است که بخواهی کمدی کار کنی

  • کد خبر : 1067533
  • 05 خرداد 1400 - 16:03
بازیگر سریال«بوتیمار»: خیلی چالش بزرگی است که بخواهی کمدی کار کنی
بازیگر سریال «بوتیمار» گفت: نهال تقریبا هم سن خودم است و دانشجو بودنش به من شباهت دارد و آنقدرها هم با من تفاوت ندارد. اما اتفاق ها و درگیری هایی که برایش در موقعیت پیش می آید، خیلی شبیه به من نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، سریال «بوتیمار» درست است نام عجیب و غریبی دارد که شاید خیلی ها برای اولین بار این نام را می شنوند. اما در بطن ماجرایش که بروید متوجه می شوید چرا این نام را برای این سریال انتخاب کرده اند.

این سریال روایت یک قصه خانوادگی را در دل جامعه و فراز و نشیب هایش نشان می دهد. خانواده ای که بنا به شرایطی مجبور به سفری به شمال کشور می شوند و هر کدام از اعضای آن دغدغه ای برای آینده و زندگی خود دارند.

نهال هم تنها دختر این خانواده است که در سن دانشجویی می خواهد با یکی از هم کلاسی هایش ازدواج کند. مشکلاتی که برای پدر و خانواده او رخ می دهد در میانه داستان او را هم درگیر این ماجرا می کند و قصه ای با چاشنی کرونا را تصویر می کند.

«سارا مقربی» که در این سریال نقش نهال را ایفا می کند، با ما گفت و گو کرد و درباره اولین سریالی که بازی کرده است و تجربه حضور در سریال های کمدی و جدی صحبت  کرد. ‌

** شما تا به حال در سریال های تلویزیونی دیده نشده بودید و در سریال بوتیمار برای اولین بار بازیگری را در قاب تصویر تجربه کردید. درست است؟

حضورم در بوتیمار اولین تجربه ام نیست اما اولین کاری است که تا به حال از من پخش شده است.

** نهال دختری است که به شدت به پدرش وابسته است و حتی زمانی که می خواهد ازدواج کند برای او و پدرش سخت است. چطور شد که به این کار معرفی شدید؟

قبل از این کار تئاتر بازی می کردم و همین باعث شد که مرا شناختند و از من دعوت به همکاری کردند و به دفتر رفتم و آقای مهام و نجف زاده را از نزدیک دیدم و صحبت کردیم.

**چند سالتان است؟

۲۰ سال.

**و تقریبا همین سن را در سریال بازی می کنید؟

بله همین حدود است و نقش دختر دانشجویی است.

** با توجه به اینکه سریال در ژانر کمدی ساخته شده است، حضور در سریال کمدی برای اولین تجربه چطور بود؟

کمدی برخلاف تصوری که همه دارند شاید خودم هم همین تصور را داشتم که خیلی کار راحتی است، اما واقعا اینطور نیست. خیلی چالش بزرگی است اینکه بخواهی کمدی کار کنی. اینکه در یک فضای جدی باعث شوید یک کاری طنز شود و بقیه با آن بخندند و برای من هم چالش بزرگی بود اما خداراشکر با راهنمایی هایی که آقای نجف زاده کردند خیلی به من کمک کردند و امیدوارم که مسیر را درست پیش رفته باشم.

** نقش نهال بیشتر از اینکه تم های کمدی داشته باشد نقشی جدی است که در موقعیت های کمدی قرار گرفته است.

بله آنقدرها کمدی نیست و بیشتر شرایطی که برایش پیش می آید کمدی است.

** یکی از دغدغه های جوانان امروزی ازدواج و مسائل قبل و بعد از آن است که به واسطه حضور شما و علی صبوری به بخش هایی از این ماجرا ورود شده است.

در کل این سریال،‌کار به روزی است. به نسبت اینکه دغدغه کل آدم های این کار همان کرونا است و مسائل و مشکلاتی که الان مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند را سعی کردیم در کار نشان دهیم.

** بله یکی دیگر از مواردی که به شدت در این کار دیده می شود و مورد توجه قرار گرفته است،‌همین کرونا است که البته در کارهای دیگری هم بوده اما نه با این جزئیات و ریزبینی.

بله، ما هم تلاش کردیم تا جایی که می شود به روز جلو رویم و تمام این مشکلات مردم را نشان دهیم حالا در قالبش کاری کنیم که یک جاهایی هم مردم با ما همذات پنداری کنند و لبخندی روی لبانشان بیاید.

** یعنی از نظر شما این سریال کمدی صرف نیست؟

نه کمدی صرف هست، اما در کنار کمدی بودن مشکلات و مسائل مردم را هم با خودش درگیر کرده است.

** با توجه به اینکه کرونا هم در قصه هست، چقدر سعی کردید به تلخی های کرونا ورود کنید؟

خیلی سعی کردیم که اوضاع را طوری نشان دهیم که مردم را شاد کنیم و حالشان خوب شود اما تا آنجایی که می شد تمام شرایط کرونا پروتکل هایش و اتفاق هایی که مردم با آن درگیرند را نشان دادیم. حتی جایی هست که یکی از شخصیت ها دچار این بیماری می شود و سعی می کنیم حال بقیه را هم نشان دهیم.

** فکر می کنید نشان دادن کرونا در قصه این سریال و ورود به جزئیات کرونا در ریز زندگی مردم چقدر می تواند مردم را کمک کند و بار روانی شان را کم کند؟

فکر می کنم بتواند خیلی مردم را کمک کند چونکه الان همه مردم با آن درگیرند و چیزی نیست که نتوانند حسش کنند و نتوانند با آن همذات پنداری کنند.

کما اینکه چند وقتی از کرونا گذشته و حس می کنم در یک زمانی برای مردم عادی شده بود. اما امیدوارم حداقل این کار باعث شود تلنگری به مردمی زده شود که بی خیال هستند و مردم این موضوع را جدی بگیرند و آنقدر راحت از کنارش رد نشوند چون واقعا ساده نیست و باید انگار یکی از اعضای خانواده درگیر شود تا بقیه متوجه شوند چی هست و چقدر سخت و خطرناک است.

** به طور معمول برخی از نقش ها به بازیگرانی که آن را ایفا می کنند شباهت هایی دارد و برخی اوقات هم بازیگران نقش را برای خود می کنند. نقش نهال به شما شباهت دارد؟

نهال تقریبا هم سن خودم است و دانشجو بودنش به من شباهت دارد و آنقدرها با من تفاوت ندارد. اما اتفاق ها و درگیری هایی که برایش در موقعیت های مختلف پیش می آید، شاید متفاوت از زندگی شخصی من باشد. اما به صورت کلی آنقدر از من دور نیست.

** نقش نهال دغدغه های سارا مقربی را در زندگگی شخصی اش نشان می دهد؟

فکر می کنم نه فقط دغدغه من، دغدغه خیلی از جوان های امروزی شاید حتی نشان می دهد. درگیری با دانشگاه ازدواج مخالفت پدر یا اتفاق هایی که در خانواده می افتد و او را درگیر می کند. کلا این کار یک خانواده ای را نشان می دهد که همه پشت هم بودند و هم را دوست دارند و سعی می کردند در کنار هم زندگی شان را جلو ببرند. این موضوع دغدغه همه هم سن و سالان من است.

** این سن، سن خاصی است. یعنی نه از نوجوانی خیلی فاصله گرفته نه وارد جوانی شده است.

بله دقیقا درست است و اینکه بخواهی این دوران را درست طی کنی و در مسیر درستی پیش روی مهم تر است. همچنین این سریال تلاش کرده تا دغدغه های خانوادگی را در کنار دغدغه هایی که در جامعه فعلی هست را نشان دهد.

** کار در شرایط کرونایی چطور است؟ با توجه به اینکه جلوی دوربین هم ماسک می زنید.

تجربه بسیار سختی است و امیدوارم دیگر نه فقط خود من هیچ کسی در هیچ زمانی این را تجربه را امتحان نکند. به غیر از اینکه ماسک می زنید و جلوی دوربین می روید این استرسی که سر کار دارید و اینکه الان چه می شود و این ویروس هست و چه کسی ممکن است به این بیماری مبتلا شده باشد؟ همه و همه از جمله دغدغه های یک بازیگر در پشت صحنه سریال است. اما خداراشکر در این کار واقعا پروتکل های بهداشتی رعایت شد و تا همین الان هیچ کسی در گروه دچار این بیماری نشد.

** خودتان کرونا گرفتید؟

یک زمانی یکی از اعضای خانواده ام با این بیماری درگیر شد و تازه متوجه شدم که چی هست. خودم هم آدمی بودم که این بیماری را جدی می گرفتم نه خیلی و می گفتم شاید برای بقیه باشد برای ما نیست. دقیقا همان چیزی که همه می گویند اما وقتی درگیر می شوی تازه متوجه می شوید.

** در این سریال با خانم گلچین و آقای لولایی بازی دارید. از این همکاری بگویید.

برایم افتخار بزرگی بود که بخواهم با این عزیزان کار کنم. واقعا کار کردن کنارشان خیلی برایم لذت بخش بود و مثل کلاس درس بود که خیلی یاد گرفتم و سعی کردم تا جایی که می توانم از کنارشان بودن بیشتر یاد بگیرم. از طرفی هم خیلی این دو عزیز به من کمک کردند و در مواقع لازم راهنمایی هایشان شامل حالم شد.

** الان چند سریال دیگر هم زمان با سریال شما در حال پخش است فکر می کنید سریال شما چقدر دیده شده باشد؟

همیشه در هر صنفی رقابت وجود دارد. به سریال بوتیمار خیلی امیدوارم چون مطمئنم مردم دوستش خواهند داشت و کاری است که در این شرایط سخت حال مردم را خوب می کند و پتانسیل اینکه بخواهد کار درجه یکی شود را دارد.

** از همکاری با آقای نجف زاده و مهام بفرمائید.

آقای نجف زاده و مهام خیلی به من لطف داشتند که اعتماد کردند و مرا برای این نقش انتخاب کردند و هدایتم کردند. شاید فکرش را هم نمی کردم که روزی بخواهم با آقای مهام و نجف زاده کار کنم اما به هر حال این اتفاق افتاد. گروه تولیدمان گروه درجه یکی هستند که به طور حرفه ای کار می کنند و من هم در کنارشان حرفه ای بودن را یاد گرفتم.

 

** یکی دیگر از نکاتی که در این سریال وجود دارد تصویربرداری آن در شمال کشور است. به طور معمول برای اغلب بازیگران حضور در آن خطه بسیار دلچسب است و حال و هوای خوبی به آنها منتقل می کند.

شمال کشور خیلی حال و هوای خوبی داشت اولا به خاطر آب و هوای خوبی که دارد و بعد هم حضور در کنار بازیگران بومی که کار کردن در کنارشان تجربه خاصی بود. به هر حال هر کاری یکسری تجربه هایی به آدم اضافه می کند خیلی خوب است که موارد خوبش را نگه داریم.

** چقدر دوست دارید در کارهای کمدی بازی کنید و چقدر اولویت تان کارهای جدی است؟

به هر حال هر بازیگری دوست دارد اغلب ژانرها را در کارنامه کاری اش تجربه کند. کار کمدی را دوست دارم اما دوست دارم کار جدی را هم حتما تجربه کنم و اینطور نباشد که فقط کمدی یا فقط جدی کار کنم و ترجیح می دهم متنوع کار کنم.

** مدیوم برای شما اهمیت دارد؟ تلویزیون یا سینما کدام یک برایتان جذاب ترند؟

صد در صد تلویزیون برایم جذاب تر است. به خاطر اینکه مردم عام خیلی بیشتر آن را می بینند و بازیگر هم بیشتر دیده می شود و مردم بیشتر دوستت دارند. اما از طرفی هم سینما تجربه خیلی بزرگی است و حتما هم دوست دارم تجربه اش کنم.

** چه توقعی از خودتان در بازیگری دارید و دوست دارید آینده بازیگری تان به کجا برسد؟

دوست دارم اتفاق های خوبی برایم در این مسیر بیفتد و سریال بوتیمار دیده شود و پشت سر آن باز هم ادامه دهم و اتفاق های خوبی برایم بیفتد.

** حتی اگر پیشنهاد بعدی تان و پیشنهادهای بعدی هم کمدی باشد؟

ترجیح می دهم ببینم چه چیزی برایم پیش می آید و بعد تصمیم بگیرم.

** شما بازیگری را با تئاتر آغاز کردید؟

به صورت هنرجویی از دوران کودکی بازیگری را شروع کردم اما تقریبا سه چهار سال تئاتر حرفه ای و نیمه حرفه ای کار کردم اما کاری که در تهران کار کرده باشم تئاتر خانه برنارد آلبا بود که بازی کردم.

** فکر می کنم خیلی خوش شانس بودید که به سرعت هم دیده شدید و بازی تان مورد توجه قرار گرفت.

بله هم خوش شانس هم اینکه تلاش کرده بودم. اینطور نیست که همه اش شانس باشد به هر حال تلاش کردم و راه سختی را پشت سر گذاشتم تا به اینجا رسیدم و امیدوارم مابقی مسیر را هم درست بروم.

** برای آینده کاری تان برنامه ریزی کردید؟

بله برنامه ریزی هایی دارم و از چهار سال پیش برنامه هایی ریختم و خداراشکر تا الان طبق آنچه دوست داشتم پیشرفته امیدوارم بقیه اش هم همینطور پیش رود.

سریال «بوتیمار» به کارگردانی علیرضا نجف زاده و نویسندگی سعید جلالی و تهیه کنندگی مهران مهام این شب ها از شبکه سه پخش می شود.

 

در این سریال حمید لولایی، مرجانه گلچین، علی صبوری،‌رامین ناصر نصیر، اشکان اشتیاق، سارا مقربی، سامی غریبی، مهران رجبی، ساناز سماواتی، هدایت هاشمی و … به ایفای نقش می پردازند.

در یک خطی این سریال آمده است: بوتیمار همیشه در تشنگی بـه سر می‌برد اما آن هنگام کـه بـه رودخانه و یا دریا می‌رسد، نگران می شود کـه مبادا آب دریا تمام شود و او از تشنگی بمیرد، پس آب نمی‌خورد و تشنه می ماند، بوتیمار همیشه نگران فردا است.

منبع:

انتهای پیام/*

لینک کوتاه : https://andishemoaser.ir/?p=1067533
  • نویسنده : فاطمه شیخ باقری
  • منبع : فارس

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.

ساماندهی

logo-samandehi

اندیشه معاصر در سامانه رسانه جامع