23:44 - 1403/04/06

اجتماعی

بازنشستگان کشوری شامل چه کسانی میشود | فرق بازنشستگان کشوری و لشکری ۱۴۰۳

اطلاعاتی درباره بازنشستگان کشوری و لشکری را در اندیشه معاصر ببینید

بازنشستگان کشوری شامل چه کسانی میشود |  فرق بازنشستگان کشوری و لشکری ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، بازنشستگان یکی از اقشار زحمتکش جامعه هستند که تمامی افراد بعد از گذشت چند سال به آن میرسند و میتوانند از مزایای شغلی و کاری آن استفاده کنند. بازنشستگان کشوری و لشکری با هم تفاوت هایی دارد که در ادامه به آن پرداخته ایم. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر و کسب اطلاعات بیشتر درباره بازنشستگان اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید

بازنشستگان لشکری چه کسانی هستند؟

این افراد کسانی هستند که در خدمت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند و با رسیدن به سن مقرر قانونی، خدمت خود را به پایان رسانده‌اند. مقررات مربوط به بازنشستگی این کارکنان در قوانین نظامی کشور تعریف شده است.

بازنشستگان

بازنشستگان

بازنشستگان کشوری چه کسانی هستند؟

این دسته از بازنشستگان کسانی هستند که در بخش‌های دولتی فعالیت داشته‌اند و با دستیابی به سن بازنشستگی، به دوران کاری خود خاتمه داده‌اند. قوانین مربوط به بازنشستگی آن‌ها در قانون مدیریت خدمات کشوری و دیگر مقررات مرتبط تبیین شده است.

صندوق بازنشستگی کشوری، به عنوان یک نهاد بیمه‌گر مستقل که تحت نظارت وزارت رفاه و تامین اجتماعی فعالیت می‌کند، مسئولیت پرداخت مستمری و سایر مزایا را که تحت قوانین خاص بازنشستگی هستند، بر عهده دارد.

افرادی که مشمول قوانین و مزایای مربوط به بازنشستگان کشوری هستند در یکی از دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

کارکنان دولتی که تحت قانون مدیریت خدمات کشوری هستند.
اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی عالی که مطابق آیین‌نامه استخدامی خود عمل می‌کنند.
قضاتی که در قوه قضائیه و دادگستری خدمت می‌کنند و تابع مقررات استخدامی قضایی هستند.
کارکنان رسمی وزارت امور خارجه که به عنوان کادر سیاسی فعالیت می‌کنند.
کارمندان ثابت شهرداری‌ها در سراسر کشور، به جز کارمندان شهرداری تهران.
کارمندان پیمانی که در سازمان‌های دولتی کار می‌کنند و متقاضی استفاده از مقررات بازنشستگی و وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری هستند.
خویش‌فرمایان شامل کارکنان وزارت راه و ترابری که خود را بازخرید کرده‌اند و افرادی که مشمول ماده ۱۴۷ قانون برنامه چهارم توسعه می‌شوند./لندو

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان شامل چه کسانی می شود؟

​یک کارشناس مسائل بازنشستگان، گفت: بازنشستگان سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ که از فوق العاده‌های ویژه، خاص یا رتبه بندی در دستگاه‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند و این افزایش در میانگین حقوق بازنشستگی‌شان موثر بوده است.

حسین قاسمی، کارشناس مسائل بازنشستگان، در این رابطه گفت: تامین اجتماعی از محل پرداخت بدهی دولت که در سال جاری ۱۳۰ همت است، باید همسان‌سازی بازنشستگان را اجرایی کند. این ۵۰ همت به طور میانگین برای حدود ۲.۳ میلیون نفر بازنشسته کشوری و لشکری مشمول همسان سازی (حداقل ۲۰۰ هزار نفر از مجموع ۲.۵ میلیون در سال اول مشمول نیستند) به طور میانگین ماهیانه ۱.۸ میلیون بابت همسان‌سازی به ارمغان خواهد آورد. از طرف دیگر دولت موظف است آیین نامه را بر مبنای شاغل مشابه و هم‌تراز تعیین نماید و یقینا ملاک‌شان در هر دستگاه میانگین خواهد بود.

به گفته وی، در سال اول اجرای برنامه ۴۰ درصد تفاوت حقوق بازنشسته با ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل هم‌تراز مبنای محاسبه احکام خواهد بود و در سال دوم ۳۰ درصد و در سال سوم هم ۳۰ درصد تفاوت مدنظر است تا حقوق بازنشسته به ۹۰ درصد حقوق مشمول کسور شاغل مشابه و هم‌تراز برسد.

قاسمی افزود: بنابراین بازنشستگان سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ که از فوق العاده‌های ویژه، خاص یا رتبه بندی در دستگاه‌های مختلف بهره‌مند شده‌اند و این افزایش در میانگین حقوق بازنشستگی‌شان موثر بوده است، حقوق بازنشستگی‌شان فعلا از حقوق بازنشستگی سنوات قبل به اضافه ۴۰ درصد همسان‌سازی بیشتر است و در سال اول مشمول نخواهند شد./تجارت نیوز

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان یکی از سیاست‌هایی است که در سال‌های اخیر برای بهبود معیشت این قشر مطرح شده است؛ این موضوع در جریان تصویب بودجه ۱۴۰۳ به یکی از محورهای اصلی دولت و مجلس تبدیل شد و در نهایت مقرر شد با افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده، منابع حاصل از آن صرف متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری، کشوری و صندوق فولاد شود.

در ردیف (۱) بند (الف) تبصره (۱۵) لایحه بوده ۱۴۰۳ که در مجلس به تصویب رسید، ضریب حقوق گروه‌های مختلف حقوق بگیر و حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران، مشترکان صندوق‌های بازنشستگی کشوری و لشکری و سایر صندوق‌های بازنشستگی وابسته به دستگاه‌های اجرایی به میزان ۲۰ درصد افزایش یافت.

بر اساس ردیف (۳-۲) بند (الف) تبصره (۱۵) ماده واحده لایحه یادشده؛ حداقل حکم حقوق بازنشستگان و وظیفه‌بگیران مشمول صندوق بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی و نیروهای مسلح و سایر صندوق‌های وابسته به دستگاه‌های اجرایی متناسب با سنوات خدمت به میزان ۹۰ میلیون ریال تعیین می‌شود.

البته بر این اساس، بار دیگر حقوق بازنشستگان صندوق بازنشستگی لشکری و کشوری ترمیم می‌شود اما این مصوبه برای بازنشستگان تامین اجتماعی صادق نیست زیرا سازمان بازنشستگی متصل به بودجه عمومی کشور است اما سازمان تامین اجتماعی یک نهاد عمومی غیردولتی محسوب می‌شود که منابع و مصارفی خارج از بودجه سنواتی دارد.

بر اساس بند الحاقی به ماده ۲۹ برنامه هفتم، سازمان تامین اجتماعی مکلف است با تایید وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در طول سه سال اول برنامه نسبت به متناسب سازی مستمری بازنشستگان غیرحداقل بگیر اقدام کند؛به نحوی که در پایان سال سوم برنامه، نسبت مستمری بازنشسته به حداقل دستمزد همان سال، با ۹۰ درصد نسبت اولین مستمری بازنشستگی به حداقل دستمزد سال برقراری مستمری، متناسب شود.

این متناسب سازی در سال اول به میزان ۴۰ درصد و در سال‌های دوم و سوم هر کدام ۳۰ درصد ما به التفاوت تا ۹۰ درصد یاد شده خواهد بود./ایرنا

بابایی کارنامی با بیان اینکه «متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی نیز امسال انجام خواهد شد و دولت متعهد به آن است» افزود: از آغاز برنامه هفتم توسعه باید متناسب سازی حقوق بازنشستگان کارگری امسال انجام شود و فرمول اجرای آن نیز مشابه فرمول همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری است. مبالغ این متناسب سازی نیز توسط خود سازمان تامین اجتماعی باید پرداخت شود.

رئیس فراکسیون کارگری مجلس تصریح کرد: منابع لازم برای این اقدام بیشتر از ناحیه رد دیون دولت به تامین اجتماعی است و بدین منظور، همین امسال سهام‌های درنظر گرفته شده برای رد دیون امسال سازمان، با انتقال سهام باید انجام شود و این اقدام باید همزمان با پرداخت دیون سایر صندوق‌ها باشد. وظیفه اجرایی پرداخت نیز پس از این اقدام، باخود سازمان تامین اجتماعی است./فرارو

بازنشستگان کشوری چه کسانی هستند؟

به استناد اساسنامه صندوق بازنشستگی کشوری، این سازمان موسسه‌ای بیمه‌ای، دارای شخصیت حقوقی مستقل و وابسته به وزارت رفاه وتامین اجتماعی است که مسئولیت اداره امورصندوق بازنشستگی مستخدمان مشمول مقررات بازنشستگی کشوری را با رعایت مقررات استخدامی مربوط عهده دار است.

عمده مشمولین مقررات بازنشستگی کشوری عبارتند از:

۱ – مستخدمین رسمی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری.

۲ – مستخدمین رسمی مشمول آئین نامه استخدامی اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی.

۳ – قضات قوه قضائیه و دادگستری مشمول مقررات استخدامی قضات.

۴ – مستخدمین رسمی (کادر سیاسی) وزارت امورخارجه مشمول مقررات استخدامی وزارت امورخارجه.

۵ – مستخدمین ثابت شهرداری‌های سراسر کشور به استثناء شهرداری تهران.

۶ – مستخدمین پیمانی دستگاه‌های اجرائی (متقاضی استفاده از مقررات بازنشستگی و وظیفه صندوق بازنشستگی کشوری).

۷ – خویش فرمایان (مستخدمین بازخریدی وزارت راه وترابری و ماده ۱۴۷ قانون برنامه چهارم توسعه)./شهر آرا نیوز

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط