۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۳

اجتماعی

بازنشستگان کارگر درخواست اجرای ماهد ۹۶ قانون را دارند

بازنشستگان کارگری می‌گویند برای ما اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی اهمیت دارد.

بازنشستگان کارگر درخواست اجرای ماهد ۹۶  قانون را دارند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصر، مروتی، بازنشسته کارگری در ارتباط با مطالبات اصلی بازنشستگان کارگری با تاکید بر اینکه برای ما متناسب‌سازی یا همسان‌سازی اهمیت ندارد؛ گفت: مسئله مهم برای ما، اجرای قانون است؛ ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی تاکید دارد مستمری‌ها باید به اندازه‌ی هزینه‌های زندگی زیاد شود. برای مشاهده جزئیات اندیشه معاصر را دنبال کنید

او تاکید کرد: در این ماده قانونی، افزایش دریافتی بازنشستگان به اندازه‌ی هزینه‌های زندگی الزام شده و از تامین اجتماعی خواسته شده به این الزام تمکین کند اما سال‌های طولانی‌ست که هیچ توجهی به این الزام قانونی نمی‌شود و این در حالیست که همه مشکلات اتوماتیک با ماده ۹۶ تامین اجتماعی حل خواهد شد، هر بازنشسته به نسبت آورده‌اش و با توجه به تورم تاثیرگذار بر سبد هزینه‌های زندگی، مشمول افزایش سالانه مستمری خواهد شد.

این بازنشسته ادامه داد: اگر قانون اجرا شود، بازنشستگان تامین اجتماعی نیازی به همسان‌سازی یا متناسب‌سازی ندارند. امروز مطالبه‌ی بازنشستگان کارگری اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی بدون توجه به مصوبات مزدی شورایعالی کار است؛ ما می‌خواهیم قانون اجرایی شود.

بازنشستگان

بازنشستگان

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

منبع : اکونگار

مطالب مرتبط