اجتماعی

بازنشستگان /چگونه حقوق بازنشستگی بیشتری دریافت بکنیم ؟

با وجود مشکلات اقتصادی و افزایش نیازهای مالی افراد، سالمندان و افراد بازنشسته نیز با توجه به نیازهای خود و تسهیلات مربوط به بیمه به دنبال افزایش حقوق خود بوده

بازنشستگاننن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه معاصربه نقل از اندیشه قرن با وجود مشکلات اقتصادی و افزایش نیازهای مالی افراد، سالمندان و افراد بازنشسته نیز با توجه به نیازهای خود و تسهیلات مربوط به بیمه به دنبال افزایش حقوق خود بوده برای اطلاعات بیشتر اندیشه معاصر را دنبال کنید.

چگونه حقوق بازنشستگی بیشتری بگیریم؟

با وجود مشکلات اقتصادی و افزایش نیازهای مالی افراد، سالمندان و افراد بازنشسته نیز با توجه به نیازهای خود و تسهیلات مربوط به بیمه به دنبال افزایش حقوق خود بوده و مشتاق به افزایش حقوق خود می‌باشند.

طبق آمارهای اخیر حدود ۶میلیون و ۲۰۰هزار نفر تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند که حقوق مستمری بازنشستگی، از کار افتادگی و بازماندگی دریافت می‌کنند و به جرئت می‌توان گفت که ۷۰درصد از تعهدات سازمان تامین اجتماعی مربوط به مستمری بازنشستگان است.

بازنشستگان

بازنشستگان /چگونه حقوق بازنشستگی بیشتری دریافت بکنیم ؟

سازمان تامین اجتماعی نیز طبق مادۀ ۹۶ قانون، موظف است که مجموع مستمری بازنشستگی، بازماندگی و از کار افتادگی را حداقل سالی یک بار افزایش دهد تا افراد سالمند و بازنشسته با افزایش درصدی از حقوق خود بتوانند به مشکلات مادی خود رسیدگی کنند و لازم به ذکر است که راهکارهایی نیز وجود دارند که باعث افزایش حقوق می‌شود.

اگر خواهان افزایش دستمزد خود در دوران بازنشستگی می‌باشید، مهم‌ترین نکته این است که سابقۀ بیمه‌ خود را افزایش دهید، مثلا اگر فقط پنج سال سابقه بیمه داشته باشید، مسلما مبلغ و دستمزد چندانی در دوران بازنشستگی دستتان را نمی‌گیرد.

اگر در شرکت و ارگان خصوصی مشغول به کار هستید، باید نهایت دقت را داشته باشید که کارفرمایان حق بیمه شما را به صورت کامل پرداخت می‌کنند یا خیر، در غیر این صورت ممکن است که کارفرما دستمزد شما را به صورت کامل بپردازد، اما حق بیمه شما را به صورت ناقص پرداخت نماید و شما در زمان بازنشستگی مبلغی کم‌تر از حقوق کنونی خود دریافت کنید.

برای اینکه بتوانید دستمزد بازنشستگی خود را در دوران بازنشستگی افزایش بدهید باید در دو سال آخر فعالیت کاری خود بسیار فعال‌تر ظاهر شوید، تا در دوران بازنشستگی حقوق‌تان بر این اساس محاسبه شود.

در خصوص شیوۀ افزایش دستمزد دوران بازنشستگی، مشاوران دستمزدی راهکار زیر را ارائه داده‌اند:
“اگر شخصی مایل به دریافت دستمزد بازنشستگی بیشتر است، باید راندمان و ساعات کاری خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهد تا بتواند در زمان بازنشستگی حقوق مطلوبی را دریافت نماید.”

در پایان باید گفت…
شیوۀ دریافت دستمزد بازنشستگی و میزان افزایش دستمزد و دستمزد تنها به عملکرد کاری و سابقۀ درخشان شما بستگی دارد و باید تمامی تلاش خود را به کار بگیرید تا طبق قوانین حاکم با افزایش سابقه بیمه، حقوق مستمری بازنشستگی متناسب و کافی دریافت کنید.

 

پایان/*

اندیشه معاصر را در ایتا، روبیکا، پیام رسان بله و تلگرام دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط